Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Csalódtam egy hit gyülekezetbe...

Csalódtam egy hit gyülekezetben szerintetek jogosan "fordultam el" istentől?

Figyelt kérdés
Tehát kb 1 éve találkoztam ezzel az egész dologgal, de az elején persze nagyon furcsa volt az egész konkrétan azt hittem ,hogy itt teljesen zakkant emberek vannak. Viszont nekem volt akkor egy elég komoly problémám (drogot árultam, drogoztam is tehát elég rossz társaságban voltam), és sehogyan nem tudtam megszabuldni tőle pedig már szerettem volna. Ami viszont komoly dolog , hogy ott először egy profétán keresztül szólítottam meg az isten , és tényleg olyan dolgokat mondott amit csak én tudhatok stb, és segített leszoknom ez az egész a kábítószerekről , és kimászni a bandából lényegében szerintem ennyi elég nagyon sok minden történt még közben ami tényleg komolynak mondható, és ténylegesen alá támasztja isten létezését, és ezt továbbra sem tagadom. Viszont mostanában történtek velem olyan dolgok ebben a gyülekezetben amit nem igazán tudok hova tenni, és nem tudom elfogadni a dolgokat amiket isten velem szándékozik tenni , vagy legalábbis olyan dolgokat mondtak amik eltávolítottak ettől az egésztől , és magától a gyülekezet-től is. Az első ilyen volt, hogy addig nem tud megálldani az isten amíg én önkielégítek, okés de szerintem ez egy emberi szükséglet , és bármennyire akaratam elfojtani a dolgot annál rosszabb lett, de őszintén szólva nem hiszek abban, hogy ez bűn szerintetek? Továbbá rengeteg olyan dolgot mondtak itt nekem amit a többieknek nem , tehát mintha nagyobb elvárásokat kért volna tőlem isten vagy nem tudom, mert ugye embereken keresztül működik ez a dolog mint a többiektől. Sokan már megkaptak egy csomó ajándékot (nyelveken szólás stb) én meg még semmit, és olyanokat mondtak ott nekem mostanában ami konkrétan már ilyesztő volt ugye vannak ilyen démon űzések is itt sokan össze estek meg térdre burultak pl ez tegnap volt, és kiment belőlük a démon (legalábbis ezt mondták) amikor rám került a sor egyből teljesen más volt a helyzet az egész terem feltette a kezét mintha , én valami gyilkos lennék, de tényleg és sírva jöttek oda imádkozni, de konkrétan annyi történt velem a démon űzés közben, hogy majdnem röhögő görcsöt kaptam, és fogtam magam becsaptam az ajtót , és ott hagytam mindenkit a p*ba. Nem igazán tudom elfogadni ezt az egész dolgot annak ellenére , hogy hiszem isten létezését. De az egész néha úgy jön le nekem mostanában, hogy mondanak valamit amit elméletileg az isten mond , és ha azt megcsinálom *ÉN akkor az az isten dicsősége , és őt kell ezért imádnom. Szóval elkezdtem lázadni az egész felé , és olvasom is a biblát amiben ez is levan írva, hogy ez is rossz viszont a szolgálatban amit felém nyújtanak abban is találtam hibát tehát lehet, hogy túl gondolom az egészet de nem tudom ezt az egészet felfogni normálisan. Mindenki örül mosolyog mint valami bamba idióta én meg csak sokszor nézek ki a fejemből, és nem értem mit keresek köztük. Ha istennek tényleg olyan tejhatalma van akkor ezt nem tudná megváltoztatni, vagy nekem olyan démonjaim "lennének" amit ő nem tud kiűzni ezt sem hiszem. És akkor ilyeneket kapok ott, hogy fogadjam istent a szívembe stb...a démon üzés úgy festett , hogy csapkodták a hasamat meg ilyenek:D most konkrétan ezen kinem szarna be? meg ilyeneket mondtak közben , hogy diabolosz tehát őt szólítják meg ilyenek huu szóval nagyon bonyolúlt. Nagyon szépen kérem valakinek a segítségét, hogy magyarázza el aki ebben tényleg tapasztalt, hogy ő mit gondol erről a dologról és nagyon szívesen olvasnék ezzel kapcsolatban tapasztalatokat/észre vételeket mert szerintem túl bonyolúlt az egész. Ismétlen nem akarom megkérdő jelezni isten létezését, mert sehogy nem tudtam volna abba hagyni a régi dolgokat ,de most mégis nagyon eltávolodtam az egésztől. 23/F

2016. márc. 19. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha hiszel bármilyen Istenben, az segít megoldani problémáidat.

Olykor persze kérdések is felmerülnek, de a hit megmarad.

Amit én mondok: maradj meg Isten hitedben, de ehhez nem kell templomba, gyülekezetbe járnod, anélkül is, életed végéig tisztelheted és követheted általad is elfogadott tanításait.

2016. márc. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

bocs ez baromi hoszú, és most nincs időm...


Általánosságban: azért mert egy egyházban csalódsz, ne hagyd el Istent!


(Ha egy étteremben csalódsz, attól még fogsz enni, csak ott nem eszel többet.)

2016. márc. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%

Isten nem szereti a csicskákat. Ide tartozik az összes egyház, szekta, próféta, megváltó és az összes olyan faszi, aki seggét próbálja nyalni. A sátánisták főnöke másmilyen gondolkodásmódú.

Az ördögűzéssel vigyázz, sokszor nem kiűzni akarják, hanem pont fordítva. A démon kimondottan élvezi, ha ütik verik, ordibálnak, és a frászt hozzák a gazdatestre. Viszont ha egy angyal szárnyát törik el, sebeket ejtenek rajta és meggyalázzák, már nem lesz többé angyal.

Ha szeretnéd Istent elfogadni, hinni benne, magad mellett tudni, akkor tanításai szerint cselekedj. A drog ugyanolyan gyógyszer, mint a többi. Kifejti a hatását, miközben mérgezi a tested. Isten segítségével megtanulhatod megfelelően használni őket.

2016. márc. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

A hitgyüli nem isten!


Legközelebb igyekezz tömören megfogalmazni a problémádat!

2016. márc. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Figyeld nem azért tettem fel a kérdést, hogy neked legyen olvasni valód nem kötelező úúúristen, de tényleg. Amúgy persze értem mire akartok célozni ezeket a dolgokat én is támogatom.
2016. márc. 20. 14:48
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha Istent keresed, ne emberi közösségeknél kutakodj.

A próféták ideje lejárt, tehát bárki annak titulálja magát, hazudik és istenkáromlást követ el!

Miért hibáztatod Istent és fordulsz el Tőle, ha egy emberi csoportban/közösségben csalódsz?

Miért csapódsz közösséghez, ha nem ismered annak elveit?

Szerintem el kéne gondolkodnok és megválaszolni MAGADNAK kérdéseimet. Amíg nem teszed, megmaradsz a sancta simplicitas állapotában.

2016. márc. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
1: önkielégités,jobb mintha hetente ujj csajt döngetnél.2 ajándékok.hmm hagyuk ki a nyelveken szolást.készen állsz a többire? Ördögűzés,halott támasztás gyogyitás? Stb.3 a gyüliben emberek vannak akiken keresztül szolhat hozzád isten,de hidd el nem minden szavukat a teremtö komponálta.4.démon űzés,nos ha lett volna benned démon nyilván ki űzték volna,függetlenül attol hogy akarod e.csak 1 kérdés,miböl gondolták hogy belöled démont kéne üzni?. De ne haragudj rájuk,hisz ök csak gyarlo emberek velünk együtt,jot akarnak sztem.amugy kb 1 évet jártam oda.még a Sanyi is rámtette a kezét,hogy majd én is elfekszem,rajtam kivül mindenki padlon volt:) belölem is akartak űzni démont.a legjobbak a gyüliböl.de persze nem tudtak.csak mosolyogtam rajtuk.ha van még kérdésed gyere privire
2016. márc. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem jogosan fordultál el!

Problémáid miatt odacsapódtál egy közösséghez,magukat a Hit letéteményeseinek tartott emberekhez, nem Istenhez közeledtél.

Aki Istent keresi, megtalálja önmagában, a közösség csak segíthet ebben.

Az pedig, hogy az emberekben csalódtál, ezért fordultál el Istentől, azt bizonyítja, hogy nem is igazán kerested.

Társaságot kerestél, rájöttél, nem az igazi, a neked megfelelő, tévedésed belátása helyett Istent hibáztatod, Töle fordultál el.

Ez bizony számító dolog.

"Ha megsegítesz, hiszek bened, ha nem, elhagylak" - ez még emberi kapcsolati szinten sem működik.

2016. márc. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Kedves 8-as szerintem a kérdezö nem istent hibáztatja...
2016. márc. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Isten és az ördög is tud gyógyítani, de az ördög egy idő után lelepleződik / benyújtja a számlát stb.
2016. márc. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!