Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen pszichoaktív szereket...

Milyen pszichoaktív szereket használtak őseink?

Figyelt kérdés

Tudom tudom, nagyon rosszul tettem fel a kérdést.. Lényegében arra lennék kíváncsi h Pl mivel kábították el Álmost mielőtt szakrálisan meggyílkolták? Vagy hogy miket használtak.. Nyílván mindenhol fellelhető volt olyasfajta növény amiből készíthettek drogokat, hiszen a táltos egész életét végig haluzta, és akkor még nem volt LSD, meg márihuána sem volt annyira elterjedt szerintem, csak esetleg Indiában.. Igazából arra lennék kíváncsi hogy milyen olyan növények vannak itt Közép-Európában amiből ha csinálok egy teát vagy elrágom a gyökerét bekábulok.. Mondjatok nekem ilyenek ha tudtok kérlek..

Előre is köszönöm. Üdv Krisz!



2016. febr. 16. 01:57
 1/10 Ozmium42 ***** válasza:
Látnokzsálya (Salvia divinorum) jöhet számításba, illetve pszilocibin tartalmú gombák.
2016. febr. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Látnokzsályát ismerem de esélytelen hogy az szóba jöhetett volna mivel a cucc maga mexikói.. Hozzátenném nekem is az jutott először eszembe
2016. febr. 16. 03:08
 3/10 anonim ***** válasza:

A kerdesedre nem tudok valaszolni, tudatmodositasra en csak kavet hasznalok (felebredek tole)

De, szerintem Almost es a tobbi kivegzendot-meggyilkolandot az evszazadok soran nem kabitottak el semmivel, hiszen epp az volt a cel, hogy minel tobbet szenvedjen az illeto a halala elott. A megvakittatas elott sem kaptak semmi boditast, nem egy kimeletes mutetrol volt szo, hanem barbar cselekedetrol. A gyogyito jellegu "muteteknel" pedig tobbnyire egy bot szolgalt a fogaik koze, aztan vagy tuleltek a "mutetet" vagy nem.

2016. febr. 16. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gnoomage ***** válasza:
Máktej, a most is használt halu növények...
2016. febr. 16. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Eurázsiában a párducgalóca, és a légyölő galóca volt használatban főként, mivel az a leginkább elterjedt pszichoaktív "növény". Erős alkoholba áztatták, és azt itták. De a csattanó maszlag is előfordult, bár annak a hallucinogén hatása elmarad a két gomba mögött. Jobb helyeken ritmikus hangokat, és éneklést, vagy gyors pörgést használtak pszichoaktív anyagok helyett a révület elérésére. Ez esetben nem kell tartani a túladagolás miatti haláltól, vagy a hozzászokástól.
2016. febr. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanakkor Álmost nem ölték meg szakrálisan. A táltosok sem használtak tudatmódosítókat, legalább is a kárpát medencébe vonulás után nincs nyoma. Főleg ritmikus hangokat használtak. Emberáldozatra sincs bizonyíték. Főleg nem a vezető rétegből. Sem magas rangú vallási személyeket, sem magas rangú világi személyeket nem áldoztak. Az ilyen irányú elméletek a monarchia idején születtek, a XIX. században.
2016. febr. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Öseink, meg Álmos? Ne tessék széditeni! A lényeg:"Igazából arra lennék kíváncsi hogy milyen olyan növények vannak itt Közép-Európában amiből ha csinálok egy teát vagy elrágom a gyökerét bekábulok." De rossz uton jársz. Ezek nagyon kontrolálhatatlan hatásuak. Ha nincs aki kitanitson a használatukra könnyen feldobod a bakancsodat töle.
2016. febr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
04:16 nem Kálmán bátyjára gondoltam Hanem Álmos vezérre akit azért gyilkoltak meg (szakrálisan) mert anno balszerencsét hozott ha a meglévő fejedelem az új földre lépett..
2016. febr. 16. 11:47
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utolsónak csak annyit h eszem ágában sincs kipróbálni egyszerűen csak érdekel, kíváncsívá tesz.. De nem annyira hogy odáig sűlyedjek h kipróbálom
2016. febr. 16. 11:51
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

több a hiba a kérdésedben mint a normális.

Álmosra nem is válaszolok, akkora baromság.

A táltosos dolog dettó, a sámánnal kevered, de arról sincs fogalmad.


Nem való neked ilyen cucc. Ezért egy fia információt nem fogok adni neked.

úgy is kideríted magadnak, de küzdj meg érte.


Egy tanács:

mindig kevéssel kezdj! Feljebb mehetsz. Lejjebb nem tudsz. Egypárral könnyen kinyíthatod magad.

2016. febr. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!