Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha a mennyben a boldogság...

1+1 = -666 kérdése:

Ha a mennyben a boldogság vár, akkor ilyen esetben mivan?

Figyelt kérdés

Eddig nem sok igazi kereszténnyel volt alkalmam beszélni, viszont azon kevesek akik a környezetmben vannak azt mondták, hogy a biblia és Isten-nek a szeretet és a boldogság a legfontosabb.

A biblia szerint, ha nem hiszel istenbe, akkor a pokolra kerülsz.

Teszem azt, van egy adott szituáció. (Itt most nem a magam életét írom le. Ez csak egy random példa, ami eszembe jutott.)

Megszületsz egy olyan családba, ahol senki nem szeret. A szüleid utálnak, beadnak egy árvaházba, ahol szintén nem sikerül olyan embert találnod, aki akár egy kicsit is szeretne.

Végül kölcsönösen beleszeretsz valakibe. Egy olyan valakibe, aki veled ellentétben EGYÁLTALÁN nem hisz Istenben, és soha nem is fog változni a véleménye.


Eljön az idő. Meghaltok mindketten.

A keresztény vallás igérete az, hogy boldog leszel a mennyben a szeretteiddel.

Na már most, hogy tudnál boldog lenni a mennyben, ha az egyetlen ember akit életed során szerettél, az egyetlen ember, aki mellett boldog tudtál lenni, teljes hitetlensége és a bűnbánat teljes hiánya miatt a pokolba került?

Ilyenkor mi történik?



2016. aug. 7. 18:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést a rossz kategóriáért. Nem tudtam eldönteni, hogy az ezotéria, vagy a valláskritikába írjam. Végül úgy döntöttem, itt is lesznek kielégítő válaszok.
2016. aug. 7. 18:13
 2/11 anonim válasza:
100%

Az én véleményem az, hogy nem kell mindent elhinni amit leírnak a bibiliában, kb olyan mint egy cikk a médiában.

Van ami igaz belőle, van amit aljas csalók másítottak meg benne saját tetszésük szerint, hátráltatták a felvilágosodást, mai napig is ez van. (Annyi új vallás van, hogy nem lehet azt követni már, de engem különösképp nem is érdekel, mert ez is csak azért van, hogy az embereket egymás ellen fordítsák..


No meg nem mindent kell a szó szoros értelmében venni, amit ott leírnak, mert az nagy butaság lenne.


Az meg hülyeség, mert elvileg szabad akaratunk van, össze visszaság van ott, látod....

Hidd el mindenkinek eljön az életében egy olyan pillanat, mikor kissé másképpen vélekedik erről a dologról.


Szóval tudom ajánlani, hogy ne vegyél mindent komolyan amit ott leírnak, és ne higgy az olyanoknak, akik azt monják, hogy nem volt olyan aki át merte volna írni a bibliában szereplő dolgokat, mert megtorolt volna érte? Ha mai léteznek olyanok akik átírják, akkor abban az időben, miért ne léteztek volna??

(Nekem egyik munkatársam mondta ezt, hogy tuti nem merte átírni senki, de ő is nagy hívő, fucsa..)


Meg nem feltétlen kell templomba járni, hogy jó hívő legyél, maximum kis tiszteletet kifejezésnek jó, köszönetnek, de Istennek az is elég, ha vele beszélsz, a gondolataidban(csendben, magadban), vagy épp ott kérsz köszönetet, segítséget, stb..


No meg nem mindent Istentől kell várni. Erre van egy jó kis mondás.


Segíts magadon, Isten is megsegít.


De persze ez csak az én felfogásom. :)


17/f

2016. aug. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak a Földön vagyunk ilyen módon elválasztva egymástól. A köztes létben (vagy Mennynek is nevezhetjük) minden és mindenki EGY.
2016. aug. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Ugyanúgy boldog leszel,mert addigra tudni fogod,hogy a boldogságod nem egy embertől függ/függött,hanem Istentől,Akinek a jelenlétébe kerülsz,Ő lesz számodra az első helyen,nem egy ember. Természetesen én sem rólad beszélek,csak a feltevés gyanánt írtam így :) Sajnálnád azt az embert,és sírnál is érte,de tudnád,hogy Isten ítélete rá nézve is igazságos,és ez fog szerepelni az első helyen,meg amit fentebb írtam,hogy igazából nem ő a boldogság forrása. :)
2016. aug. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsó. Bocsánat, de nekem ebből az jött le, hogy "Kit érdekel mivan vele, ha ittvagyok én, Isten?"

Tehát az az ember, aki egész végig velem volt és ő tette boldoggá az életem, nem fog érdekelni azért, mert mellettem van Isten?

Hát... akkor sosem fogom ezt megtapasztalni, mert nekem ettől az Isten-től hánynom kell...

2016. aug. 20. 22:37
 6/11 anonim válasza:

A boldogság nem Istentől függ, hanem saját magunktól, Isten csak megsegít... "Segíts magadon, és Isten is megsegít.


Az már más kérdés, hogy mi van a "túloldalon", de ezzel nem is érdemes foglalkozni, mert nem tudhatjuk, így annyi hülyeség születik róla nap mint nap. Szóval legyünk boldogak, ezáltal a körülöttünk lévők is boldogok lesznek, mert magunk alakítjuk a világunkat, az vesz minket körül, ami a gondolatainkban folyik, amolyan teremtő erő, persze nem hipp, hopp aztán olyan lesz amilyet akarunk. Meg segítsünk meg másokat meg minden, a szeretet mindent átfogó, de ezt nem a végtelenségig kell gyakorolni(egyes egyéneken, csoportokon), szerintem..

A másik ami fontos lehet, hogy omoljon le az összes előítéleted meg minden, mert a vallás egy része, ezt is belénktáplálja(már akibe), szóval legyünk nyitottak, készek megimserni új nézeteket, elfogadni másokat stb..., mert így szűklátókörű leszel, buta, aki mindent elhisz, meg előítéletes, meg csak berögzült nézetei lesznek stb..

Remélem érthető miket magyarázok, és hova akarok kilyukadni vele. :D


De nem hinném, hogy Isten ilyen lenne, mert ettől én is hánynék, és inkább megszűnnék, felbontanám azt a "szerződést", szóval nagyobb az esélye annak, hogy belekontárkodtak a bibliába.


Második voltam.

2016. aug. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

A nézeteket úgy értem, hogy elfogadod, hogy van, de nem érdekel különösebben, persze ami erőszakra alapul, az ellen nagyon ki kell állni, mert az csak hátráltatja az embereket, megfélemlíti őket, akik ellen vannak, akik meg benne, azoknak azt az érzetet adja, hogy tartoznak valahova stb...


Szóval mindenre légy nyitott stb, és építs fel egy olyan "nézetet/hitet stb"(Mert ugye nem csak egy dologban lehet hinni stb... :) ), ami nem korlátoz senkit, de legfőképpen téged, a boldogságban.(Persze ne legyen káros, semilyen formában stb..)


De amúgy ez nagyon összetett, szóval sokat lehetne róla beszélni, részletesebben, amire most nincs időm :D

2016. aug. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

" Tehát az az ember, aki egész végig velem volt és ő tette boldoggá az életem, nem fog érdekelni azért, mert mellettem van Isten? "


Vagy nem olvastad el teljesen,amit írtam,vagy nem értetted meg,de éppen azt írtam,hogy a boldogság forrása NEM egy ember,hanem Isten. Ha az ember itt nem is úgy érzi,aki megtér,és a Mennybe megy,már érezni és tudni fogja. És igen,Isten lesz ott a legfontosabb,ahogy most is kellene lennie,elvégre mindenkinek Ő adta az életet,majd később a sajátját is emberként azért,hogy az ember megmenekülhessen. Mint ahogy megint csak írtam,sírni fognak a megváltottak ezekért az emberekért,sajnálni fogják őket,de nem ők lesznek számukra a legfontosabbak,elvégre ők döntöttek így,hogy Isten nélkül szeretnének lenni,akkor Isten miért vegye magához,ha az adott ember csak húzódozik,meg undorodik Tőle? Ha meg mégis Vele szeretnének lenni,akkor miért nem tesznek meg ennyit,hogy elfogadják? Hogy ő hogy döntött,az nem a megváltott emberek felelőssége,mindenki maga áll Isten előtt,és a maga döntéseiért felel,nem másokéért.

De tényleg ne legyen ebből félreértés,nem azt mondom,hogy mindenki tojik majd rájuk,de azt is figyelembe kell venni,hogy az ő döntésük felelősségét nem lehet mások nyakába varrni.

2016. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A te sztoridon kívül még nagyon sokféle példát fel lehetne hozni, hogy milyen esetekben nem tudjuk elképzelni, hogy nem fog fájni a múlt. Ha elhiszed, hogy a Biblia Isten szava, és ismered Istent, akkor tudod, hogy amit ő mond igaz, akkor is, ha nem tudjuk elképzelni. Isten ezt mondja a mennyországról:

„Íme, az Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakni, ők pedig népei lesznek, és maga az Isten lesz velük; és letöröl minden könnyet a szemükről, és halál sem lesz többé, sem gyász, sem jajkiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak.” (Jelenések 21:3-4)

Tehát ha Isten azt mondja, hogy letöröl minden könnyet, akkor ez meg fog valósulni, meg fog szűnni minden fájdalom, akár testi, akár lelki, akkor is ha ez nekünk hihetetlennek tűnik.

2016. szept. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 világvége1 ***** válasza:
A szerelem test és lélek dolga. Mikor mindkettő meghal, a szellem a mennybe vagy a pokolba kerül – és jó szellem nem sajnál gonosz szellemet.
2020. jún. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!