Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, ha becsukom a...

Miért van az, ha becsukom a szemem nem feketeséget látok?

Figyelt kérdés

Leginkább arra tudnám hasonlítani, mikor a TV-ben nincs jel. Ha teljes sötétségben vagyok, akkor is ezt a vibrálást látom. Ha legalább 20-30 percig csukva tartom a szemem, akkor pedig jeleneteket látok. Furcsa mert néha úgy érzem mintha nem is lenne csukva a szemem, mert nézem a jeleneteket a szememmel, de a szemhéjam le van csukódva.


Amúgy színeket is látok, jellegzetesen pirosat és zöldet, de nagyon ritkán lilát is.



2015. szept. 3. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:

beindul az álommozi :)


ez jó kérdés! én rózsaszínt és türkizkéket látok éberen, ami egy idő után spirálba alakul... az okát én sem tudom

2015. szept. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én néha elalvás elött lassan váltakozó lila és zöld foltokat, fényeket látok. Nem hiszem, hogy káros lenne.
2015. szept. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Legoman ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális. :)
2015. szept. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1:


,,álommozi :) " - Ez nagyon nagy!! xDDD



Amúgy meg, mi az, hogy jelenteket? :D Filmet, vagy mit?

:DDDD Legalább teljes vetítés megy?

Ha ez történik kérdező, akkor nálad valami nemstimmel.

2015. szept. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
jeleneteket*
2015. szept. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
nem viccnek szántam az állommozit :) olyasmi mint mikor az ember álmodik, csak még nem aludt el. olvastam olyasmit is, hogy ilyenkor az asztrálsíkot látja, én ehhez nem értek. simán lehet az is, hogy az agyad képeket vetít neked, amúgyis valóságban az agyunkkal látunk és fogjuk fel a világ képeit.
2015. szept. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az agy képtelen nem figyelni, ezért mikor egy érzékelésünk kiesik vagy a kapott "jel" értelmezhetetlen akkor generál magának jelet, mivel nem tud mit kezdeni a jel hiányával vagy zavarával. Magyarul hallucinálsz.


Ez okozza például a fantomfájdalmat is elvesztett végtag esetén, az agy nem kap jelet a végtagról ezért úgy gondolja hogy nagy baj lehet és fájdalomként érzékeli a hiányt.


Hasonló a kronosztázis, mikor ránézel a mutatós órára és "megtorpan" a másodpercmutató. Ekkor a gyors szemmozgás (mikor ránézel az órára) alatt kapott kép értelmezhetetlen az agynak és az elveszett képet az első értelmezhető képpel behelyettesíti, ez pedig az óra látványa.


Mivel az ingermegvonás rövid ideig nyugtató hatásúak, vannak úgynevezett ingermegvonásos kamrák kikapcsolódás, relaxáció céljából:

[link]


Itt a két amcsi fazon kipróbálnak egy ilyen kamrát, közül az egyik mondja hogy elvesztette az idő és irányérzékét, mintha az űrben lebegett volna, a másik meg hogy rajzolt arcok jelentek meg előtte.

https://www.youtube.com/watch?v=2mMVipm_IQ0


És természetesen ezt a tudást megpróbálják jóra és rosszra is használni:

[link]

2015. szept. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szemhéj nem képes tökéletesen felfogni a rá eső fényt, annak bizonyos része átjut rajta, ezért látod még akkor is, amikor be van csukva a szemed.
2015. szept. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nálam az van hogy ha bekötöm a szemem egy kendővel vagy csak simába becsukom bár akkor nem annyira látszódik de látom magam messze tőlem egy ajtó amiből fény jön ki és mindig odasétálok de nem tudom kinyitni.🤷‍♀️
2019. dec. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Előző voltam) van olyan is hogy amikor bekötöm a szemem akkor egy barna hajú lányt látok aki hasonlít rám de olyan hogy is mondjam..Olyan régies. Mintha nem a mostani modern korszakbol látnám.
2019. dec. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!