Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meg lehet valahogy, ásás...

Meg lehet valahogy, ásás nélkül állapítani, hogy a földben emberi maradványok, csontok vannak, ha már alap és burkolat van rajta?

Figyelt kérdés
Amikor vettük a házunkat, egy régi szobát alakítottunk át fürdőszobává. Föld volt a régi hajópadló alatt, aminek alapot készített a férjem. Kihordta a földet. Közben egy kőből készült nagy tárgyra bukkant, de túl mélyen volt, hogy kiássa és nem is zavarta őt a munkában, így érintetlenül hagyta. Lealapozták, majd rákerült a járólap is, illetve már a sarokkád is be van állítva. A kétéves fiam ma azt kérdezte a semmiből, hogy miért ásta el apa 'Kittit' és hogy őt is el fogja-e ásni?
2015. nov. 18. 17:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Akarmi lesz, ird meg mi volt ott :)
2015. nov. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#6 valószínűleg azért, mert az emberek általában nem szednek fel burkolatot + járólapot, és ásnak le a házuk alá hullát keresve?

Komolyan, a szexista logika felülírja az észérveket...



#10 Nem tudom, felénk életfogytig kiközösítenének egy olyat, aki csak úgy a semmiből feljelentgeti a szomszédját hullaásásért. A jószomszédi viszonynak meg már akkor lőttek szerintem, amikor a fiatal feleség ilyen kéréssel állít be.


Ezt ásás nélkül nem nagyon lehet megmondani, de szerintem alaptalanul idegeskedsz miatta. Max ha egyszer csőtörés lesz nálatok, hozd fel, hogy kaparjátok ki azt a cuccot, de többet foglalkozni ezzel szerintem nem éri meg.


(Mondjuk ha én lennék ilyen helyzetben, és komolyan nem bírnék paranoiából együtt élni a férjemmel, akkor valószínűleg megpróbálnám leitatni a sárga földig - de úgy, hogy akkor se lásson, ha 1 méterre vagyok tőle - és diszkréten kifaggatnám, hogy nincs-e valami bevallani valója - de tényleg túl sokat látsz a dologba)

2015. nov. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Áskálódás és kittizés nélkül megmondom neked: hogy a földben emberi maradványok, csontok vannak, mindenhol, ahol lakott települések voltak már több ezer éve.

Most vagyunk 7 381 858 192 -en ( adat a valós idejű stasztikából) régen is sokan éltek. És haltak. Kevesen támadtak fel testükben az halottaikból.

2015. nov. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben nekem valószínűleg a lenne az első gondolatom, hogy megkérdeztem a férjedet, hogy nem ásott-e el véletlenül mostanában egy elpusztult környékbeli kóbor macskát, akit esetleg a gyerekünk a sokat látott Hello Kitty karakter miatt Kitti néven emlegethetne, de gondolom ha történt volna bármi ilyesmi, azt mondta volna egyből a férjed, miután elmesélted neki, hogy mit kérdezett a fiatok.


Nyilván nagy meló lett volna egy mélyen a padlószint alatt található dolgot kiásni, de ha én találtam volna egy olyan nagyméretű kő tárgyat, ami egyértelműen nem szikla, hanem ember alkotta tárgy, biztos érdekelt volna, hogy mi lehet.


Ha netalán valóban emberi csontok vannak a házatok alatt, akkor az a nagy méretű, kőből készült tárgy lehetett esetleg egy kőkoporsó. De ha az, akkor jó régi darab lehet.


Megkérdezhetem, hogy a kisfiad valamikor napközben tette fel neked ezt a kérdést, vagy esetleg nem sokkal (akár az éjszakai, akár a délutáni alvásból való) ébredés után?


Gondolom, az első meglepetés után megkérdezted tőle, hogy ki az a Kitti. Mit mondott rá?

2015. nov. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Bocsánat, utólag fogalmaztam át az első mondatot kérdésből kijelentéssé, és figyelmetlenségből értelmetlenre sikerült, szóval ezt akartam írni:


"Hasonló helyzetben nekem valószínűleg a lenne az első gondolatom, hogy megkérdezem a férjemet, hogy ....."

2015. nov. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

1-2 hónapja volt rá példa, hogy a fiam bent játszott a hálónkban. Mondta, hogy itt volt Kitti. Mondtam neki, hogy nem Kitti volt itt, hanem kereszt anyu( épp előtte látogatott meg húgom) Mondta, nem kereszt anyu, hanem Kitti volt itt! Kérdeztem, ki az a Kitti? És mondta, hogy hát a kislány! Kérdeztem, Milyen kislány? Viszont erre már nem válaszolt. Elmeséltem tesómnak, ő meg továbbadta a kisfiam új barátjáról szóló történetet a munkatársának, akinek a szülei a mi kertszomszédaink. Ő biztosra állítja, hogy aki ezt a házat építette 1940 körül, volt egy Kitti nevű lánya, aki szellemileg sérült volt és kiskorában elhalálozott. Ez volt az a pont, amikor komolyan kezdtem venni a kis barátját, át is mentem a szomszédba, tudnak-e Kitti nevű lakóról. Elmesélte a szomszéd néni, hogy ezt a házat egy katonatiszt építette, akinek egy lánya és egy fia volt. Az utóbbi már nem él, viszont a lány valóban szellemileg visszamaradott, de még életben van és nem is Kitti a neve. A következő tulaj pedig egy zsidó család volt, a lányaitól vettük meg a házat 3 éve.

Egyébként a ház vert salakbetonból épült, elvileg kő alapja van. Azt a bizonyos nagyobb kőelemet, ami csak épphogy kilátszott a földből, a főfal mellett találta a férjem, viszont átlóban volt. Szóval elképzelhető, hogy a kőalap elmozdult a helyéről és azzal találkozott a kedvesem, főleg, ha nem betonozták le az alapját a háznak. Mondta, tegnap, hogy nem is akarta nagyon piszkálni, mert már fekete színe volt, élével kifelé állt a földből, és nem tudta megmozdítani sem. Remélem, nem valami világháborús bomba fekszik a fürdőnk alatt..Inkább legyen koporsó.. No mindegy..

Kedves utolsó, ébredés után kb. fél órával történt a fent említett eset, épp a fürdőszobában voltunk, amikor ezt a bizonyos kérdést tette fel a gyerkőc. Nem ásott el mostanában semmit a férjem :)

Egyébként nehéz dolgunk lenne, ha fölvernénk a fürdőt, mert ott futnak a fűtéscsövek is.

Szerintem felkeresem a katonatiszt lányát, hátha tud érdemi információt adni, hátha előrébb jutnánk. Még ami eszünkbe jutott az az, hogy rendőrségen megkérdezzük, hátha volt egy eltűnt kislány a 40-es évek körül, akit Kittinek hívtak.

2015. nov. 19. 13:56
 17/18 anonim ***** válasza:

Jók az ötleteid, kérdezd meg.

Lehet hogy a gyermeked nem szellemet lát, hanem csak a múlt képeiből kap némi információt, csak számára ezek még valóságosnak tűnnek.Így aztán össze is keveredhetnek a régmúlt beli infók a fejében....

Valamikor még lehetséges volt a kertbe temetkezni, talán valami réges régi ott lakó csinált ott sírt, csak aztán ez feledésbe merült és ráépült a ház.Ez is könnyen elképzelhető.Vagy régi kút, stb.Bomba nem hinném, az már valszeg felrobbant volna.

Viszont ami egyértelműen nem jó, az a salakbeton! Nem jó energetikailag ebből épült házban lakni.Hasonlóan rossz hatása van, mintha vízér vagy egyéb sugárzás felett laknál.Pláne, ha még padlófűtés is van....Jól érzitek ott magatokat?

2015. nov. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
A Kitti név nagyon ritka volt régen, nem hinném hogy egy Kitti nevű kislány szelleméről volna szó, akit oda temettek, valószínűleg már jó régen, önkormányzatnál meg tudják mondani mi volt a ház helyén, esetleg környékbeli idős emberek. A földbe talajradar (nem fémdetektor) nevű eszköz képes belátni kisebb nagyobb sikerrel.
2015. nov. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!