Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mire fel ez a fekete-fehér,...

Mire fel ez a fekete-fehér, végletekben gondolkodás?

Figyelt kérdés

Mi az alapja azoknak, akik iszonyú magabiztosan lehurrognak mindenkit ezotéria témában és fizika- (aminek dőlnek meg és ellentmondásosak a törvényei) meg biológia könyveket ajánlgatnak olvasásra? Az olyanokat is kigúnyoljátok, aki láthatóan ténylegesen jártas a témában és intelligens. Miért gondoljátok, hogy ez a két véglet létezik:

1. tanult, intelligens, materialista (zero transzcendens, szellemi világ)

2. tanulatlan, buta, unatkozó, lúzer ezós

Ez nem éppen árnyalt gondolkodásra való jel. Én például egyetemre járok és egyik tanárom sincs olyasmiről meggyőződve, hogy az anyagi világ létezne kizárólag. Nem csak az létezik, amit látsz meg meg tudsz fogni, ehhez nem is kell metafizikába menni, elég a fizikát nézni.

Én elhiszem, hogy sok baromságot összehordanak itt és sok hülye kérdést feltesznek, de ez szerintem nem azt jelenti, hogy maga a témakör is hülyeség és mindenki idióta, aki ezzel foglalkozik.



#lenézés #végletekben gondolkodás
2015. dec. 15. 00:05
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
*valló
2015. dec. 15. 00:07
 2/28 anonim ***** válasza:
37%

Mert a világ fekete-fehér, ha jól fogalmazzuk meg az állításokat. Valami vagy igaz vagy nem igaz.

Nincs olyan, hogy igaz is meg nem is (egy azonos időben, azonos környezetben). Meg nincs is más lehetőség. Csak 0 és 1. Ilyen az objektív valóság. Nincs 0,3333765

A gond csak akkor szokott lenni, amikor valaki az ízlését vagy a hiedelmét akarja bizonyítás nélkül ráerőltetni a másikra. A másik probléma, amit te is felvetettél, hogy sok ember nem képes a másik megismerésére, vitára, normális kommunikációra. Ennek számos oka lehet, sokszor pszichológiai vagy kulturális.

2015. dec. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Ebben egyet is értek veled, de én arra akartam kicsit kuszán kilyukadni, hogy az anyagi világ és a szellemi nem zárják ki egymás létezését. Az emberek pedig sokfélék minden oldalon vannak hülyék is meg értelmesek is. Vannak persze tendenciák is, hogy sokan akarnak fantáziavilágba menekülni a valós problémáik miatt vagy hogy a buta emberek hiszékenyebbek, de ettől még egy adott hit/vélemény alapján nem lehet értelmi vagy képzettségi szintre következtetni egy embernél. Azt az írásából, érveléséből lehet inkább.
2015. dec. 15. 00:29
 4/28 anonim ***** válasza:
igazad van, nekem sincs már kedvem ide irogatni.. ahogy mondani szokás: pusztuljon :)
2015. dec. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Pusztuljon? Mármint a topic vagy a barmok hada? :D
2015. dec. 15. 00:34
 6/28 anonim ***** válasza:
93%

"1. tanult, intelligens, materialista (zero transzcendens, szellemi világ)

2. tanulatlan, buta, unatkozó, lúzer ezós "


Ez általánosítás. Én pl egyiknek sem tulajdonítom magam.

Azért ezek "erős" szavak egy kicsit..definiáld inkább őket, mert ezen sokat lehetne vitatkozni, hogy melyik mit "jelent".


Erre mondta egyszer a logika tanárom, hogy verd magad hátba, ha ezt megfejtetted:


" Egy trójai azt állítottam, hogy minden ember hazudik".


Hát kb. ilyen a kérdésed is ;)

2015. dec. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

* "Egy trójai azt állította, hogy minden ember hazudik" *


Bocsánat.

2015. dec. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Csak egy állította, hogy mindenki hazug, ahelyett, hogy magába nézett volna? :)

Nem pedig a trójaik...

2015. dec. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Ja meg ő is ember és hazudik, nem? :D

Aztán jön egy paradoxon.

2015. dec. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%
Kezded kapizsgálni a vita elejét :D Jó mulatást :P
2015. dec. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!