Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyha csecsemő koromban...

Hogyha csecsemő koromban megkereszteltek utólag hogy bírom levenni magamról?

Figyelt kérdés
Mármint hogy le vegyem magamról a keresztséget(nem tudom hogy mondják). Nem vagyok hívő.

2015. dec. 12. 13:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy, de miért baj ez? (Talán ha felveszel egy olyan vallást, ahol ez nem érvényes, de akkor ott vagy, ahol a part szakad...:D)

Engem is megkereszteltek a szüleim, én sem vagyok hívő, de tiszteletben tartom az ő nézeteiket.

Se nem oszt, se nem szoroz.

2015. dec. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért tennél ilyet? Én sem vagyok hívő, de mégis meg vagyok keresztelve. Nem hiszek a vallásban, de szerintem ez egy szép hagyomány. Ha nem vagy hívő nem tulajdoníts ennek különösebb jelentőséget. Ennyi az egész.
2015. dec. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért csinálsz belőle problémát ? Ezt Te tudod nincs a homlokodra írva.Ha nem akarod semmi pluszt nem igényel.
2015. dec. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Sehogy. Amúgy is, ha nem gyakorlod a vallásodat, a keresztség nem sokat számít.
2015. dec. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

az előttem szólóknak igazuk van, fogadd el a tanácsukat...


...ezzel együtt tartsd könnyen elérhető helyen a keresztleveled, mert sosem lehet tudni...amilyen időket élünk. :-(


és szóltam.

:-)

2015. dec. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
sehogy! esetleg átterhetsz egy másik vallásra , de akkor is meg vagy keresztelve.
2015. dec. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Na és, nem agy hívő, nem vagy hívő. Engem is megkereszteltetett a nagyanyám, biztos, az biztos.
2015. dec. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 vfrtom ***** válasza:
Van olyan egyház ahonnan nyomós indokkal hivatalosan is ki lehet keresztelkedni. Nem tudom pontosan mellyek ezek, ha "komolyan" gondolod kérdezd ott ahol kereszteltek.
2015. dec. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A gyermek megkeresztelése első sorban szülői elkötelezettség, mely hála a gyermek megszületésének, és a helyes útra való nevelés elvállalását fejezi ki. A gyermeknek ezzel mindaddig nincs dolga amíg a felnőttkort el nem éri, akkor dönthet arról, hogy melyik utat választja. Lehet vallásos, és itt nem a fanatikus vallás értendő, vagy választhatja az ateista (bár ilyen nincs) életvitelt. Ha az elsőt választja akkor felnőtt fejjel újra keresztelkedhet ha akar, persze nem muszáj mert így is járhat a helyes úton, ha a másodikat választja akkor csupán bódultságban, és nem boldogságban éli földi röpke életét.

A keresztséget levenni nem lehet, mivel részben nem a saját döntése volt.

2015. dec. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

"RESZBEN nem az o dontese volt"

Kedves utolso, szerinted egy kisgyermektol megszoktak kerdezni, hogy akar-e kereszteny lenni?

2015. dec. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!