Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Igaz e az az ősi magyar...

Igaz e az az ősi magyar legenda miszerint ha valakit megölünk akkor az a szolgánk lesz a túlvilágon?

Figyelt kérdés
A Lehel kürtjébe van róla szó.

2016. szept. 6. 14:03
 1/10 A kérdező kommentje:
A Kálti Márk, majd Thuróczi János krónikájában (14., 15. század) is megidézett Lehel-monda szerint viszont Lehel és Bulcsú elfogatása és kivégzése során fontos szerep jutott Lehel kürtjének: „A császár azt mondta nekik: »Válasszatok magatoknak halált, amilyent akartok!« Lehel így felelt: »Hozzátok ide kürtömet, amelybe előbb belefúvok, aztán felelek neked.« Odavitték a kürtöt, és a császárhoz közeledve, mikor nekikészült a kürtfúvásnak, erősen homlokon vágta a császárt, kit egy csapással megölt. S azt mondta neki: »Előttem fogsz menni, és szolgálni nekem a másvilágon.« Mert az a hite a szittyáknak, hogy akiket életökben megöltek, azok szolgálni tartoznak nekik a másvilágon. Haladéktalanul lefogták őket, és Regensburgban bitófán megfojtották.”
2016. szept. 6. 14:05
 2/10 anonim válasza:
70%
Ezek kitalált dolgok, emberek írták őket, nincs valóságalapjuk :)
2016. szept. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Igaz de ez csak az én véleményem
2016. szept. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8%
Megkérdezhetem,hogy neked miféle vallásod van kedves kérdező,valami pogány féle vagy valami sámánizmus? Csak mert elmondanám neked,hogy ha abból az indíttatásból megölsz valakit,hogy a szolgáddá tedd,akkor a poklon kívűl nem lesz számodra hely e világban.
2016. szept. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
2# vagyok 4-es te meg gondolom keresztény vagy ne itt téríts
2016. szept. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 gnoomage ***** válasza:
42%
4# Magyarázd az egyik hülyeséget másik hülyeséggel. Nem ám azért ne öljön mert az kegyetlen és embertelen dolog, nem, hisz ez nektek tök mindegy... Fontosabb a rohadt pokol meg az ilyen gyökérségek...
2016. szept. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A meséket, mondákat, mítoszokat szimbolikusan kell értelmezni, véletlenül sem szó szerint.
2016. szept. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
#6 nem az áldozatra helyeztem a hangsúlyt,mert ő megy tovább,halála után úgy lesz ítélve ahogyan élt,egyik ember a másikat nem képes kisajátítani,ez csak a földön lehetséges,viszont az elkövető fog bajba kerülni,amiből már nehéz lesz neki megszabadulni.
2016. szept. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Egy bogár, rovar hadsereg vár minket a túlvilágon.
2016. szept. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
igen
2016. szept. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!