Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ilyen ezoterikus dolgoknak,...

Az ilyen ezoterikus dolgoknak, horoszkópnak, jóslásnak, mágiának stb. van értelme? Valós dolgokon alapulnak, vagy csak kitalálták őket hasra ütés-szerűen?

Figyelt kérdés
Érveket és ellenérveket soroljatok fel.Jelenleg pártatlan vagyok ebben a témában.

2015. ápr. 26. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Mint a vallás. Aki érdekelt benne, az körömszakadtáig védeni fogja. Aki nem, az mindig átlát majd rajta. De nem véletlen, hogy a tévés jósok díja 485 Ft/perc. Pokolian nagy üzlet ez.
2015. ápr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem értelmetlen, csak mindenkinek mást jelent. Mást jelent annak, aki fanatikus hívő, mást jelent annak, aki csak szórakozásként használja, mást jelent annak, akinek rossz időszaka van éppen és kapaszkodót keres valamiben.

Van-e alapja? A kultúrtörténelem része, és olyan régi dolgok, hogy nem nagyon fogjuk tudni, hogy amikor kialakult, mit gondoltak ezekről pontosan, de az akkor élt embereknek ezek jelentették a választ a megmagyarázhatatlanra. Feltételezéseink vannak, de ennyi.


Viszont ez a kategória ezen az oldalon csak arra jó, hogy jól lepontozzanak minden válaszolót, aki ír valamit (bármit), hasonló a politika kategória is, talán ez a két kategória az, ahol a legnagyobb lepontozások vannak ezen az oldalon. :-)

2015. ápr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Én talán különválasztanám az ezotériát és a mágiát. Az ezotéria, természetgyógyászat, valós tapasztalati alapokon nyugszik. A mágiákat, jóslásokat, spirituális dolognak tartom. Az előbbi racionális úton közelíti meg a valóságot, az utóbbi kihasználva az emberi hiszékenységet hatalmas nagy üzlet, mit mondották előttem is.


A horoszkópok tapasztalati úton működnek ősidők óta. Minden népnek van horoszkópja, minden földrészen. Az is lehet, hogy ezekhez az információkhoz kaptak némi segítséget az "istenektől", vagy "égből jöttektől", ahogyan a Sumerok nevezték őket. Az Indiánok is az "égiektől" kapták annak idején.


Nagyon hasonlóak is egymáshoz, annak ellenére, hogy olyan csoportokról van szó, amelyek a tudomány mai publikációja szerint soha nem is lehettek kapcsolatban egymással.


Készpénznek szerintem egyiket sem lehet venni, hiszen akkor 7.3 milliárd ember osztva 12-vel, azaz 600 millió ember mind egyforma lenne ezen a sárgolyón.


A másik igazság az, hogy nem itt fogod rá megkapni a választ, hiszen ez az oldal a "troll-pontozók" játszótere. Mindegy, hogy igazad van-é, vagy nincs, ha egy kifejezés nem tetszik nulla pontot fog adni. Sokszor az sem kell hozzá...

2015. ápr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyiknek sincs különösebb értelme. Nem kell szuperintelligensnek lenned, hogy megértsd miért értelmetlen a vallás, a reinkarnáció, a jóslás, a horoszkóp és minden egyéb olyan ezotérikus fogalom, amiben töretlenül hiszek.
2015. ápr. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hiten alapuló dolgokban értelmet keresni értelmetlenség.
2015. ápr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tapasztalj! Tapasztalj, tapasztalj...
2015. ápr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az igazság az, hogy szerintem nem baj ha pártatlan vagy. Én is pártatlan vagyok, ami nem azt jelenti hogy nincs véleményem. A világ tele van szélsőséges emberekkel. Most 21 vagyok és bár nem vagyok isten hívő, meg semmi iránt nagyon mélyen elkötelezett, a vallásokat ki mondottan csak kulturális szempontból tartom érdekesnek, van eszem, de vonz a természet feletti és a spirituális is. S szerintem ez pont így ideális, így van mindenbe egy kis bele látásom elfogulatlanul. Szerintem, és ezt most tényleg saját kútfőből mondom, és bele lehet kötni... minden ilyen hit alapú dolognak három típusa van (én ezt hiszem és hinni is akarom). És ezt a hármat szinte képtelenség szelektálni, mert még egy fajta hókuszpókuszon belül is megjelenhet mind a három. Az egyik típusa, amire minden szkeptikus ujjal mutogat, és lehet joggal, az a szemfényvesztés. Amivel pénzt csalnak ki az embertől, ami miatt feleslegesen halnak meg emberek, amibe a hívők vagy épp ostobák elmenekülnek a valóság elől. Van az a típus is, aminek van értelme, de csak maga a hit adhat neki értelmet. Ez valójában igaz minden ezotériára, meg nem csak arra, de szerintem ez kicsit mélyebb dolog is lehet a puszta valóságtól való elmenekülésen kívül. Valami olyan ami erőt ad az embernek, vagy épp tanít, ami még tudatos belemagyarázással is értéket képez, valami ami nem bizonyítható de érzékelhető, és enélkül igazán üres lenne a puszta racionális világ. Szerintem erre szükség van. Kb annyira mint hogy szórakozzunk néha, vagy szeressünk. És lehetséges hogy van, én úgy gondolom hogy biztosan van olyan ami természeténél fogva megfoghatatlan de bizonyított. Igenis bizonyított, csak egyrészt az emberek képtelenek elfogadni, és ez pont olyan elutasítás mint amennyire szerintük a hívők utasítják el a a valóságot. Másrészt a meglátásához szükséges a hit, de ez mégis különbözik az előzőekben le írtaktól. Nem olyan ami bele magyarázáson alapul, csak egyszerűen ha valaki nem képes hinni, nem nyílik ki az a kiskapu amin ha be tekinthetne láthatná a valóság egy másik arcát. Akik erre nem képesek, általában azért nem azok mert félnek. Félelmetes lenne szembesülni az ,,igazsággal", kb. annyira mint hogy szembe jönne veled az utcán egy földönkívüli lény.

Szóval én csak azt tudom ajánlani hogy olvass utána, s ha tényleg érdekel menj és tapasztalj, de azért járj nyitott szemmel. Lehet hogy fantasztikus dolgok nyílnak meg előtted, csak vigyázz is. Nem biztos hogy egy teljes és boldog élethez szükség van arra hogy többet tudj meg a világot mozgató erőkről, mint amennyi csak úgy rád ragadna.

2015. máj. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!