Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van olyan jóga ászana amely...

Van olyan jóga ászana amely segít megnyitni a szív csakrát vagy hol lehet ilyen leírást találni?

Figyelt kérdés
2016. febr. 10. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
4%
Fel kéne nőni vagy aktiválni a gondolkodás csakrát!
2016. febr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
kardiológia csakra
2016. febr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
kobratartás (bhujangasana), tehénarcülés (gomukhasana), prarthanasana (ennek nem tudom a magyar nevét), békaállás (bhekasana)
2016. febr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én nem javaslom semmilyen csakra nyitogatását. Megfelelő alapok, érzelmi stabilitás hiányába fizikai halált, őrültséget és egyéb súlyos mentális zavarodottságot is okozhat. Célszerű mester által elindulni az úton.


Üdv. Laci

2016. febr. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat .
2016. febr. 11. 08:56
 6/10 anonim ***** válasza:

"Én nem javaslom semmilyen csakra nyitogatását. Megfelelő alapok, érzelmi stabilitás hiányába fizikai halált, őrültséget és egyéb súlyos mentális zavarodottságot is okozhat"


Csak (alap) ászanákkal nem tudod hirtelen megnyitni azt a csakrát, amelyik nem áll még erre készen. Ahhoz erősebb technikák kellenének, szerencsére ezeket nem tanítják.

2016. febr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Te Laci, nem szétrepesztésről, megnyitásról volt szó. Tisztában vagy vele, bizonyos szinten mindegyik nyitva van szinte mindig?

Kérdező, elküldtem e kérdést egyik ismerősömnek s megkértem, válaszoljon, aki eléggé informált e témában.

2016. febr. 12. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Amit én tudok erről : A csakrák természetesen létfontosságúak a test és a normál mentális állapot fenntartásához , de lehetnek 1 nagyon rossz állapotban 2 jól működő 3 mint a jóga mestereknél nyitott állapotban . Az alsó csakrák veszélyeket rejtenek mert karma raktárak de a szív csakráról azt tanítják hogy tiszta és nincs veszély abban ha valaki sok év gyakorlása által meg tudja nyitni . Az ászanák magukban nem elegek de tapasztalatom szerint nagyon jó hatásúak .
2016. febr. 12. 09:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Ismerősöm ezt írta röviden.

"egyszerű irányított meditációról van szó

Mielőtt neki áll, elmondja háromszor magának, hogy ,,Most a szívcsakrámat akarom gyógyítani, erősíteni, ezért fogok meditálni!" és ebben a tudatban megpróbál meditálni. Akár el lehet képzelni is, hogy amit kimondott megtörténik, ez hatásos szokott lenni, de nem mindenkinek érdemes ezt tennie. Van akinek csak egyszerűen nem kell gondolni semmire, de ebben a tudatban kell elkezdenie a meditációt."

2016. febr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

-egyszerűen nem kell gondolni semmire-

Ezt lassan , nagy kitartással lehet megtanulni de ez a legjobb szerintem is . Köszönöm .

2016. febr. 15. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!