Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Akinek volt már olyan álma,...

Akinek volt már olyan álma, ami később valósággá vált, mit gondol, lehetséges, hogy alvás közben az időben utazott (a jövőben)?

Figyelt kérdés
NEM a deja vu-ról van szó, van különbség. Ez olyan valószerű álom, amiben nincs semmi álomszerű elem, amire ébredéskor emlékszel, majd elhalványul idővel. Amikor az esemény tényleg megtörténik, akkor viszont "leesik", hogy ezt megálmodtad, akár arra is emlékszel, mikor.
2015. jún. 29. 22:02
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Lucifer:

De, pont azt írtam. :) Pont neked elmagyaráztam, hogy hogyan működik, mint egy átlagos megtörtént eseménynél a felejtés. Tehát újra csak neked: nincs különbség aközött, hogy egy valószerű álmot, vagy egy megtörtént eseményt felejtesz el. Gondolom, már veled is előfordulhatott, hogy valami régebbi emlék eszedbe jutott valamiről, na, ez olyan. Rajtad kívül mindenki megértette, bár olvasva egyéb hozzászólásaidat, kicsit sem csodálkozom a kötekedéseden. Egyébiránt, ha tudnál értelmezni, azt is értetted volna, hogy nem voltál megszólítva. Nem baj, válaszolni neked is szabad, úgyis ráérsz, nem köt le annyira kvantumfizikusi munkád. Szép napot, további kellemes okoskodást! :)

2015. jún. 30. 10:05
 12/18 A kérdező kommentje:
8. Ez lehet egy alternatív jövő is, arra gondoltam.
2015. jún. 30. 10:07
 13/18 A kérdező kommentje:

9.

Nem hasonlót, hanem ugyanazt.

Nem jelentettem ki semmit, hanem kérdeztem.

Mégis, mit zagyválsz össze??? Milyen többi álom? Fogalmad sincs, miről van szó.

2015. jún. 30. 10:09
 14/18 A kérdező kommentje:

10.

Köszönöm a megfogalmazást, valami hasonlóra gondolok én is.

2015. jún. 30. 10:11
 15/18 anonim ***** válasza:

Erre is van szó: presque vu.

Nagyjából ugyanaz az esemény játszódik le agyi szinten, mint a déja vu esetében (már egyszer megtörtént ez velem), csak nem valós alapra helyezi a dolgot, hanem álomra, ahogy írod.

Tehát, valóban meg lehet magyarázni neurológiai alapon, ahogy azt az egyik kérdező tette. Egy-egy élethelyzet, illat, mozdulat lehet ugyanolyan, mint álomban, és ezeket összeköti az agy. Mert ugye a deja vu sem _pont_ ugyanaz az esemény kétszer, csak az elméd játszik veled.


A frappáns magyarázat ellenére viszont én hiszek benne. :) Nekem évek távlatából volt több ilyen tapasztalatom: az a fajta álom, hogy ébredés után elfelejted, aztán egy adott életszituációban beugrik, hogy de pont ugyanezt álmodtam... Nálam ezt a felismerést általában egy-egy mondat, kijelentés, beszélgetés hozza vissza. Főleg fiatalabb (gyerek) fejjel volt jellemző egyébként, most már évek óta nem volt ilyen.


A legerősebb ilyen élményem egyetemen, gólyatáborban volt. "Véletlenül" kerültem oda (nem oda akartam jelentkezni, lecsúsztam, úgysevesznekfel, stb.), viszont az első pillanattól azt éreztem a tábor alatt, hogy bizony nekem ez kell, hazaértem, és nem tudtam hova tenni az érzést. Végül legutolsó nap búcsúnál egy beszélgetésben mondott egy mondatot az egyik csoptárs, amiről beugrott, hogy ezt a szitut, ezt a beszélgetést, pontosan erre a helyre (sosem jártam ott előtte) én már megálmodtam, évekkel ezelőtt. Sokkolt a felismerés.

Az érzés megmaradt, hazaértem, és nekem bizony ott kellett elvégeznem az egyetemet. :)

2015. jún. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Jó, hogy néhányan értitek, mire is gondolok. :)
2015. jún. 30. 11:40
 17/18 anonim ***** válasza:

A deja-vu információkapás gyenge verziója, ahol csak érzés van, kép s hang anyag nem.

De ez is annak számít.

Időben nem utaztál, minden egyszerre történik.

De "jövő"ből kapátl információt álmodás közben.

2015. jún. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ok :)
2015. jún. 30. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!