Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Volt már olyan veletek, hogy...

Volt már olyan veletek, hogy úgy éreztétek, hogy érzitek más embernek az érzelmeit?

Figyelt kérdés

Nem teljesen az empátiára gondolok. De inkább az empátiára, mint a gondolatban való együttérzésre vagy szinészkedésre. Nem arra gondolok, hogy elképzeljük a másik mit érezhet.


Néha az eső felidézi néhány régebbi érzésem, amit már régen elfelejtettem. Egyik nap pedig konkrétan egy autóban ülő személy helyzetébe éltem bele magam. Megláttam és olyan érzelmeket éreztem, amiket nem szoktam és ő rá jobban jellemzőek.

Valószínűleg csak bemeséltem magamnak, de kíváncsi vagyok, hogy más is volt-e így.


Mondom nem előítéletek, általánosításról és megérzésekről van szó. Hanem konkrétan arról, hogy érzetem a vágyait az életét. (ami persze kizárt).



2015. szept. 22. 21:30
1 2
 11/13 Agent J ***** válasza:
Én egyszer empátiából leestem a második emeletről és elkezdtem érezni, hogy nagyon fáj a lábam és aztán azt éreztem, hogy mások is érzik, hogy mennyire fájhat nekem.
2015. szept. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Velem nagyon ritkán esik meg, talán eleve azért, mert kevés intenzív érzelmet élek át saját részről is.

De volt már ilyen, tudom, miről beszélsz.

2015. szept. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 FüligJimmy88 ***** válasza:
A főnököm nagyon frusztrált és gyakran érzem, hogy legszívesebben pofán verne. Ilyesmire gondolsz? Szerintem van erre egy kifejezés, csak már nem emlékszem hogy mi az... De elég ismert a jelenség. Olyasmi, amikor átvesszük más emberek hangulatát. Tehát például mittudomén bemész a boltba, tök vidám vagy, aztán amikor a kasszához érsz, akkor meglátod az eladót, látszik rajta, hogy utálja a munkáját meg az életét meg az összes embert... Erre neked is rossz kedved lesz.
2015. szept. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!