Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vonzalom a képzeletbeli...

Vonzalom a képzeletbeli barátom iránt, aki létezik?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek! Előre elszeretném mondani, hogy rendes, értelmes lány vagyok, aki nem tartja magát se többre, se kevesebbre az átlagnál. Nem egy számítógép elött pukkadó troll vagyok, hanem egy átlagos tanulással foglalkozó kamasz. Az, hogy hajnalban írok ide, nem azt jelenti, hogy felvoltam, most keltem fel nem régen. A kérdés NEM kamu, úgyhogy tanácsokat kérnék...

Szóval, 13 éves voltam, amikor lett egy " képzeletbeli barátom " aki azt állította magáról, hogy ő egy bukott angyal, aki már megbánta minden bűnét. Eleinte betudtam annak, hogy nagy kreativitásomnak örvendhetek csak, de aztán furcsább lett minden. Tatabányán laktam akkor... emlékszem, ültem a buszon. Persze a " kis barátom " is velem volt. Két megálló hiányzott az uticélomhoz, amikor elkezdett esedezni, hogy szálljunk le. Leszáltam, úgy voltam vele, a vasúti síneknél úgy is visszafordul a busz. Vártam/vártuk a buszt, de már csak éles hangokra, és füstre lettem figyelmes. A Vonat elkapta buszt. Ha jól emlélszem halálos áldozata is volt.

Elkezdtem az angyalhoz többet beszélni. ( Persze ha nem hallották) Aztán megláttam egy nap a Spárban, egy aranyos fiút, aki tetszett nekem, csak sajnos látásból ismertem, a nevét meg nem tudtam. Azt mondtam az angyalnak, ha annyira létezel, segíts nekem megismerkedni nekem. Elnevette magát, majd ahogy sétáltunk hazafelé, megállt egy plakátnál, és megmutatta. Nos, Shinkendo volt. Japán szamuráj kardvívás. Bár nem igazán érdekelt a japán kultúra beleegyeztem. Elmentem rá, aztán ahogy körbe néztem az embereken, megláttam azt a fiút, aki tetszett. Akivel aztán egy párba is tettek ráadásul.

Teltek a napol, hetek, hónapok. Időközben megjártam nem egy gyermekotthont, de végül haza kerültem. De ő mindig ott volt velem.

És én már olyan természetesen veszem a létezését...

Múlthónapban teljesen egyedül voltam otthon. Vagyis ő velem volt, de még mindig nem nagyon hittem/hiszek benne. Kissé félek a sötétben, így feloltogattam a lámpákat, és bekapcsolva hagytam a Tv-t is. Keresztanyám rámkötötte, hogy ne pazaroljam az áramot hiába. Megmondtam az " angyalnak " hogyha tényleg létezel, olsd le a lámpákat, ha elaludtam. Aznap hajnalban felébredtem arra, hogy valaki simogatja a hajamat, és letörli a nyálamat az államról. Azthittem keresztanyám az, és mivel szokásom, hogyha felébredek, sosem nyitom ki a szememet, ezért akkor sem tettem másképpen.

Reggel mondtam Keresztanyámnak, hogy sajnálom, hogy égve hagytam a lámpákat. Azt mondta nem égett semmi. Rákérdeztem a simogatásra, azt mondta nem ő volt.

Ez volt az a dolog, amióta elhittem, hogy az " angyalkám " létezik...

Sokat gondoltam arra a pillanatra, amikor éreztem az érintését. És amikor hallom a hangját...

Az lenne az én bajom, hogy beleszerettem.( Nem tudom megérinteni! ) És nem tudom mit tegyek, kitől kérjek segítséget, elmondjam neki? Annyira nyomaszt a dolog.

Nem Kamu kérdés! Jobb dolgom is lenne, mint hajnalok, hajnalán kamu kérdésekkel dobálózni itt.

Előre is köszönöm a válaszokat! 15/L



2016. máj. 12. 03:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
51%
Beszélj az angyallal, mi legyen. :) De inkább egy pszichológussal, mert a skizofrénia tünete is lehet a képzeletbeli barátod. Elég tipiku tünet, és a skizofrénia általában kamaszkorban kezdődik sajnos. Ha elmélyül a "szerelmetek", teljesen elfordulhatsz a világtól, ami nem lenne jó. Jó lenne, ha látna egy szakember még akkor is, ha volt egy-két eseted, ami csodának tűnik - pl. a buszbaleset vagy az a kardozós fiú.
2016. máj. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
0%
Én is elmentem egy szakemberhez a bélàhoz.ő olyan mindenes pszihologus lelkitàrs szerelő stb.mondta a neten ugyse kapok vàlaszt a kérdéseimre..bàr élőbe se igen kaptam..
2016. máj. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Nem vagyok skrizofrén! A gyermekotthonban teljeskörű pszichológiai vizsgálaton estem túl. Ráadásul, az ország legjobb orvosainál, ők pedig kétlem, hogy tévednének.
2016. máj. 12. 10:14
 4/32 A kérdező kommentje:

Sőt, nem dicsekedésnek szánom, de mint az kiderült a vizsgálaton, átlag feletti inteligenciával is rendelkezem, ráadásul jeles tanuló vagyok, aki szeptembertől rendőrnek fog tanulni. :) Nem pedig mint a kamaszok nagy része itt...

De én most tényleg nem tudom mihez kezdjek.

2016. máj. 12. 10:24
 5/32 anonim ***** válasza:
15%

Én hiszek neked.


Egyszerű a történet, ha tényleg létezik, mondja meg neked az euro jackpot következő heti számait (minden héten több milliárd ft értékű nyeremény van, de kicsit drágább az ára). Tedd meg a számokat és ha megnyered, akkor happy van, élj boldogan az angyaloddal, tényleg bizonyított.


Persze ha bejön a tipp, nekem is küldhetsz egy kis zsét, amiért segítettem, olyan 100.000.000 Ft elég lesz, írj rám privátot és mondom a bankszámlát, ahová utalhatsz, ha megnyerted a lottót!


Esetleg segíthetek megtenni a számokat, ha nyerünk, megkapod a nyeremény 30%át (mivel csak én vállaltam kockázatot) :)


Örülök, hogy segíthettem!

2016. máj. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
46%
Ha ott vannak még azok a jó orvosok, akkor beszélj velük erről, mert ez nem normális, ezt remélem, te is belátod. Valamilyen hallucinációról van szó, akár skizofrénia okozza, akár más, ezt ki kellene vizsgálni. Neked sem jó, ha egy nem létező, saját fantáziád által szült lénybe vagy reménytelenül szerelmes.
2016. máj. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
44%

Az mindegy, milyen intelligenciád van, és hogy tanulsz. John Nash is skizofrén volt úgy, hogy nála kevés intelligensebb ember élt a földön. Nobel-díjat, matematikai díjakat kapott stb. Ennek a betegségnek nincs köze az intelligenciához, 200-as IQ-val is megkaphatod.


[link]

2016. máj. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
84%

Szegénykém, pedig nem egy komoly helyen kérdezted meg, majd itt kapod az ívet rendesen. Nyilván a válaszolók többségének ez egy haláli jó poén, hogy ezzel szivathat.


A még rosszabb hírem, hogy angyalokba csakugyan nem ajánlatos beleszeretni. Egyrészt nincs és sose volt fizikai testük, másrészt akármennyire is emberszerűek, mégsem emberek a szó minden értelmében. Nem az a dolguk, hogy emberekkel szerelmi viszonyba bonyolódjanak, - annak soha a történelemben nem lett jó vége.

Persze ettől még maradhatna jó barátod, de szerelmedként (vagy mi) feltétlenül el kell engednetek egymást. Erről itt nyilvánosan többet nem mondok, sem a lehetőségekről a megoldásra, mert nincs szükségem a "fikázásra", de egy biztos: a kapcsolat nem jó irányt vett.

Valószínűleg felesleges elmondanod neki, ő már úgyis tudja. Ahogy azt is, - ha eléggé becsül és tisztel téged - hogy jobb, ha úgy tesztek, mint ha nem is tudná. Neked megvan a saját fizikai, ember-életed, azt kell leélned, itt a fizikai világban.


Amúgy egy pszichológussal akár beszélhetsz is, van olyan aki hinne is neked. De a pszichiátereket messze kerüld el, mert csak leszedálnak, amivel éppen hogy kiszolgáltatottá tesznek ahelyett hogy (ahogy ők szeretnék,) segítenének visszarázódni a saját, fizikai életedbe.

2016. máj. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
73%

És többiek:

Egy igazi skizofrént sose fognak meggyőzni tudományos hivatkozások arról, hogy ő skizofrén. Létezik egy párhuzamos valóság, amit ők érzékelnek (vagy érzékelni vélnek, de az most lényegtelen) más viszont nem érzékel, ezért nem tudhat arról hiteles válaszokat, azon kívül hogy szerinte márpedig nem létezik csak mert ő nem látja. A dolog nem így működik. És a meggyőzés mechanikája sem.

2016. máj. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
7%

Kedves Zolly, az a helyzet, hogy az a párhuzamos valóság vagy létezik, vagy sem. Két skizofrén párhuzamos valósága nem szokott egybeesni, az egyik másokat lát, másokkal beszélget, mint a másik.

A párhuzamos valóságban nem adnak enni az embernek, nem kerül fedél a feje fölé, nem tud dolgozni, családot alapítani... Egy olyan kislány esetében, aki állami gondozott, nincs igazi családja, szerintem kulcsfontosságú, hogy kapjon olyan segítséget, hogy az itteni világban is elboldoguljon, akár gyógyszeres segítség kell ehhez, akár nem, mert kezelni tudja másképp is a problémát. Már ha egyáltalán skizofrénia persze.

2016. máj. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!