Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mégiscsak értelmesebb dolog...

Mégiscsak értelmesebb dolog Isten létezésében hinni? A többi lent.

Figyelt kérdés

Egy kezdő egyetemistát arra kényszerítenek, hogy megvallja a hitét a hallgatóság előtt. Az ateista egyetemi professzor tanításai összeomlanak, mint a kártyavár. A film megtörtént eseményeket dolgoz fel. Hatalmas erő van a bizonyságainkban. Ha végignézed, mint keresztény, megváltozik az életed. Ha végignézed, mint nemhívő, ugyanaz, a köbön.

[link]



2014. okt. 5. 21:55
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
78%
Valláskárosult trollok kérjük távozzatok.
2014. okt. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
82%

Kérdés, hogy a vallásos térítés reklámnak vagy hirdetésnek minősül-e.

Szerintem igen, kíváncsi vagyok, a modik is egyetértenek-e velem.

2014. okt. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
88%

Még nem láttam a filmet, de ettől függetlenül nyilvánvaló, hogy propagandáról van szó.

A jobbik esetben be fogja mutatni a téma mindkét oldalát, egyenlő erőviszonyokkal és a végén teszi le a voksot, mert ilyen a jó propaganda(mint pl a WALL-E(igen az is propaganda film a környezetvédelem oldalán)).

A rosszabbik esetben eleve onnan indul ki a film, hogy neki van igaza, és aki ellenkezik az hülye.Bizonyításképpen a néző képébe vág egy halom hibásan felépített érvrendszert és ennyi volt.Remélem, hogy itt nem erről van szó.


De mindettől függetlenül nem vagyok meggyőződve róla, hogy egy filmben felépített érveléssorozat, még ha a jó propaganda elvei szerint is szerveződik, valóban hiteles lehet.Elsőre biztosan annak hangzik, ha jól van felépítve, de nem gondolom, hogy valójában is az.

Majd meglátjuk, és kíváncsi vagyok, hogy találok-e érvelési hibákat.

2014. okt. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 fGhw39-84th ***** válasza:
89%

"Mégiscsak értelmesebb dolog Isten létezésében hinni?"

Nem hinném. Semmi nem implikálja bármiféle istenbe vetett hit racionalitását. Teljesen felesleges végigszenvedni a majd' 2 órás filmet.

2014. okt. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
86%

Még nem láttam,de majd ...addig is:

Na igen, a hit meg a logika az két külön dolog.

Azért hinni valamiben,mert meg van ígérve,hogy mindenféle juttatásban részesül az,aki x alkalommal eljár templomba és bevallja bűnét stb.. Szóval inkább hiszek benne,mert akkor jobb lesz nekem khm..

2014. okt. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
15%

fGhw39-84th


"Semmi nem implikálja bármiféle istenbe vetett hit racionalitását."


Ez azért nagyon-nagyon nem így van. Javaslom elsőként is Pascal fogadás-érvének utánanézni, elolvasni ;)


Ettől függetlenül: tök megörültem egy normális kérdésnek, de mikor megláttam a leírást egyből ki is ábrándultam.

2014. okt. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
18%

Megint 6-os vagyok.


Vagy Descartes első Isten-érvét az elmélkedésekben.

2014. okt. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
78%

"Pascal fogadás-érvének"

Ezzel csak egy gond van: ez az isten utálja azt, ha valaki érdekből követi őt. Szívből kell hinni!

Úgyhogy, ha ez az isten létezik, akkor Pascal jelenleg a pokolban van.

2014. okt. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 fGhw39-84th ***** válasza:
82%

"Ez azért nagyon-nagyon nem így van. Javaslom elsőként is Pascal fogadás-érvének utánanézni, elolvasni ;) "

ÁÁÁ, az a bajom, ezzel, hogy feltételez isternől bizonyos dolgokat, ami teljesen légbőlkapott... mivel senkinek sincs elsőkézből ismerete istenről és az ő szándékairól, lehet, hogy napi egy kiscica feláldozásával tudod követni istent.

2014. okt. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
87%

A film összességében tetszett, ha nem veszem figyelembe, hogy propaganda film. Viszont a vége brutális csalódás. Annyira elrontották a végét, hogy az egész filmet lerántja a sárga földig.


A vége semmi mást nem jelent, minthogy "ha ateista vagy, akkor ilyen nyomorult módon fogsz megdögleni, és örülj, ha egy pap épp a közelben van és megmenti a lelked". Nem kellett volna, nagyon nem... Egyszerű happy end-el nagyon jó film lenne és szivesen ajánlanám ateista barátaimnak, de így nem.


A film ugye a vita köré épül, és egy a srác számára nem ismert világokra életekre is hatással van, még ha közvetett is. Ezt kellett volna picit jobban kidolgozni, e helyett a film belemegy buta vitába. De sajnos eröltették, a film a vitával akarta eldönteni a kérdést. Nagy bukta, ugyanis öngólt lőttek. Ők maguk mondatják ki a főhőssel, hogy a tanár rákényszeríti ateizmusát a diákokra. Aztán a végén pofátlanul eldönti helyettünk a kérdést. Ennek akkor lett volna nagy hatása, ha a végén nem dönti el, hanem ráhagyja a nézőre a döntés jogát. Sokkal hitelesebb lenne a mondanivalója.


Nameg a végén az sms küldés, nah ez még rátesz egy lapáttal a közvetlenül előtte történt halálesetre. Meghal az ateista de azért Isten él. Ez akkora brutális ellentmondást szül azonnal az ember lelkébe, hogy mindent lerombol amit a film felépített.


Ennek a filnek a célja ateisták megtérítése. De mi fog megmaradni bennük? "Ha nem fogadod el időben Istent, akkor meg fogsz d..leni. Jah, de küld azért Ismerőseidnek egy smst, hogy Isten él"


Nem nem nem...

---


Egyébként pedig maga a film semmit nem bizonyított és nem is cáfolt. A helyzet az, hogy nem is tud, nem ez kellene, hogy célja legyen.


Anonymus

2014. okt. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!