Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A halállal véget ér a lét...

A halállal véget ér a lét minden formája?

Figyelt kérdés
Vagy máshogyan. van valami odaát? vallások,hitek százai állitják. a tudomány nem bírta bizonyítani,sem cáfolni. ki mit gondol erről? ne privát üzeneteket írjatok,hanem ide válaszoljatok.bármivel lehet érvelni ellene,és mellette. akár milyen tapasztalatot is éltetek meg pl,írjátok le. köszi.

2016. szept. 16. 23:42
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

"a tudomány nem bírta bizonyítani"

Akkor Marika néni sem.

2016. szept. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Shai-Hulud ***** válasza:
69%

Szerintem véget ér. Van, aki szerint nem. Bizonyítani egyiket sem tudjuk.

Az, hogy véget ér, vagy sem, egyedül HIT kérdése.

Egy vallásos ember számára nincs vége, mindegyik vallás valamiféle túlvilági életet ígér.

Én ateista vagyok, én abban HISZEK, hogy a test halálával minden formában véget ér az életem.

De ez számomra is csak HIT, hiszen mint írtad is, tudományosan sem ezt nem tudjuk bizonyítani, sem az ellenkezőjét.

2016. szept. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem, a létnek nem minden formája ér véget az egyén halálával, de neki mindenképpen.
2016. szept. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem akkor ér véget,hogyha már senki sem emlékszik az illetőre. Végülis, az emlékekben élünk tovább.
2016. szept. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a halállal a lélek átkerül egy másik dimenzióba. :) Ahol tovább él...

És szerintem leszülethet a földre újból a lélek. :)

2016. szept. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Az utolsó vaszoló ezek szerint a reinkarnációban hisz. Mindenféle hitű embertől kaptál választ. Te miben hiszel? Én személy szerint keresztény vallásban nőttem fel. Bár én is próbáltam megkérdőjelezni az egész vallás dolgot végül mindig arra jutok, hogy ha nem is olyan formában mint a keresztény vallás szerinti Isten, de akkor is van valami. Lehet, hogy igazából egyik vallás se közelíti meg a valóságot. És igen, ott van Darwin is. Az evolúcióval meg mindennel. Senki se tud semmit se bizonyítani. Illetve Jézus személyét tudják bizonyítani, hogy valóban történelmi személynek is lehet tekinteni. De ott van egy csomó másik vallás. Politeizmusú és monoteizmusú. Lehet, hogy a többistenhitet vallók félre értettek valamit és Isten angyalait isteneknek tekintik. De lehet, hogy ez pont fordítva van. Mert, ha jól belegondolunk minden többistenhitben van egy vezető isten. Bár amiket én ismerek, azok közül. Nem tudom hogy, van - e olyan politeizmusú vallás amiben minden isten egyenrangú. Egyébként most azért hoztam fel az isteneket, mert miattuk gondoljuk úgy, hogy van túlvilág. Neten lehet találni rengeteg szellemes "videó bizonyítékot" , de ezek is cáfolhatóak a technika tudata miatt, hogy mi mindenre képes a mai világban. Az ateistákat azért nem tudom megérteni, mert nem tudom elképzelni, hogy nekik minden felmerülő, biztosra nem megválaszolandó kérdésre az evolúció a válasz. Például, ha bele gondolunk a testrészeinkbe, azoknak a működésébe... Hogy a szemet védi a szemhéj azt a szempilla és feljebb a szemöldök , ezek mind megvédik a szemet a külső hatásoktól. A kéz is nagyon fura számomra, hogy magától, hogy alakulhatott ki így. A köröm rajta, az ujjak mozgása stb. stb. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy ez csak így kialakult. Meg az állatokba is ha belegondolunk, ők is ijesztőek számomra egy kicsit, hogy egyszer csak úgy meglettek. Meg akkor most mért nincs ilyen evolúció? A mostani majmok mértnem fejlődnek tovább"?" Szóval ezt nem lehet megmondani biztosra ez csak akkor derül ki, ha már ott tartunk a halálunknál. Bocsi, nem a kérdésre válaszoltam egyből és így elvonatkoztattam a kérdésettől, de ezek már rég megfogalmazódtak bennem és jó ezt leírni.
2016. szept. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
utolsónak. az evolúció,mutációk sora. érdekes az erősen sugárszennyezett környékeken sincs jele,pedig ott van mutációlehetőség bőven. én kb veled értek egyet.
2016. szept. 17. 22:04
 8/10 anonim ***** válasza:
22%

Én abban hiszek, hogy oda jutsz lélekként, ahol a legtöbb időt töltötted életetben.

Legalábbis a kibertér elég unalmassá vált számomra, így hat évvel a halálom után...

2016. szept. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Na, akkor mostmár hivatalosan is nem vagyok egyedül az elméleteimmel. 6. voltam.
2016. szept. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én már 300 éve itt vagyok, de szellemet még nem láttam!
2016. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!