Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Feltételezhetjük azt, hogy...

Feltételezhetjük azt, hogy minden okkal történik?

Figyelt kérdés

És, ha igen, akkor ha valami rossz történik, végig kell néznem? Mondván, hogy okkal történik és az események ráadásul formálják is a személyiségemet és a jövőbeli eseményeket?


Ha vissza mennénk a múltba, úgy kellene intézni a "teendőinket", hogy például egy a kivégzésére váró embert nem menthetjük meg, mert neki meg kell halnia azon a napon, mivel ez befolyásolja a jövőbeli eseményeket. De, ha csak rálépünk egy apró bogárra, akkor már nem biztos, hogy az általunk megszokott jelenbe térhetnénk vissza.


Megmentsem a kivégzésére váró embert, tudván, hogy ha életben marad, az befolyásolhatja akár az én jövőmet is? Ráadásul esetleg negatív irányban? Lehet, hogy 10 é múlva meggyilkolna, de mivel kivégezték, így nem tudta megtenni. (talán, ha megmentem, akkor majd nem akar megölni... de az is lehet, hogy én ártanék neki olyat, ami miatt meg akar?!?!?!)


Mostanában sok fantasztikus filmet nézek :D de azért elgondolkodtató ez a dolog mindenképpen.


2015. jún. 21. 23:31
 1/7 Missi_Key ***** válasza:

lásd az időt egyetlen homokszemben..vagy valami ilyesmi.

ha feltételezed hogy a jövő már most is létezik akkor nyilván a folytonosság végett nem árt ha minden a "helyén" marad. de ha azt feltételezed hogy csak a jelenig van meg mindennek a helye..akkor túl komplex a dolog ahhoz hogy megértsd. lehet hogy több dolgot kell tenned ahhoz hogy ne öljön meg téged , de te nem ismered csak az első kettőt, hogy megmented és beszélgettek..és még mindig megöl... ha ismernéd a maradék dolgokat..pl hogy meghívod hamburgerezni és belédszeret mert furán eszel és ez tetszik neki....nem okkal történt akkor az hogy meghalt, és minden eseményt ki lehetne küszöbölni, minden jövőbeni gyilkosságát vagy épp életmentését, ha ismernéd az egészet de nem ismered.

2015. jún. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A fanatasztikus filmek jók, gondolkodni pedig nem bűn:)

Ha van kedved nézd meg a rubinvörös című filmet, abban van ilyen utazás.


Amúgy ha Ádámot ölnéd meg, akkor sok rossztól védted volna meg a világot a Biblia szerint. Bár akkor lehet te sem léteznél.

Ha rossz történik nem kell végig nézned. Amúgy ne félj, a múltba nem tudsz visszamenni, ezért nem lesz ilyen dilemmád:)

De álmodozni szabad, kutatni meg jó dolog.


https://www.youtube.com/watch?v=4-H--U_5Fio

:D

2015. jún. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Legoman ***** válasza:

Igazuk van az előttem szólóknak.


Ha megmentesz egy ismeretlen embert, anélkül, hogy ismernéd, hogy milyen, akkor azzal árthatsz magadnak, hisz valamit tett, hogy kivégzik.

De, ha az egyik barátodat, vagy társadat vagy valakidet mented meg ettől, akkor az ő sorsa rád is érvényes lesz, hisz téged is üldözni fognak.

Viszont lehet, hogy megöl, de lehet hogy nem. Ez majd tőle függ.

Érdekes gondolat viszont. :)

2015. jún. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ez a kivégzéses dolog egy filmből jött, illetve egy sorozatból...

a lényege, hogy a kivégzésre váró ember nem volt rossz ember... a tömlöcbe vetették a nőt, mert kiállt valaki mellet... (jogosan)

ezzel párhuzamosan a jelenben ennek a nőnek a férje összejött egy nővel (őket egyébként meg is jövendőlték egymásnak) majd a jelenből, (ne menjünk bele, hogy mi folytán :D) visszament egy másik nő és egy férfi ebbe a múltba és ezt a nőt is a tömlöcbe vetették... aztán ki tudta szabadítani magát és megmentette a másik nőt, tudván, hogy a féri mondta neki, hogy semmin nem változtathatnak... Így úgy döntöttek, hogy mivel a múltban nincs helye, mert mindenki halottnak hiszi és halottnak is kell lennie a múltban, így elvitték magukkal a jövőbe... és elég katasztrófálisan alakult, ahogy találkozott a férjével, aki egy másik nővel volt és akik már évek óta halottnak hitték...

Innen jött a gondolat... Hogyha én lettem volna az, aki vissza megy a múltba és bekerül a tömlöcbe, a nő mellé...

Once upon a time, egyébként..

2015. jún. 22. 11:09
 5/7 Missi_Key ***** válasza:

hát ha a jövőbe viszed úgy más a helyzet. éredkes kérdés, ha megfelelő távolságra viszed a jövőbe olyan mintha új személy lenne a semmiből..de akkor sem árt tudni a pontos heylét a világban, hogy ne okozz túl nagy galibát....tudod pillangó effektus.

(1-es voltam)

2015. jún. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Missi_Key ***** válasza:
amúgy mi volt a film címe?
2015. jún. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
sorozat, de írtam az előző kommentben: Once upon a time... egyszer volt, hol nem volt :)
2015. jún. 24. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!