Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Akinek volt már olyan álma,...

Akinek volt már olyan álma, ami később valósággá vált, mit gondol, lehetséges, hogy alvás közben az időben utazott (a jövőben)?

Figyelt kérdés
NEM a deja vu-ról van szó, van különbség. Ez olyan valószerű álom, amiben nincs semmi álomszerű elem, amire ébredéskor emlékszel, majd elhalványul idővel. Amikor az esemény tényleg megtörténik, akkor viszont "leesik", hogy ezt megálmodtad, akár arra is emlékszel, mikor.
2015. jún. 29. 22:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nos, ez pár éve történt..

Mindig azt álmodtam hogy terhes vagyok, vagy hogy gyerekem van, és olyat is álmodtam hogy a kisbabámat valakik elvették tőlem, és azt sem engedték hogy lássam..

Aztán egyszer késsen a mensteuációm, terhes lettem... 17 voltam, a babát nem tarthattam meg... és ez nagyon meggyötört, mert szerettem volna a kicsikét... :/

2015. jún. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:

Hát ilyen volt. Valami megálmodtam, kicsit másképp. Pl. kikanyarodok egy kereszteződésben és fura csattanás, szúrós szag, és nézem hogy merre tudok az autóból menekülni.

1-2 évvel később más helyen (autópálya) baleset, kereszbefordulok, megáll a kocsi, nézem hogy meneküljek-e, és hogyan. Majd az ismert amperszag. Forgalom nem volt, menekülni nem kellett, de a szitu meg az érzés annyira hasonló volt.


Ez volt a legerősebb, de sok hasonó volt apróságokkal.

2015. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Igazából 3 dolgot tárol az agyad.

Durván leegyszerűsítve: Az egyik az érzékszerveid által felismert események halmaza, a másik az információ forrása, a harmadik adat pedig a keletkezési ideje.

Ezek az adatok nem egy helyen tárolódnak (nem azonos formában) és gyakran kapcsolatba kerülnek más adatokkal is.

A te eseteben az történt hogy összekeverted az álmodat a valósággal töredék infók alapján.

Természetesen ezt csak úgy írtam. Bizonyítsd be, hogy nem így van. Az ezotéria így működik. Majd találok mellé pár dr. taggal ellátott tagot, aki helyesel és még hitelesebb is leszek.

Vagy rádhagyom, hogy igazad van és berángatlak egy szektába.

A jövőben nem utazhattál, mert nem létezik. Az esemény akkor lett volna érdekes, ha emlékszel az álmodra és úgy következik be.

Az első válaszoló esetében pedig olyan dologról van szó, ami bármikor megtörténhet.

De az álmot maga a terhesség is kiválthatta akár és annak a tudata, hogy mi lesz a következménye.

A második válasz pedig csak hasonló álomról ír. És mivel az író nem hülye, ezért a balesettel kapcsolatos álma a valósághoz hasonló volt. Hogy a valóságban egy hasonló balesete lett, az semmit nem bizonyít. Egyébként is töredék infókból az ember olyan összeesküvés elméleteket tud gyártani, hogy na....

2015. jún. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Többször volt már ilyen hogy megálmodtam valamit, és később pár nappal max 1-2 héttel később a valóságban meg is történt. Ezek mondjuk elég apró dolgok voltak főleg iskolai kisebb eseményekkel volt kapcsolatos már nem is nagyon emlékszem rá mert régen volt.


Viszont az egyik legdurvább az az volt hogy a régi szerelmemmel álmodtam. Ott az történt az álmomban hogy egy péntek délutáni napon felhívott hogy itt van a házunk előtt és találkozni akar velem, mert eddig csak MSN-en beszéltünk és nem lakott messze csak nehezen tudtuk összehozni a találkozót. Az álmomban az volt hogy felhívott telefonon hogy itt van és látni szeret, stb..... De amikor felébredtem emlékeztem tisztán az álmomra, de ne beszéltünk 2 napig mert elutazott, utána pedig nem került szóba, én meg nem emlékeztem úgy már rá, csak akkor pár nappal később igaz szerdai napon volt de délután itthon ülök és csinálom a dolgomat, aztán egyszer csak csörög a telefon, és láttam hogy ő hív, mert beszélgettünk telefonon is és akkor mondta hogy itt van a házunk előtt, én akkor nem kapcsoltam de kinéztem az ablakon és ott integetett, és akkor esett le hogy én ezt szó szerint így pár nap különbséggel megálmodtam.

És elég durva volt, mert amikor lementem hozzá ugyanolyan színű szoknya és felső volt rajta mint álmomban.

2015. jún. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

3.!

"A jövőben nem utazhattál, mert nem létezik. Az esemény akkor lett volna érdekes, ha emlékszel az álmodra és úgy következik be."

Mégis mi nem létezik, a jövő, vagy az utazás? Hogy bizonyítod valaminek a nem létezését, ha már a logikánál tartunk?

Az eseményről pont azt írtam, hogy ugyanaz, mint az álomban, mert emlékszem rá. Úgy következett be nálam. Nagyon valóságos, nincs benne álomszerű elem, és emlékszünk rá, ez a lényeg. Idővel nyilván elhalványul, mint bármely esemény emléke, amivel nem dolgozol minden nap. Figyelj jobban.

2015. jún. 29. 23:21
 6/18 A kérdező kommentje:

4.! Pontosan ilyenre gondoltam.

A többieknek is köszönöm.

2015. jún. 29. 23:23
 7/18 anonim ***** válasza:

Köszönöm az észrevételed.


"Az eseményről pont azt írtam, hogy ugyanaz, mint az álomban, mert emlékszem rá".

Nem ezt írtad. Azt írtad, hogy elhalványodott idővel az emlék, de az eseménykor meg voltál győződve róla, hogy az álmod az esemény volt.


"Mégis mi nem létezik, a jövő, vagy az utazás? Hogy bizonyítod valaminek a nem létezését, ha már a logikánál tartunk? "

Az utazás semmilyen formában, mert ha létezne is és utaznál az a jövőnek a része volna. Az utazásod is a jövőd volna.


Hiszel a szabad akaratban, abban, hogy a döntéseid hatással vannak a jövődre? Vagy abban hiszel, hogy megvan írva?


Szerintem egy logikai ellentmondást inkább kell bizonyítani, mint azz amit én mondtam.

Gyakorlatilag hogy bizonyítod be, hogy a gravitáció nem a csillámpóni hecce?

2015. jún. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Sztem nincs olyan, h utazas a jövöben. Ugyanakkor egyben igaz, h minden egyidejüleg törtenik, a mult-jelen-jövö egyben. A Földre leszületve mintegy belevagtunk egy jelenetbe, amit lelassitunk, kinagyitunk, h atelhessük vagy közelebbröl megvizsgalhassuk, ezaltal alakul ki a mult-jelen-jövö... A Földre születesünk elött az itt töltött idöszakrol van egy különleges forgatokönyvünk, amiben minden egyes döntesünk es ez ha itt-ott szükseges, masok dönteseivel is kombinalva, tehat a döntes következmenyekent többfele ut lehet, mindegyikre van egy tovabbi forgatokönyv, es ily modon rengeteg forgatokönyvet terveztünk. Ok-okozati összefüggesek reven eljük meg az egyik forgatokönyvet.

Ebböl kifolyolag en azt gondolom, nem almodhattad meg az idöben elöre utazva. Mert az almod utan sok vagy esetleg csak nehany döntes, törtenes (=masok döntese)következmenyekent valosult meg, ami megvalosult. Ha ez "veletlenül" egyezik a korabbi alommal, akkor az almod alatt eppen csak bepillantast nyertel az egyik korabban megirt forgatokönyvedbe. De ebböl nem következik, h az igy is fog megvalosulni! (Ehhez esemenyek, döntesek sora kell meg, hogy pont az elöre megirtak szerint törtenjen.)

Az lehet, h az alom eredetileg figyelmeztetni akar, h bizonyos döntesek oda vezethetnek, ilyenkor jöhet egy emlekeztetö alom erre a forgatokönyvlehetösegre,es lehet, h ebböl a figyelmeztetest nem hallottad akkor meg. Minden okkal törtenik, az alom is, de sosem joslo sztem.

Ja es meg hozzatennem, h alomban az agy kombinal, ugymond "kiereszti a stresszt", feldolgoz föleg kepek vagy mas erzekszerveket igenybe veve, tehat ki is szinezheti, modosithatja az elöre megirtakat, pl. mas ruhaban vannak vagy mas körülmenyt kepzel hozza, mert az alom figyelmeztetö szandeka szempontjabol csak annyi a lenyeg, h figyelmeztessen, nem kell feltetlenül az eredeti forgatokönyvet megalmodni ehhez.

2015. jún. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A többi álom mi volt? Ha azok nem bizonyítják az elméleted, akkor figyelembe sem veszed őket? Azokban is a jövőről volt szó? Nem? Csak néhányban? Véletlenül hasonlót álmodtál, ami megtörtént? Ebből képes vagy azt levonni, hogy az időben utaztál? Fantáziadiétát javaslok.
2015. jún. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem időutazásról van szó ilyenkor, hanem az elme, mivel nem korlátozza az éber tudat racionális rendszere, más módon jut információhoz. Ilyen esetekben egy intuitívabb személy képes egy nagyon valószínű jövőképet megismerni. Szerintem sokkal többször álmodik az ember ilyet, mint ahányszor bekövetkezik, de az álom akkor is jövőkép volt, csak nem következett be az éber cselekedetek hatására. A jövő csak ritkán közelít a fix állapothoz, legtöbbször számtalan lehetőség adódik minden pillanatban, és az egyén dönt, merre halad. A valószínű jövő az a jövő, ami az illető személyisége és döntési módszerei alapján nagyobb eséllyel következik be, mint egy sor másik lehetőség. Az álom erre nagyszerű lehetőség, mert az elme teljesen más szempontból tudja vizsgálni saját magát, és a környezetet.
2015. jún. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!