Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az angyalok miért szeretnék...

Az angyalok miért szeretnék az embereket? Mi miatt foglalkoznának velük egyáltalán?

Figyelt kérdés
Ők nem az alkotóink,szüleink,családtagjaink,rokonaink,vagy bárkink,akiknek fontosak lehetnénk,és közvetlen kapcsolatunk lenne velük. Csak valami tőlünk teljesen független lények,én úgy tudom elképzelni,hogy semleges a velünk való viszonyuk. Miért lenne nekik jó,hogy egy ember kommunikáljon velük,hogy aztán segíthessenek rajta? Miért érdekük segíteni?

2016. júl. 23. 16:34
1 2
 1/13 anonim válasza:
60%
Ez valahogy úgy lehet mikor odajön hozzád egy kóbor kutya és könyörgően néz hogy etesd meg. Megsajnálod és dobsz neki egy falatot. Hatalmadban áll segíteni, érdekedben nem igazán de jó arc vagy. Valahogy így képzelem...
2016. júl. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Nem léteznek angyalok.
2016. júl. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1-nek köszönöm, 2. Jó,nyilván azoktól kérdeztem,akik hisznek benne,mert az ilyen kijelentésekkel,mint a tiéd,pöppet elkanyarodunk a kérdésemtől :)
2016. júl. 23. 17:12
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
A lényükből fakad, hogy szeretik az élőt ; embert, állatot, más lényeket akik bárhol is éljenek a világban. Ők kijárták az utat, amit most mi taposunk, így tudják hogy milyen fáradtságos ez az út valójában, mert ők is megtették és a felemelkedést választották, tiszta, őszinte, igaz lelki úton és ezért szeretnének mindenkinek segíteni, akinek tehetik.
2016. júl. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
De amúgy elvileg jelenvoltak az alkotásunkkor, mondták angyalkák Istennek, hogy "most már minden formát meggyúrtunk az anyagból, elkészültünk." És akkor Isten meg mondta, hogy " De az én formámat még nem gyúrtátok meg" És akkor meggyúrták azt is, és abba lehelte Isten a lelkét, és akkor Isten dicsősége ragyogott föl a szemében nekije, és akkor Isten mondta az angyalkáknak, hogy "Ő az én gyermekem, szolgáljátok őt";ja és hát amúgy nekik az angyaloknak én úgy tudom nincsenek érzelmei, mert csak úgy tudják csinálni a feladatukat. Mert pl hogyha mondjuk rohansz a repülőgéphez, mert üzleti út van, de út közben oda menet találsz egy sérült gyereket, akkor lemaradsz inkább a repülőről, de megvárod a sérült gyerekkel a mentőt. Szóval így meg tudják csinálni , amire elvileg precízen utasítva vannak amúgy, és mi is tudunk nekik utasítást adni precízen. Én ilyeneket hallottam.
2016. júl. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

5.vagyok, még nem olvastam el előbb teljesen a kérdést

Erre" Csak valami tőlünk teljesen független lények,"

Hát na szóval én úgy tudom, hogy Isten ő saját magát kezdte el felosztani, mert rajta kívül nem tudom, volt-e még valami. Szóval elvileg mind őbelőle vagyunk; mind ugyanannak a nagy egésznek vagyunk a részei.

2016. júl. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%
Az ötös jól beszél:)
2016. júl. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Girgoy ***** válasza:
92%

Az angyalok világa azért ennél jóval tágabb, mint ami itt összejött. :)


Ők tulajdonképpen Isten, mint az Úr, szolgáló lényei. Nagyon erős lények, de alapvetően Isten parancsát hajtják végre. De van önálló akaratuk is, mivel az ördögök elbuktak. De Isten hatalmát ők se vonják kétségbe. Először ők lettek teremtve. Akkor még csak egy ahhoz hasonló világ létezett, mint amikor Ádám volt a földön kezdetben: ő volt Isten képmása, aki számos lény felett uralkodott. Minden jó volt, csakhogy Ádám mégsem érezte jól magát egyedül. És itt lesz izgalmas a történet.


Merthogy az Istent közvetlenül érzékelő mennyei világban mindegyik lény egyértelműen érzi Isten hatalmát és szolgálja Őt. Ellenben a mi anyagi világunkban, ahol Isten láthatatlan, az ember nem hódol be annyira automatikusan Előtte. Ezért termetett Isten egy olyan világot, ahol Ő közvetettebben érzékelhető csak, mert az Ő képmására teremtett lény, azaz az ember, így jobban ki tudja fejleszteni uralkodói képességeit is, illetve önkéntesebb lesz az Istennel való viszonya is. Isten mindenki, így az ember felett is áll, mégis alapvetően szelíd módszerekkel uralkodik az ember felett. Mert az ember az, akiben Isten - Ádámhoz hasonlóan - valódi társra tud találni! Míg az angyalok és állatok alapvetően szolgáló lények, addig az Istenhez hasonló ember alapvetően uralkodásra teremtett lény!


És ez adja az angyalok és emberek közötti viszony egyedi érdekességét. Mert a mennyből kibukott gőgös angyalok zsigerileg féltékenyek az emberre, akit Isten a mennybe akar emelni. Ezért van az, hogy emberek és ördögök között sohasem lehet szövetség, a legnagyobb léynegi ellentét az egész univerzumban az ember és a démonok között van! A démonok nem tudják nem gyűlölni az embert, állandóan azt akarják, hogy az ember elbukjon, ne legyen Istenhez hasonló, ne emelkedjen a mennybe. Állandóan vádolják őket Isten előtt, és minden eszességükkel és erejükkel az ember bukásán fáradoznak.


A nem elbukott jó angyalok viszont tudják, hogy az ember Isten társa, akit Ő szeret és magához akar emelni. Ezért ők az erejükkel segítik ebben az embereket. Ők erősebbek a bukott angyaloknál, mert aki Istentől távolodik, az távolodik minden jótól, így a valódi erőtől és hatalomtól is, ezért szorulnak a démonok hazugságokra, erőszakoskodásra, stb. Az angyalok örülnek annak, ha Isten választottai felemelkednek hozzájuk, mivel ők szeretik Istent és Őt követik.


Kb, így lehetne ezt röviden összefoglalni. Ha Istent kihagyjuk a történetből, nem áll össze a kép.

2016. júl. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az igazság ennél jóval bonyolultabb. Privátban megírom,ha érdekel.
2016. júl. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyensúly , bla bla bla.

Ez a dolguk.

2016. júl. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!