Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi történik? Miféle...

Ilyenkor mi történik? Miféle "álom" ez?

Figyelt kérdés
Éjszaka felébredtem álmomból,vagy az is lehet, hogy félálomban voltam, nem tudom,de minden olyan volt a szobában ahogy a valóságban is.Hallottam, hogy megy a tv (bekapcsolva hagytam éjszakára valóban).Láttam a macskát, hogy fekszik a másik ágyon, stb...Éreztem hogy fogom alányom kezét, aki a másik ágyban aludt L-alakban van a két ágy...De közben rájöttem, hogy az nem lehet alányom keze, hiszen ő a párjánál alszik! Akkor vajon kinek a kezét fogom? Hiszen határozottan éreztem és teljesen éber voltam(legalábbis nagyon úgy tűnt), csak nagyon elvoltam fáradva és lelassulva, alig volt erőm mozdulni, gyenge voltam.De félig felültem, hogy lássam, ki tartozhat a kézhez? De úgy feküdt úgy érzetem szándékosan, hogy ne tudjam meglátni.Aztán visszafeküdtem,és nyugtalanítani kezdett nagyon a dolog! Akkor kezdtem félni, mikor megéreztem, hogy valamilyen módon az "illető" a túloldalra került és a párnámnál matat, próbálja azt mindenképpen az arcomra nyomni.De még ekkor sem tudtam meglátni, ki az, mi az?Mintha mindig kicsusszant volna a látóteremből (vagy egyszerűen csak nem volt látható).Aztán egyszer csak megszűnt a kellemetlen jelenség, de nem éreztem azt, mintha álomból ébrednék fel.Tényleg annyira valósnak tűnt...A baj az, hogy már többször is történt hasonló.Szinte pontosan ugyan így, vagy nagyon hasonlóan zajlott.Mi ez? Ja és természetesen hajnal 3-kor történt.Mindíg akkor álmodunk itt rosszat, vagy történik valami fura dolog!
2015. júl. 19. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt a jelenséget alvásparalízisnek hívják összefoglaló néven.
2015. júl. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt ismerem, de nem éreztem bénultságot, tudtam is mozogni, csak le voltam lassulva, mert nagyon fáradtnak éreztem magam.Alvásparalizisem volt többször is, akkor azonnal észreveszem hogy nem tudok megmozdulni, ott az a fő probléma és olyankor általában semmi más nem történik velem, csak annyi, hogy le vagyok bénulva .
2015. júl. 19. 17:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Alvásparalízis. Ez biztos. nekem Egy héten többször is van így, de nem félek, mert tudom, hogy csak alvásparalízis. Ha az ember nem érti a helyzetet, akkor elkezd hallucinálni és képzelődni dolgokat, amitől aztán megijed és mégrosszabbat hallucinál. De ha tudod, hogy mi történik veled, akkor nem lesz gond, csak nem tudsz mozogni. Igen, ébren voltál agyban, de a tested még nem "kelt" fel. Az agyad lebénította alvás előtt, hogy ne mocorogj közben, de az agyad felkelt, a tested nem, így az álombeli képek kivetültek. Ez teljesen normális és előfordul, főleg tudatos álmodás után. (amikor rájössz álmodban, hogy alszol) Semmi okod nincs az aggódásra. Ha legközelebb lesz ilyen, ne ijedj meg, jusson eszedbe, hogy az agyad felkelt, a tested nem, de semmi gond, mert mindjárt felkel.
2015. júl. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Legoman ***** válasza:

Próbáld meg legközelebb elengedni a kezét annak, aki fogja. Nyisd ki a szemedet, hogy meglásd ki az. Szólj neki, hogy hagyjon téged békén, és menjen el a házadból.


Beszélj hozzá, még ha semmi sincs ott, akkor is. Ha teljesen éber vagy, akkor ez menni fog.

2015. júl. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szóval akkor alvásparalizis alatt nem feltétlenül kell hogy bénultnak érezzem magam??


Legoman, nyitva volt a szemem, miközben fogtam az illető kezét, de hiába volt a szemem nyitva, nem láttam, ki az, mert úgy feküdt, hogy a párnáktól nem láttam, minden mást láttam szobában csak őt nem,gyengének éreztem magam, de tudtam mozogni, így félig felültem, de még így sem láttam oda rendesen.Meg egyébként mintha akadályozott volna valami abban, hogy oda tudjam fordítani a szemem, fejem, amerre fekszik az a..valaki...Mindenemet rendsen tudtam mozgatni, csak a szememet nem.Csak éreztem a kezét és miután rájöttem, hogy alányom nem lehet az, még akkor nem féltem, inkább egy bizarr kíváncsiságot érezve simogattam a kezet és próbáltam a tapintásából következtetni, férfi vagy női kéz lehet-e, stb...Mivel nem láttam kinek a kezét fogom, igy próbáltam némi infót szerezni.Na és utána durvult el a dolog, hogy a túloldalamra került át valahogy , de még akkor sem láttam, ki az, csak éreztem, hogy már a fejemnél van és próbálja rám hajtani valahogy a párnát, pedig a szemem ekkor is nyitva volt, és láttam mindent, csak a "zaklatómat" nem.És egyébként már régebben megtörtént szinte szóról szóra ugyan ez.Na meg egyéb furcsaságok is, voltak már "nem kívánatos látogatóim", "megszállásos" álmaim, meg egyéb ínyencségek sajnos.Lehet, hogy van valami nálunk, de az elköltözés sajnos nem megoldható.

2015. júl. 19. 18:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy paralízis. A hátadnál érzed oldalt fekve, hogy megérint, stb. Baromi idegesítő, tudom, de csak egy tévképzet. nyitva van a szemed, de csak a szemgolyódat tudod mozgatni, mivel az a rész teljesen máshová van bekötve az agyban, az nem bénul le álmodás közben. Nem kell elköltözni meg ilyenek. Ez nem veszélyes.
2015. júl. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

És ha egyszer tényleg megfojt?Mert már volt néhány próbálkozás...Csak nem értem, miért pont ez? Tehát miért? Nincs ellenségem, nem gondolok nappal ilyesmire, nincs akitől félnem kellene...

És gyakori az ilyen alattomos megjelenés az álmaimban, hogy mikor feltűnik, veszélytelennek látszik, csak kíváncsiságot kelt bennem, aztán meg rájövők, hogy ez valami rossz szándékú dolog...Például az is előfordul időnként, hogy azt álmodom, egy kedves barátom van mellettem az ágyban (ez is nagyon valóságosnak tűnik) és beszélgetünk, de teljes sötétségben, aztán valami balsejtelem miatt szeretném látni, tényleg a barátom-e, aki mellettem van és amikor aztán világosabb lesz és meglátom, hogy az egy rémísztő, idegen alak, csak a barátom hangján beszélt.Nem kicsit befosatósak az ilyen élmények.Sajnos reggelig sorolhatnám őket.De nappal, ébrenlétben is láttam itt már furcsa jelenséget és a lányom is ugyanazokat tapasztalta, pedig nem beszéltem ezekről senkinek, neki sem.

2015. júl. 19. 18:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért van ez az egész, mert nem tudod, hogy miért van. nem vagy "tudatodnál". Amikor ilyen van, mozgasd meg a kezed, ha nem tudod, paralízis. Akkor pedig rájössz, hogy mi van veled. Ha nem is próbálkozol letesztelni, hogy paralízised van e, hanem csak fekszel, és odahallucinálod, jóhogy befosol tőle. Minél jobban befosol, annál agresszívabbakat hallucinálsz. Nem fog megfojtani, megölni biztos, hogy nem tud. Egyszerűen próbálsz felkelni, látod, hogy nem tudsz... be ne foss... és nem lesz baj. Elfogadod, hogy uhh paralízisem van.. Francba, remek. Akkor várok. nyugodt vagy.. semmi nem fog történni. 1- tudatában vagy, hogy paralízised van. 2- nem félsz. Ez a kettő a legfontosabb. meg kell szokni. Amúgy meg megölni nem tud, 100%.. csak ijesztget. nekem 15 éve van. Valamiért rosszul működik az agyam és vagy tudatomnál maradok és úgy kerülök be az álomba, hogy látom, ahogy kialakul a helyszín és mindent tudok a napomról, vagy hamarabb kel fel, mint a testem. Mindenképp átélem. Nem rémisztő, érdekes.
2015. júl. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!