Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Amióta elkezdtem hinni istenbe...

Amióta elkezdtem hinni istenben egyre több rossz dolog történik velem, ez miért lehet?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, hogy régebben nagyon keveset voltam beteg és akkor sem volt semmi komolyabb bajom, most viszont már egy hete megvagyok fázva gyenge vagyok szédülök itt fáj ott fáj stb... a barátaim meg mintha meglennének őrülve néha nem ismerek rájuk, egy csomó olyan dolog történik velem, ami azelőtt nem volt jellemző, de ezeket nem részletezném. Én már arra gondoltam, hogy mindez azért történik, mert az ördög így büntet engem és próbál kiábrándítani istenből, valyon tényleg ez lehet a háttérben?
2015. szept. 27. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem Isten műve sem az ördögé, hanem azoké a fránya baktériumok és vírusoké + a változékony időjárás is bekavar. Valószínűleg az immunrendszered legyengült nem bírta tovább a gyűrődést, és ez az ősz is olyan lehangoló, hogy az ember könnyen depresszióssá válik. Ne fogd másra a problémáid nem Isten tehet rólam, most ez így jött össze, de még lesznek ennél szebb napok is.
2015. szept. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Legoman ***** válasza:

Istenben való hitben, és a tényleges Istenben való hitben nagy különbség van.


Ne Istenhez társítsd azt, ami történt, és ne is az ördöghöz. Ha semleges voltál, akkor senkinek nem volt feletted hatalma, de ha viszont sátánista voltál, akkor a Sátánnak adtál hatalmat magad felett.

Ha hiszel Istenben, és Istenre bízod magad, hogy meggyógyít téged, és segít neked, akkor valóban fog, csak higgy és bízz Istenben.

Ha egy szakadék szélén lógnál fél kézzel, és csak Isten tudna neked kezet nyújtani, de csak, akkor ha elengeded azt, amibe kapaszkodsz, akkor vagy bízol Istenben és elengeded, vagy pedig nem bízol benne, és tovább kapaszkodsz, de akkor viszont Isten sem tud segíteni, ha nem engeded neki.

2015. szept. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pedig részletezhetnéd.

Miért kezdtél el hinni?

Mi változott az életedben a hittől? (amiért te vagy a felelős?)

2015. szept. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ozmium42 ***** válasza:
Mindezek a dolgok istenekkel és istenek nélkül is pont ugyanígy történnek.
2015. szept. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Inkább te látod meg jobban a rossz dolgokat, mióta van egy képed arról, mi a jó. Azt várnád, hogy a hited miatt az életed javulni kezdjen, jutalomként a hitedért. De gondold végig, hogy a hited mit befolyásol rajtad kívül? Isten létét nem befolyásolja. Ő létezik akkor is, ha nem hiszel benne, vagy nem létezik, akkor sem, ha hiszel benne. A hited neked ad támaszt. Kivéve, ha elvárásod van isten felé. Hiszel benne, ezért tegye jobbá, könnyebbé az életed. De a hit nem igazán erről szól. Gondold végig a viszonyokat. Te egy egyszerű teremtmény vagy, része egy hatalmas világnak, míg az isten az, aki mindezt teremtette. Kinek kell kit szolgálnia? Istennek a te mindennapi életedet, vagy neked isten nagy tervét? Azért hiszel, mert várod, hogy isten megoldja a problémáidat, vagy azért, mert a hited erőt ad, és képessé tesz a problémáid elviselésére? Tulajdonképpen lényegtelen, hogy létezik e az isten, akiben hiszel, ha te hiszel benne, mert akkor az életed rendelkezik egy olyan alappal, amire építkezhetsz. Viszont ha a vágyaid beteljesülését, szebb, jobb életet vársz el, akkor teljesen mindegy, létezik e az isten, vagy sem, csalódni fogsz. Azért neked kell megdolgoznod, miközben a hited megmarad. A hited ad támaszt, és a tudat, hogy nem hiábavaló a fáradozásod, mert van egy nagyobb egész, amiben részt veszel, és ezt a hitednek köszönhetően a lehető legjobban akarod tenni. Egy mélyen vallásos barátom mondta, és egyet értek vele, hogy a hit az ajándék önmagában. Aki képes rá, az már el nem veszhet. Nem a hitedért cserébe kapod az ajándékot, a hitet kapod ajándékba.
2015. szept. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az Istenben való hit egy kezdeti lépés lehet, de ha megrekedsz azon a szinten, hogy hiszel a létezésében, akkor ez nem sokat jelent. Mivel az ezotéria kategóriában tetted fel a kérdést, gondolom van valami közöd az ezotériához, amiről jó, ha tudod, hogy éppen a negatív szellemvilághoz tartozik, akármilyen mázat is raknak rá. Az ördög nyilván nem akar elengedni, de ha csak Isten létezésében hiszel, azt nem fogja bánni, mivel ő nemcsak hiszi, hanem tudja, hogy létezik.

Isten közeli, élő kapcsolatot szeretne veled, kezdd el keresni, és megtalálod. Ha Isten gyermeke vagy, a sátánnak nincs hatalma feletted.

2015. okt. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!