Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért pont én vagyok a testemben?

Miért pont én vagyok a testemben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos ember, de nyitott. Régen is elég sokat gondolkodtam azon, hogy miért pont ebbe a testbe születtem, miért pont ebbe az országba, családba. És azon is, hogy mi felelős azért, hogy én hogyan látom a világot..Mi felelős a tudatért?


Vallásos és nem vallásos emberek is írjanak, ha lehet.



2015. okt. 23. 14:44
1 2 3
 21/23 Ozmium42 ***** válasza:
Sok minden megtörténhet, de ez nem jelenti azt, hogy minden meg is történik. Mindenestre amit a folyamatos átmenetről írtam, az alkalmazható itt is. Bármivé válsz, és bármilyen maradsz, az nem az azonosság, hanem a történések folytonossága miatt vagy te még mindig. Természetesen az idegrendszered állapota változik, és amilyen módon változik, amilyen irányba képes módosulni, az dönti el a változás lehetőségeit és korlátait is.
2015. okt. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

"Természetesen az idegrendszered állapota változik"


Értem az álláspontodat, csak naponta tapasztalom az ellenkezőjét.

Pontosan érzem az idegrendszerem és a tudatom közötti éles szakadékot. Mert van.

Tudom azt, hogy bizonyos eseményre hogyan fogok reagálni, és tudatosan igyekszem elkerülni azt. Nem mindig sikerül, de szinte minden alkalommal megélem, ahogyan az idegi behatás, és az arra adott önkéntelen reakció felülírja a bennem lévő hozzáállást, ami gyökeresen más volna, mint az a bizonyos válasz (reakció).


Remélem, érted, mire gondolok. Ugyanez a jelenség figyelhető meg az ösztönös cselekvéseknél (gondolkodj, mielőtt szólsz - pl.). Van, akinek erős, van, akinek kevésbé. De éppen emiatt az összetettség miatt érzem/vélem úgy, hogy más a tudatos álláspont, és teljesen más az idegrendszer, illetve a berögzült attitűdök alapján adott reakció egy bizonyos helyzetre.

2015. okt. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Ozmium42 ***** válasza:
Az elméd jóval több dolgot foglal magában, mint pusztán a tudatot, és a konfliktusokat, amiket érzel, nem a tudatod és az idegrendszered között vannak, hanem az idegrendszered két különböző része közötti versengésből ered. Emberként az agykérged gátló hatása jelentős a kéreg alatti agyterületekre, nem véletlen, hogy olyan az ösztönökhöz való viszonyunk, amilyen. Érdekes mellékhatása a műtéti altatásnak, amikor a páciens agykérge már gátlódik, de még eszméleténél van, és önfeledten káromkodik és dühöng és próbál elmenekülni (manapság már elég rutinosak az altató orvosok, hogy ezt a szakaszt áthidalják, vagy gyorsan túljussanak rajta, de régebben gyakori volt).
2015. okt. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!