Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az élet, mint jelenség a...

Ozmium42 kérdése:

Mi az élet, mint jelenség a bolygón, és mint az egyed élete?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok az ezoterikus ötletekre.


(Keresztények ne válaszoljanak, mert korábban megkérdeztem őket külön, meg eléggé közismert is a a különböző felekezetek álláspontja)


2015. okt. 18. 01:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én úgy képzelem el az életet, mint egy állandóan örvénylő folyam. De elvontan, szóval képletesen értsd, nem szükséges megjeleníteni.


Egy-egy egyed élete ennek egy fázisa, vagy ha úgy tetszik, "darabkája", amely leválik ideig-óráig erről az örvényről, ugyanakkor mindvégig kapcsolatban áll vele. És ez valószínűleg nem csak erre a bolygóra igaz ez a jelenség.

2015. okt. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, Én például a növényeket soha nem tekintettem élőnek a tankönyvekkel szemben. De lehet. hogy ez azért van, mert egy szívtelen pszichopata predátor vagyok.:O

Igazából jó kérdés...Mert mondhatnánk, hogy minden él és a halál sem rossz. Meg mondhatnánk, hogy semmi sem él. Talán definíció kérdése volna?


Persze ha egy babával és egy telefonnal lennél összezárva és a telefont is megtudnád emészteni, gondolom előbb azt ennéd meg, a babát meg lehet soha.


Jó dolog, ha egymást biokémia masszának tekintjük, a halált pedig csak egy reakciónak?

2015. okt. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha megkínzunk és megölünk valakit mondhatjuk, hogy csak szétszedtünk egy robotot? Érzelmek nélkül?
2015. okt. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 _Harry Potter_ ***** válasza:

Nem vagyok ezós, sem keresztény, agnosztikus vagyok. Vagy csak ezósok válaszolhatnak? Sorry, akkor majd max figyelmen kívül hagyod a válaszomat. :D


Szerintem az élet egy biológiai folyamat. Nincs külön értelme, mi adunk neki értelmet, így az élet célja az, amit te kitűzöl célnak.

2015. okt. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Biokémiai folyamat alatt mit kell érteni?

Az anyagcserét vagy az önreprodukciót tiszteljük és védjük? És miért?

2015. okt. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

Ha elveszítünk valakit, aki közel állt hozzánk, azt gyászoljuk, hogy nem lesz akit helyettünk esznek meg?

Nem lesz aki megvéd, aki néha a szolgám? Akin kiélhetem a szexuális szükségleteimet?

Vagy nem is zavar minket, ha meghal valaki? Csak bedobjuk a Dunába, mint egy cupákot, hogy már felesleges?


Miért és kik iránt érzünk?

Szerintem az élet abban van, amiben van öntudat és szeretet. A szeretet pedig boldogsággal vagy gyásszal jár.

2015. okt. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

A kép és egy másik kérdés ihletett:

Miért háborít fel sokakat egy halottal való szex, ha van gumi?

2015. okt. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
39%
Szerintem hiba az egész! Nincs értelme! Csak véletlenül alakult ki. Mondjuk valahol legbelül szeretném azt gondolni, hogy van célja az egésznek. De úgy tűnik, hogy nincs. :(
2015. okt. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az élet, mint jelenség? Egyed élete ugyan az.

Ha értelmét keresed,: Fejlődés.

2015. okt. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Lucifer, te beszedtél valamit? (ಠ_ಠ)
2015. okt. 18. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!