Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Magyar ősi földönkívüliek?...

Magyar ősi földönkívüliek? Magyar paleoasztronautika?

Figyelt kérdés

Ugye van az ősi földönkívüli elmélet, hogy a múltban meglátogattak minket az idegenek és ezekre keres közvetett vagy közvetlen bizonyítékokat. Elemzik a különleges tárgyakat, építményeket, fennmaradt mítoszokat és szent iratokat. De felvetődik a más ismeretlen civilizációk esélye is.

Arra gondoltam, hogy a Magyarországgal nem is foglalkoztak, így nekünk van-e ilyesmi ami erre mutatna?


Én ilyeneket találtam kis kutatás során:

- 40 magyar vízözön monda létezik. Ebből csak kettőt találtam meg


- - A Plejádok ugye sok nép ősi mítoszában felbukkan és istenekhez is kötötték ugye. Magyaroknál:

"A Fiastyúkot több néven is híjják: Kotlós, Hetevény, Hetes, Fiascsillag, Csirkéstyúk. Sok-sok eredetmagyarázó monda szól róla. Olykor egy egy asszony áldozatot is mutatott be nékik, a mezőn, a csillagok alatt. Köztudott, az Égi lakók az égben." Magyar Néprajzi Lexikon

ÉGI LAKÓK AZ ÉGBEN??


- -Több helyen is vannak kultúrhéroszok, Istenségek, akik elhozzák a tudást.

"A Göncöl táltos palotája egy magas hegy tetején állott, ahonnét jól láthatta a csillagokat. Igen nagy tudákos és szent életű volt ő. Ő találta fel a kocsit, minden dologról tudott, beszélt az állatokkal...értette a vizek, szelek tűz nyelvét és a csillagok jelentését. Amikor a Földön járt, mindig eltársalkodott az emberekkel. Sok csodát tett, ha akarta szekerével a levegőbe hajtott, jámborságáért azzal jutalmazta meg az Isten, hogy halála után szekerével együtt az égbe szállt. A Csallóköziek híjják az Isten útján, hadak útján, tündérek útján. Göncöl táltos visszajár az emberek közé és minden éjjel beutazza a csillagokat. Van amikor szekerével leereszkedik a Földre és bejárja a Csalló folyó övezte Tündérkertet."


- A "Csallóköz és Tündérkert korábban "tündérek" lakhelye volt. Égi hintón és szeleken repülnek, a csecsemőket kicserélik. Megjelenési helyük elhagyatott területeken, tópartokon, ösvényen. A gyanútlan embert megbénítják, "elveszti az eszét", elragadják az embereket a világukba. A tündér valójában egy démon, aki bármilyen alakot - akár emberit - is felvehet. A tündérekkel rendszeres lélekutazással tartanak fenn kapcsolatot tündérekkel."

Ezek meg úgy viselkednek mint a kis szürkék


-Ott van még Attila tüzes kardja ami az égből hullott alá és az Úr küldte neki, hogy csak ő húzza ki:

"Attila leszállt a lováról, s fövegét levéve, mintha csak szent földre lépett volna, közelebb ment a különös kardhoz. Majd föléje hajolva, óvatosan megérintette a kezével. S abban a szent pillantásban a kard kiugrott

a földből, saját magától s egyenesen Attila markába szökött. Olyan csodálatosan szép kard volt, amilyent emberi kéz nem is készíthetett volna"


- nálunk is vannak időn kívüli tárgyak, amik nem illeszkednek a hivatalos történelem sémájába:

[link]



Minket is meglátogathattak a földönkívüliek a múltban?

Milyen jelek utalhatnak még rá vajon?

Kapcsolatba kerültünk más civilizációkkal lásd a rengetek tündér mítoszt, hogy ők építették a várakat, stb.?


Szerintem érdekesek ezek!


George Adamski



#idegen #földönkívüli #UFO #szürke #magyar paleoasztronautika #magyar legenda és mítosz
2014. máj. 19. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszek neked Adamski :-)
2014. máj. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jó a kérdés, és nagyon jól leírtad. Véleményem szerint pontosan az ilyen dolgoknak az alapos elemzésével, figyelembevételével lehet eljutni az igazsághoz. Sokkal nagyobb jelentőséget kellene ezeknek a dolgoknak tulajdonítani, mert valószínűleg itt rejtőzik az igazság, Össze kellene rakni a mozaikdarabkákat, ami nem könnyű dolog, de megéri rászánni az időt és az energiát.

A mi ősi hagyományainkat illetően én mindenképpen megemlítem a Szíriuszt és az Oriont is, ami az égi, kozmikus vonatkozásokat illeti. De ahogyan említetted, minden valószínűség szerint a Plejádoknak a mi mítoszainkban is szerepe van.

Aztán, a különös tárgyakat és írásokat illetően meg kell említeni az Arvisura feljegyzéseket és az aranylemezeket is. Ez a tatárlakai lelet is különös, és a királyi koronánkhoz is köthetők érdekes dolgok. De persze még lehetne folytatni a sort. Egyes vélemények szerint a mi nyelvünk és civilizációnk, kultúránk a legősibbek közé tartozik a Földön, és nem földi eredete van.

2014. máj. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Így van, az egész olyan, mint egy puzzle és kikell rakni a teljes képet.

A Szíriuszról és az Orionról tudnál említeni MAGYAR mondákat, legendákat?

Az Arvisurával az a problémám, hogy csak egy ember írta le. Paál Zoltán kohász által lejegyezte. A fene tudja, hogy igaz-e. De érdekes és több ezer oldalra rúg.

Az Aranylemezekkel meg az, hogy nincsenek meg sehol kézzelfoghatóan. Hová lettek? Ez is modern sztorik közé tartozik.


Érdekes ez a régi mondóka is:

"Szíriuszról jöttünk mi le

Tündérfőnek hívtuk régen.

Csillagnevek megmutatják

Tündér volt a mi ősanyánk. "


Ha ismersz még régre visszamenő konkrét dolgokat nyugodtan írd le.

Vagy mások is.

2014. máj. 20. 05:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Érdekes dolgok ezek... néha engem is megérintettek.

...

Döbbenet volna, ha esetleg kiderülne, hogy ez a viszonylag gyenge és tehetetlen "szolganép" a valamikori ősi aranykor maradéka. :-)

....

Ezek régi dolgok... azt viszont tudnunk és látnunk kell, hogy bibliás "zsidó alapú cucc" ennek pontosan a fordítottja.

...

" Ő találta fel a kocsit," : KB, KV (MaeR)KaVa, (MeR)KaBa ="szekér"... valójában "jármű".

...

A "sém" is nagy valószínűséggel "járművet", (égi) szekeret jelent.... a zsidó alapú bibliás kultuszban viszont már a jelentések SZÁNDÉKOSAN be lettek fedve és el lettek rejtve.

Ezt látnunk és értenünk kell.

...

"KáBa" Köve : ugyanez a mítosz. (!!!)

..

A (külső) "Messiás" Badiny szerint is az, akit/ amit visszavárnak. Ebben igaza lehet.

...

Az okkult háború az ember ellen is igaz.

...

A képlet nem egyszerű.

...

Mondják azt is, hogy ezek az egyetemes emlékezet utóhangjai / utórezgései az emberben.

...

Más: a Kabbala fája az Élet fája, önmagában, önmaga által tükröződik.

A Kígyó és az Asszony násza (és tánca) az első kép.

A fekete fehéret tükröz, a fehér feketét.

...

...aki a titkot akarja, mit talál? ...iszonyatot?

...

Négyen mentek be a kertbe, melyiküknek volt tiszta a szeme?

Talán azt ajánlom nektek, ne menjetek be a kertbe? Nektek kell tudni a választ.

...

Ha látom ezt a világot, mit látok, szemeim elragadnak-e engem?

...

Ne akarjátok a titkokat tudni... nem véletlenül van a tóra

körülkerítve.

Mit lát az, aki ennek a világnak a tóráját látja?

(iszonyatot)

2014. máj. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A zsidók akarták a tórát látni, mit láttak, mit kaptak? ...

...

Talán csak a bolond hiszi azt, hogy létezik áldás átok nélkül.

...

2014. máj. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, ezekben a dolgokban valahogyan hinni kell; vagy elfogadja az ember, vagy pedig nem. Így van ez az Arvisurával is. De hozzá kell tenni, hogy a kutatási eredmények arra utalnak, hogy a tartalma az valószínűleg igaz lehet. Itt most nem a hivatalosan elfogadott magyar történelmi nézetekre utalok, mert ez sajnos nálunk is katasztrofális, kb. a hivatalos egyiptológia szintjén van, annyira be van gyepesedve, agyon van manipulálva.

A Szíriusz a mi hagyományunkban "Kaltes asszony" égitestjeként jelenik meg. Az Oriont Nimróddal, az ő történetével hozzák összefüggésbe. Külön elgondolkodtató szerintem, hogy mennyi népnek a legendáiban szerepelnek csillagok, és az ezekkel kapcsolatos dolgok.

Az aranylemezeket állítólag a román kormány még a diktatúra idején sajnos elkobozta kitartó munkával, aljas és erőszakos eszközök bevetésével. Azt sajnos nem tudom, hogy a tartalma miatt, ha egyáltalán tudták, hogy vannak rajtuk "valamik". Valószínűbbnek tartom, hogy maga az anyaga, az arany érdekelhette őket inkább. Bár ki tudja, lehet, hogy mind a két dologra felfigyeltek, és

sejtették, hogy ezek a tárgyak más tekintetben is rendkívüli dolgok; ezt én sem tudom pontosan, csak tippelek.

Sajnos az a helyzet, hogy minden ősi hagyomány, úgynevezett aranykorbeli dolgok előbb-utóbb elferdülnek, eltorzulnak, ahogyan halad az idő. A szavak elveszítik az eredeti jelentésüket, és már csak rejtett formában marad fenn az igazság. Legendák és vallási dogmák lesznek belőlük, de azért sok legenda, mítosz eléggé egyértelmű, úgy gondolom.

Már a Bibliához is kellene szerintem valamiféle szótár, magyarázatgyűjtemény, hogy mi mit jelent benne, és akkor nem lenne ilyen nagy a káosz.

2014. máj. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!