Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan csillapíthatnám le az...

Hogyan csillapíthatnám le az egóm? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szereztem már némi tudást/tapasztalatot az Ezotériával kapcsolatban.

Félig a fizikai síkon, félig a spirituális világban élek.

De most úgy érzem, kezd megszűnni.

Utána néztem, kérdezősködtem ismerősöktől, véleményük szerint az egó állhat a háttérben.

"Vissza akar rántani teljes mértékben a fizikai síkra"

Ennek okát tudom is, mivel az egó csak az anyagi világot képes felfogni.

Tudnátok mondani módszereket, amivel újra "régi" lehetnék?

Már nagyon kellemetlen, hogy egyre jobban kezdenek gyengülni a dolgok..



2015. jún. 4. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ego minden ami te vagy. Nem visszafogni, vagy megszűntetni kell, hanem csiszolni rajta, érlelni, felemelni. Felismerni, és elismerni, hogy nem előbbrevaló mindennél. Az ego nélkül nem lenne személyiséged, és intellektusod. Ez egy szükséges dolog, csak az nem mindegy, hogy miként élsz vele.
2015. jún. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

OMG... !!!

És ti ebben tényleg hisztek ??? O.o

Nem hiszem el, hogy ti tényleg komolyan gondoljátok ezeket a dolgokat.

2015. jún. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sokan csak a testüket szeretik és csak a testet látják.

Sokan hisznek valami megfoghatatlan energiában, szellemben és elítélik a testet, ösztönöket stb...


A legjobb ha elfogadod, hogy test vagy, de nem halott. És ezt lásd meg a többi emberben is.


Az egoizmus egy jó dolog, az önzés már vitatható.

2015. jún. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

lehet jó igy is mert az egó mindig jelzi ha valami nincs rendben belül

amúgy nemtom, jó érzésekkel, segitéssel, jó anyagok olvasásával

még 1 jó film is kiválthatja, de nehéz megtalálni az utat és ott van az ösztönös ragaszkodás, ami arra késztet hogy ne is akard az egészet, ennek meg kell szünnie magátol mielött sikerül, csak az a baj hogy önmagunktól ezt nem lehet megszüntetni

2015. jún. 5. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Legoman ***** válasza:

Ha érzed, hogy teljesen visszaakar rántani a fizikai síkra, akkor figyeld meg hogyan akarja és tedd az ellenkezőjét, de a ló másik oldalára se ess.

Viszont, ha leülsz meditálni, és elmélyedsz utána ezekben a dolgokban, akkor minden világosabb lesz.

Az egó és a lélek olyan, mint a ying és yang, nem szabad, és nem is lehet őket elválasztani.

Ha kell, akkor parancsolj rá, vedd át az irányítást magad felett. Hisz, ha te uralkodsz, akkor kénytelen neked a tested behódolni.

Ne hagyd, hogy ő irányítson, vagy akárki, csak is te!

2015. jún. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lego, ezzel csak az a baj, hogy az ego azonos az éber, tudatos lényével. Ő maga az ego. Az ego a test, és a hozzá kapcsolódó szellem. Minden amit érzékel, gondol, vagy tapasztal, az ego. Nem szólhat rá az egora, mert ő maga az ego. Viszont tudatosíthatja magában, milyen ő, és "nemesíthet" az egon. Az ego hátrahagyása félreértelmezése a keleti tanításnak. Az materiális vágyak, érzések, és ösztönök uralását, azok fölé emelkedést jelenti. Az ego nem legyőzendő, vagy hátrahagyandó, hanem az az objektum, ami felemelkedik. Bölcsességgel, nemességgel, és más erények teljes elsajátításával teheti meg, de az ego ego marad.
2015. jún. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Legoman ***** válasza:

Kérdező, akkor ne vedd figyelembe, amit írtam. :)

Most Huo rávilágított, hogy hasznát nem vennéd az írásomnak. :)

2015. jún. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ismerek egy kedves fizikatanárt a hegyekben, kóbor apácákkal körülvéve, hódításra teremtve. Ő szívesem bevisz téged a susnyásba és segít a gondjaidon.
2015. jún. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszotokat.:)

Helyre jön majd biztos, viszont a meditáció az bejöhet.

2015. jún. 5. 16:24
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

Nekem úgy tűnik, hogy a spirituális fejlődést egyfajta harcként fogod fel a fizikai sík és az egó ellen, pedig erről szó sincs. Az egó a barátod, ő tart nap mint nap életben, segít a fejlődésben(a spirituálisban is), kihívások elé állít, ha küzdesz ellene, egyre csak erősebb lesz, nem harcban kell legyőznöd, hanem meg kell szelídítened, mert ő is a részed.


A fizikai sík adottság ebben a világban, amíg élsz, nem fogod elhagyni és hidd el nekem, nem is akarod elhagyni (nem is ez a cél!), mert ez egy eszköz a fejlődéshez, amit szabad akaratodból választottál. Fogadd el. Nem kell legyőzni. A kulcs a harmónia, amit önmagad elfogadásával érhetsz el.


A leírásod alapján az eddigi spirituális "tudásod/tapasztalatod" is az egó táplálta, szóval csak játszik veled. Csak addig van hatalma fölötted, amíg nem ismered meg.

2015. jún. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!