Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Spirituális közvélemény-kutatás?

Spirituális közvélemény-kutatás?

Figyelt kérdés
Melyiket választanátok? Élni egy álomban, ami nem a valóság, rátalálnátok a Ti szerelmetekre, szeretnétek egymást, boldogok lennétek, gyönyörű lenne a világ, vagy a valós (igazi) és egyetlen létező világban élnétek, ahol a környezet kipusztul, gépesített, robotosított, szennyezett, és nem lenne családotok, egyedül kellene megállnotok a helyeteket, örökké élhetnétek, ha ügyesen játszanátok ki a kártyátokat, az álomvilágban meghalnátok és azután pedig (Már) nem lenne Semmi. Ki melyiket választaná? Természetesen nem tudnátok, hogy egy álomban vagytok, hinnétek, hogy ez a valóság, de nem tudhatnátok biztosra, attól függetlenül, hogy nem az. A való világegyetemben sem tudhatnátok biztosra, hogy az a "valós" valóság, de tényleg az lenne az, de ezt Ti sosem tudhatnátok biztosra, hogy valós-e, a világ melyben éltek, vagy nem?

2015. ápr. 29. 20:30
 1/6 Ozmium42 ***** válasza:
A szomorú valóságot választanám, mert "a borsón is szépet álmodom". Az öröklét alatt lenne idő, hogy helyrehozzam.
2015. ápr. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
Miért gondolod, hogy ez az egyetlen létező világ? Csak azért, mert "tudatosan" nem érzékelsz többet? Ezért még lehet rengeteg, vagy akár végtelen számú világ is! Annyira bonyolult a mindenség rendszere, hogy jelen szintünkön igen korlátoltan leszünk képesek érzékelni...
2015. ápr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ozmi, én is osztom az álláspontod. 2-es, egy szóval nem mondtam, hogy ez az egyetlen valóság, sőt, hiszek a szimuláció-elméletben, nem tudhatod biztosra ugye hogy ez nem egy álom, biztosra még a valós világban élő lények sem tudhatják, hogy tényleg az a valós valóság, amelyben Ők élnek.

https://www.youtube.com/watch?v=DbhnGjgqVEc


Nemtom honnan szedted, hogy én így gondolom/ezt mondtam, amit Te leírtál. Ne tippelj.

2015. ápr. 29. 20:59
 4/6 Ozmium42 ***** válasza:
83%

Elmondom mi a bajom a szimuláció-elmélettel. Az a bajom vele, hogy nem különbözik attól a valóságtól, amivel szembe akarod állítani. A testünk egy jeladó, az érzékszerveink önkényesen szűrik és alakítják az objektív valóságot és juttatnak ingereket az agyba, amiket az feldolgoz, és maga hozza létre a beérkező adatokból azt a modellt, amit szubjektív valóságnak nevezünk. Az agyunk a koponyánkban úszik. A világ, amit valóságnak tekintesz, semmi esetre nem a valóság, csak egy rekonstrukció a beérkezett, megszűrt, átalakított adatok alapján. A valóságban nem léteznek színek és hangok és formák. Ellenben sok dolog létezik, amit az érzékszervek nem engednek eljutni az agyhoz. Az agy hozza létre ezeket az érzeteket. Ha ezt össze veted azzal, mi lenne, ha egy számítógép küldene fals adatokat, nem jutnál semerre, mert


1. nem tudod, mi az objektív valóság, így bármit is küld, akár a számítógép, akár az érzékszerveid, abból kell dolgozni. Akár igaz az elmélet, akár nem, nincs különbség.

2. ha egy számítógép ilyen tökéletesen lenne rákapcsolva egy agyra, akkor annak az agy már egy alkatrésze lenne. Vagyis nem az agy lenne gépre kötve, hanem a gépnek lenne agya. Ami egyenlő azzal, mint hogy egy embernek van agya, amire tökéletesen rá van kötve. Megint csak ugyanaz a két eset.

2015. ápr. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A leírás alapján pokolian rossz lenne az öröklét egy ilyen világban. NAGYON vonz az öröklét, de nem szenvedve s a leírt nekem már túl nehéz.

Nem szeretem a nem valódit, de végülis bizonyos értelemben valódi lenne az álom is, a világ ugyan nem, de ahogy megélem a fejemben, az igen. Szomorú, hogy a szerelmem a fejemben van csak, hiába nem tudnám...

De igazán egyik sem tetszik, az a helyzet. De a nehéz valós világhoz én nem vagyok elég hős. A filmekben helytállnak, én nem tenném. Van önbizalmam, hiszek magamban, de ezt ha bírnám sem akarnám csinálni.

2015. ápr. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt választanám, ahol a végén meghalunk. Ilyen az élet. :)

De annak semmi értelme, hogy egyikben sem tudjuk, hogy valóság-e, nekem a lepusztult világnál az lenne az egyetlen vonzerő. Nem választanék örök életet tök egyedül egy szörnyű környezetben.

2015. ápr. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!