Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a "jelenben" élni?

Hogyan lehet a "jelenben" élni?

Figyelt kérdés

Azt mondja sok spirituális ember, hogy a harmonikus élet titka az, hogy ne szomorkodjunk a múlton, és ne féljünk a jövőtől. Hanem mindig éljük meg a jelent, a pillanatot.


Ezt hogy lehet a mindennapi életben kivitelezni? Amikor hajnal ötkor már megy a meló, és vágom a vasakat a műhelyben, akkor hogyan élvezzem a jelennek ezt a csodálatos adományát? És tényleg harmonikus leszek attól, ha ezt megélem?


Nem viccelek, remélem páran értik mire gondolok.



2016. jan. 8. 13:15
 1/9 anonim válasza:
66%
Nem tudom, gondolom nagyarként ebből alapból hátránnyal indulunk...
2016. jan. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Ezt valahogy úgy kell érteni, hogy ne feltételhez és valami jövőbeli eseményhez kössük a boldogságunkat. Majd akkor leszek boldog ha, ... Szóval ez nem jó, ahogy az sem ha a múlt dolgain rágódunk. A jelenben kell megtalálni a szépséget. Mondok példát: milyen jó, hogy van munkám egyáltalán, és mehetek dolgozni, vagy ha a szabadnapot pihenéssel tölthetem, szép a naplemente, ettem egy jóízűt, stb. Szóval ezeknek az apró alap dolgoknak is kell tudni örülni, és hálásnak kell lenni érte, nemcsak a nagy dolgokat várni.


Nyilván ezt az életszemléletet nem olyan könnyű elsajátítani, amikor kivan az ember a mókuskerékben, de vannak rá gyakorlatok, amik segítenek kicsit átállni.

2016. jan. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
55%

A múlton rágódni felesleges, a jövőt meg úgy sem tudod 100% úgy alakítani, ahogy Te akarod. Nem azt mondom, hogy ne legyenek terveid, de ne az álmaidban élj.

Keress megoldásokat, hogy hogyan érd el a kívánt állapotodat, és vedd észre a jelen nyújtotta lehetőségeket!


Szép napot! ;)

2016. jan. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hol másutt akarsz?

A múlt elmúlt, változtatni rajta csak és kizárólag önéletrajzod írásakor lehetséges.

A jövő nem meghatározott, nem eleve elrendeltetett, a jelen tettei/cselekedetei formálják, alakítják.

Ne akarj másutt, hiszen csak és kizárólag a jelenben élhetsz.

2016. jan. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Nézd, a múlt azért nincs, mivel már elmúlt.

A jövő pedig azért nincs, mivel még nem jött el.

Tehát csak jelen van, ezért csak azzal érdemes foglalkozni ami van.


Ha Te már hajnali ötkor vágod a vasat, akkor ennek is meg kell tanulnod örülni, mert mi volna, ha hajnali ötkor mondjuk szíriában a dzsiháditák elől kellene menekülnöd, hogy le ne fejezzenek.


Az, hogy mi jó, csak látás kérdése.

2016. jan. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
55%

Szerintem alapvetően rosszul jártátok végig ezt a gondolatot. Nem vagyok én sem Óz a varázsló, lehet az én nézőpontom is hülyeség, de hátha segít.


Ne keress se jót se rosszat a pillanatban, csak éld meg. Nem adomány az és nem is átok, hanem minden. Ne gondolkodj úgy hogy megélem a pillanatot és jó lesz. Csak a pillanat van. Ne élvezd és ne is vesd meg a fáradságot és szenvedést, csak éld meg és hagyd hogy a mélyedre hasson.


Nem tudom mennyire jön át, én se tudom biztosra hogy sikerült-e már ez nekem, de talán segít majd ez neked.

2016. jan. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Bár a kérdésed alapján úgy tűnhet, hogy nem a jelenben élsz, de áruld el kérlek, milyen módon tudsz élni akár a múltban, akár a jövőben? Lehet, hogy a gondolataid a múltba vagy a jövőbe kalandoznak, de ez azt jelentené számodra, hogy ott is élsz? Ez esetben az életről alkotott fogalmainkat kellene egyeztetnünk.


Szvsz ne várd, hogy itt a gyakorin bárkitől pár soros, használható, praktikus és minden téren kielégítő választ fogsz kapni! Vannak azonban mesterek, akiknek a munkáival érdemes lehet megismerkedned, általuk közelebb juthatsz a jelenben élés megértéséhez, amennyiben komolyan gondolod. Ezek közül csak kettőt említek, a többieket ezek nyomán meg lehet találni.


Az egyik ilyen, egy kicsit földközelibb, kezdők számára jobban emészthető módon kommunikáló, ismertebb mester Eckhart Tolle. Néhány munkája magyar nyelven is kiadásra került. Ha keresed őket, megtalálod.


A másik kevésbé ismert, már nem élő mester, de a végső igazság hiteles tolmácsolója Robert Adams amerikai advaita mester. Elérhetők tőle dolgok magyar nyelven is. Keresd, ha érdekel!

2016. jan. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#3;#4+
2016. jan. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

Amelie csodalatos elete c filmet mindenkepp nezd meg.

Ha elegedetlen vagy a munkaddal, mindig vannak mas lehetosegek -akar ujbol beulni az iskola padba vagy valamilyen rovidebb kepzes.

Az elet szep, a maga fajdalmaival egyutt -csak eszre kell venni a fakon csicsergo madarakat, a lagyan szitalo esot egy meleg nyari napon es a peksegekbol szallo friss illatokat.

2016. márc. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!