Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A következő kérdésre keresek...

Laci555 kérdése:

A következő kérdésre keresek választ. Pontosan próbálok fogalmazni. - A figyelő hol van alvás közben? -

Figyelt kérdés
Nem a gondolkodó az aki érdekel. Ő csak átmeneti dolog. A figyelő viszont mintha elveszne, és visszatérne ébredéskor. A figyelővel inkább azonosítom magam, amíg a gondolkodó nem én vagyok.

2016. jan. 5. 16:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Hányan vannak benned? Te, a figyelő, a gondolkodó? Ki van még?
2016. jan. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mindegyik veled azonos. Ezek nem különálló dolgok, csak egyetlen dolog különböző képességei. A gondolkodó alvás közben pihen, de a figyelő nem pihen. A figyelő alvás közben is jelen van, csak befelé reflektál, nem kifelé. Erre ezért is nem emlékszel. Mégis, ha fenyegető külső inger lép fel, a figyelő erre is reagál, és felébreszti a szellem többi képességét is, amik alszanak.
2016. jan. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
76%
Nekem a szomszedba szokott atmenni Xboxozni, irigylem is erte.
2016. jan. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Az ágyad alatt.
2016. jan. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"A figyelő hol van alvás közben?"

A figyelő alvás közben is éber állapotban van.

Alvó figyelő nem tud figyelni, tehát, hogy figyelő lehessen, éber állapotban kell lennie.

2016. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ugyanott van ahol ébren

nyugi nem szökik el

aludj nyugodtan!

2016. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Missi_Key ***** válasza:
én azt hittem hogy Rake kérdés lesz :D
2016. jan. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A gondolkodó egy olyan képesség amit használok de nem én vagyok. Egy normál, nem irányított budhista meditációban gondolatmentes állapotban is jelen vagyok és létezem. Ezért nem azonosítom ezzel a képességgel magam. A figyelő nélkül nem tudom magam beazonosítani. Ezért a figyelővel azonosítom magam.(ami lehet tévedés is de eddig van észlelésem) Viszont mikor alszom a figyelőről nincs tudomásom és magamról sincs tudomásom. Mivel a létezésem nem szűnik meg, (legalábbis nem szünhet meg legfeljebb kiesik az időből) ezért érdekelne, hogy Én akit a figyelővel tudok azonosítani hol van. Furcsa. Mindenesetre köszönöm a válaszokat! Teljességet nektek!

2016. jan. 6. 11:13
 9/14 anonim ***** válasza:
A nyári szerszámoknak a kamrában a helyük..
2016. jan. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Ozmium42 ***** válasza:
Harmadik lehetőség, hogy sem a gondolkodó, sem a figyelő nem te vagy, hanem egy biológiai test vagy, ami önmagában se nem figyelő, se nem gondolkodó, csak anyag. Viszont az idegrendszer éber állapotban képes a figyelésre, a gondolkodásra, és alvás közben is csak részlegesen áll le: a gondolkodó és figyelő funkció időlegesen és részlegesen vagy teljesen megszűnik, de más szempontból a test ingerelhető marad, ezért ébreszthető, és az éberség beálltával a figyelő és gondolkodó funkció is helyreáll.
2016. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!