Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez alvásparalízis?

Ez alvásparalízis?

Figyelt kérdés

Szóval ingázok ide-oda az egyetem miatt. Itthon semmi gond nincs, rendesen tudok aludni. Viszont amikor a másik lakásunkban vagyok egyedül, folyamatosan megtörténik.

Általában abból áll az egész, hogy az oldalomon fekszem és mozdulni sem tudok. Fázok, olyan érzésem van mintha nem lenne rajtam takaró. Ilyenkor tudom, hogy más is van rajtam kívül a szobában. Az ajtótól indul felém és odafekszik mellém. A nyakamba liheg és még hidegebb lesz.

Nem igazán csináltam belőle gondot eleinte, de a héten 3x fordult elő. És zavar mert nem merek elaludni.



Mit lehet tenni? Ez normális?



2015. szept. 5. 16:43
 1/7 A kérdező kommentje:
*oldalamon
2015. szept. 5. 16:44
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Ahogy leírod az alapján alvásparalízis, igen. Én egy módszert tudok rá, nekem Bejött. Egy ideje már nincs is nálam ilyen. Ha tudatodnál vagy annyira hogy felismered hogy ez csak alvásparalízis, ezzel már meg is tudod nyugtatni magad hogy kamu az egész, csukd be a szemed és aludj vissza
2015. szept. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez abban a helyzetben nem igazán működik. Csak arra tudok gondolni, hogy valaki ott van mellettem, aki nem akarom, hogy ott legyen.
2015. szept. 5. 17:02
 4/7 anonim válasza:
27%

Hát lehet a hely váltja ki vagy ilyesmi. Pl. van ahová a macska fekszik oda az embreknek nem szabad, viszont ahová a kutya oda igen. Azt ajánlom rakd át máshová az ágyat ha lehet, ha nem akkor tegyél alá alu-fóliát egy keveset (1 próbát megér). Egyébkén ez azért lehet mert valamilyen elágazás van a föld alatt (pl. víz).


Tudom nagyon ijesztő lehet, nemrég én is átéltem egyet! Nagyon megijedtem mert nem tudtam mozogni, és furcsa betonkeverőszerű folyamatos hangot hallottam. Pontosan azt éreztem nem vagyok egyedül, és nagyon félelmetes volt. Így utólag ha újra megtörténne azzal nyugtatnám magam hogy a fizikai test és tudat szétválása miatt érzem "valaki,, jelenlétét és az szintén "én,, magam vagyok.. Szóval magadtól igazán nem kell félned. ;)

2015. szept. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
27%
Ja eredetileg fordított tükröt szoktak az ágy alá (a föld felé tükröződve), de gondolom nincs ilyen nagy tükröd, ezért hallottam hogy egy réteg vékony alufólia is megteszi. (Bár az csak tipp hogy a paralízissel összefüggésben lehet!)
2015. szept. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
szerintem csak néha megdug a lakótársad
2015. szept. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az alvási bénulás teljesen természetes dolog, rengetegen megtapasztalják életük során. Pontos kiváltó okát nem ismerjük, de vannak különböző tényezők, amelyek elősegítik a kialakulását. Ilyen a stressz, az alkoholfogyasztás, a kevés alvás, a háton alvás, a nem megfelelően alátámasztott fej alváskor, rémálmok, stb.

Próbáld meg ezeket amennyire lehetséges elkerülni, így elkerülheted a további kellemetlen élményeket. Amennyiben továbbra is rendszeresen előjön a bénulás fordulj orvoshoz, ugyanis bizonyos betegségek tünete lehet, amelyek kezelése megszüntetheti.

2015. szept. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!