Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi van, ha nem akarom elfogadn...

Mi van, ha nem akarom elfogadni azt, ami meg van írva számomra - szerelemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Értem, hogy vannak olyan dolgok, amiket az Élet "ad" nekünk (vagy Isten, vagy Sors, vagy ki hogy hívja), értem, hogy vannak dolgok, amik meg vannak "írva" előre.


21 éves múltam, eléggé sokmindent értek az életről. Tudom, mikor vagyok jó helyen, jó időben. Értem a jeleket, amiket az élet küld nekem.

Azt is ki tudom találni, hogy az Élet mit akar tőlem sokszor. Értem a jelzéseket, sokszor előre megérzem a "bajt", és tudok is tenni ellene.


Tudom, hogy minden okkal történik, és gyakran vonok la következtetéseket (ha nem ez történt volna 1 hete, akkor nem jövök el ide, ha nem jövök ide, nem találkozom XY-al, ha nem találkozom Xy-al most..." meg ilyenek.


Sokmindent elértem már: főiskolán ez az utolsó félévem, 3 idegennyelvet beszélek, tiniként korán a zsebemben volt már a felsőfokú angol nyelvvizsga pl. Jó jegyeim voltak mindig is, fősulin is 4-5ös rengeteg. Tudok tanulni, jól tudok számolni, imádom a matekot; kiemelkedek tanulásban - mindig is jobban tudtam tanulni, mint az átlag. Nyári munkán melóban az egyik legjobb voltam, a maximumot nyújtottam (recepciós diák) mindig is, szerettek is. Szeretnek az emberek, társaságban jól megvagyok. Csapatjátékosként és önállóan is megállom a helyem.


DE egyvalamiből KIB*SZOTTUL elegem van, és az az, hogy az Élet maximum 3 hónapra ad nekem mindig valakit, akit tudok szeretni.


21 éves vagyok, és nem volt normális párkapcsolatom. Pedig már 18 évesen az embernek volt 1-2 komolyabb (akár több éves) párkapcsolata is.

Nekem? Egy kezemen meg tudom számolni, hány "komolyabb" ember volt az életemben, akit tényleg, nagy tűzzel szerettem. És a "komolyabb" szót azért raktam idézőjelbe mert kb. 3 hónapra adott az Élet nekem mindig valakit...

pedig tényleg szerettem őket.


Most megy vissza külföldre az otthonába az a srác, akit nagyon szerettem. Holnap. (Külföldi) Energiát fektettem az egészbe... mármint rengeteget gondoltam rá. Nemcsak hogy naponta többször. Sokszor óránként is.

Mármint elképzeltem, amit szeretnék. Nagyon. Mint amikor pénzt akarsz nyerni - és elképzeled hogy nyersz: például tippmixelsz, meglátod mennyi a várható nyeremény majd elképzeled, hogy nyersz, hogy bemész a lottózóba. meglátod a monitoron azt hogy "nyert!" miután odaadtad a lottózós embernek a szelvényed, látod a szemed előtt az összeget - majd másnap bemész megnézetni a szelvényt és tényleg nyersz. Elképzeled hogy a kezedbe adja a lottózós azt az X forintot - és másnap tényleg megakapod azt az x t-ot.

Ez sokszor működik. Ezt én ilyen "energiabefektetésnek" hívom. Gondolsz rá. Energiát fektetsz abba, hogy sikerüljön és hogy az élet megadja neked azt, amit gondolsz.


Na én is így voltam ezzel a sráccal. Energiát fektettem az egészbe, rengeteget gondoltam rá és tudom, hogy neki is tetszettem - de ő tudta, hogy mostanában kell visszautaznia haza, mert vizsgái lesznek, és lejár itt Magyarországon a gyakorlata. Lehet azért nem akart lépni. Én nem tudtam hogy ilyen hamar (áprilisban) vissza fog utazni, azt hittem majd csak júniusban. Különben én sem gondoltam volna rá ennyit.


Ezt nem értem. Mármint azt igen, hogy az élet különböző leosztásokat ad nekünk: van, aki a szerelemben szerencsés, de tanulásban nem.

Én például tanulásban jó vagyok, de az eddigi szerelmi életem katasztrófa. Olyan nagy kívánság 21 évesen egy NORMÁLIS párkapcsolat?? Miért nem adja meg nekem az élet?!

Pedig ő most tökéletes volt... éreztem. Éreztem az energiát is körülötte, mikor mellettem/előttem volt, éreztem ahogy áramlik az energia, pedig sosem éreztem még ilyesmit ilyen gyakran egy srácnál. Mindig csak lángolás volt, kellemes érzés stb, de ha őt, ezt a külföldit, ha megláttam, rögtön éreztem a bizsergést.


Arra is gondoltam, hogy csak azért küldte most el mellőllem az élet (így 3 hónap után, február elején jött ide Magyarországra) mert így kevésbé fájt, mintha júniusban utazott volna haza.

De miért? Miért küldi el mindig az embereket az életemből? Mindig csak 3 hónapra ad valakit... 2012 nyarán is volt egy komolyabb srác az életemben, aki 90%ban ugyanolyan volt mint én: azonos érdeklődési kör, ugyanolyan szülők, ugyanolyan családi problémák, pl. ugyanúgy kövér volt és lefogyott mint én, ugyanolyan zene/filmek/hobbi, külsőre tetszett nekem, én is neki, imádtam. És 3 hónap után vége...

2013 nyarán is kb. 3 hónapra adott nekem az élet valakit, akit imádtam...

Náluk mondjuk nem éreztem, hogy áramlott volna az energia. Bár lehet, akkor még nem figyeltem oda az "ilyen" dolgokra...


miért? Miért nem sikerül sose?

Nem fényezésként írtam a fenti pozitív dolgokat... csak nem értem, hogy miért ad az élet nekem jó adottságokat pl tanulás, munka szempontjából, és miért ad szerelmi oldalról ilyen FOST??! mert ez egy kalap sz*r...



2015. ápr. 24. 21:08
1 2 3
 1/23 Sexparaszt ***** válasza:
46%
Az élet nem akar melléd sorolni egy idióta,buta palit,hanem most még csak jelzi,hogy nem jött el az idő! :)
2015. ápr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Ozmium42 ***** válasza:

Tanulságos olvasmány, ami átlendít az élet energiák áramlásával kapcsolatos nehézségein:


[link]

2015. ápr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

*De ő nem volt az.

Mármint én magam is utálom az idióta embereket (pl. gyúrós izomagyúak, bulizós-szexmániás-főiskolások, akiknek a d*gáson kivül nem jár más a fejükben ) ő nem ilyen volt.


Udvarias, kicsit visszahúzódó, zárkozótt (a kultúrája miatt) de az utolsó 1 hónapban nagyon megnyílt az emberek felé.

Figyelmes. Ráadásul ugyanazt láttam a szemébe, mint amilyen az én szemem, az én tekintetem.

Mármint, kis ravaszságot láttam benne. Az én tekintetem is tud olyan lenni, de csak néha, ha szükség van rá, alapvetően jóindulatú vagyok, és mindig segítek, ha a segítségemet kérik (ezt így is kell). De ha szükség van rá, akkor használom a fejem & logikámat, számító vagyok és tudok befolyással lenni másokra úgy, hogy ne vegyék észre.

Ugyanezt láttam az ő tekintetében is mindig. Alapvetően nyílt volt a tekintete - mint ahogy az enyém is - barátságos. De láttam néha ugyanazt a "sunyiságot" mint ami bennem is megvan.


Biztos vagyok abban, hogy 95%ban ugyanolyan ember, mint én.

Akkor miért nem engedte az élet, hogy még itt maradjon nekem? Igazából nagyon sokat tanultam több spirituális dologról, éppen miatta - elkezdtem jobban figyelni február óta a "jelzéseket" az élettől.

De ő nem volt idióta. Igaz, angolul volt, amit nem mindig értett - hogy mit mondtam, mert angolul beszélgettünk -


Miért?

Boldog voltam. Elkezdtem jobban odafigyelni a körülöttem zajló dolgokra, a jelzésekre, neki köszönhetően. Rengeteget tanultam ezalatt a 3 hónap alatt. Miért nem engedi nekem az élet akkor, hogy itt maradjon még tovább? Még 2 hónapot mondjuk?

2015. ápr. 24. 21:24
 4/23 anonim ***** válasza:

Nekem miért adott az élet egy olyan pszichésen instabil anyát, aki lejáratja az utcán az egész családot...?


Biztos van, aki meg a te dolgaidra irigykedik.

2015. ápr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
42%
Ha dolgod van még vele, akkor úgyis melléd sodorja a sors mégegyszer. Ha nem találkozol vele többé, akkor meg azért (szerintem), mert az a feladatod ezáltal, hogy elgondolkozz dolgokon és elindulj egy úton. A kapcsolataid 3. hónapjánál lehet, hogy mindig ugyanabba a hibába esel bele csak nem jöttél még rá, hogy mi az. De ez is csak tipp.
2015. ápr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nyugi, az én anyum is ilyen :D

Kb 4-5féle nyugtatót szed, - viccen kivül, láttam a receptjeit, amiket a doki írt - hangulatingadozások, itthoni 3szori veszekedés apával minimum - naponta - fenyegetőzések, elköltözés, 3an vagyunk tesók. én szerencsére már nem lakom itthon, 2hetente jövök haza hétvégére - de a tesóimat sajnálom

Átérzem, kitartást.

2015. ápr. 24. 22:01
 7/23 A kérdező kommentje:
22.00-asnak: köszönöm a választ, igazad lehet.
2015. ápr. 24. 22:02
 8/23 anonim ***** válasza:
53%
Honnan gondolod, hogy bármi meglenne írva neked? Miért van zsúfolásig tömve ez a téma lelkibeteg emberekkel?
2015. ápr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
39%

Tanulni vagyunk itt. Éppen annyi ideig van a fiú az életedben, ameddig kell. Lehet, hogy az elengedést tanulod éppen általa. Az is lehet, hogy érzelmeket tanulsz megtapasztalni. Talán másfajta leckét kapsz... De hidd el, megvan az értelme.


Lázadhatsz ellene. Vagy elfogadhatod, hogy így alakult, megköszönheted, és tovább léphetsz. Azt én nem tudhatom, miért nem maradhat senki melletted hosszabb ideig. Ennek az okára neked kell rájönnöd. Ha megtalálod a választ, azzal valószínűleg meg is szünteted magadon ezt az "átkot".

2015. ápr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
54%

" De hidd el, megvan az értelme."

Akkor áruld már el mi értelme van ennek? Miért kell megtapasztalni dolgokat? Mire kell tanulnod? Nagyon magabiztosnak tűnsz, de áruld már el honnan szeded ezeket? Minek hiszed, hogy amit csinálsz annak értelme van és azután is értelme lesz? Miben hiszel, és annak mi értelme?

2015. ápr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!