Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti találkoztatok már a halálla...

Ti találkoztatok már a halállal, vagy aki öngyilkos akár lenni, az már találkozott vele?

Figyelt kérdés
Van aki azt mondja, hogy aki öngyilkos akar lenni, az már találkozott a halállal, a lelke egy része a pokolban van, ami húzza öt a halál felé. És aki öngyilkossági kísérletet tesz, de nem hal meg, az nem minden esetben jön vissza teljesen az életbe, a lelke egy darabja ott marad és vissza kell hozni. Nem hiszek benne, csak kíváncsi vagyok mások véleményére is.

2014. febr. 20. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
nem, csak láttam a Rudolfban
2014. febr. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Passiflora ***** válasza:

Ha a halállal való találkozásnak számít, hogy minden előző életem végén meghaltam valahogy, akkor igen. :-)


(De csak kettőnek az emléke jött fel eddig spontán módon meditációban, - vagy inkább úgy lenne helyes fogalmaznom, hogy kétszer volt olyan megtapasztalásom meditációban, amit én úgy éltem, meg, és úgy értelmeztem, mint előző életekbeli fizikai halál, de persze biztosan nem "tudhatom". Érdekes módon az egyiket hihetetlenül békés, kifejezetten kellemes és szép élményként éltem meg, a másikat viszont nagyon traumatikusnak.)


Abban nem hiszek, hogy "aki öngyilkos akar lenni, annak a lelke egy része a pokolban van, ami húzza öt a halál felé". (Esetleg képletesen, olyan értelemben tudom ezt elképzelni, ha a poklot tudatállapotként fogjuk fel; én legalábbis egyáltalán nem hiszek abban, hogy valós helyként létezne.)


Én egyetlen olyan embert ismerek, aki több, mint tíz éve öngyilkossági kísérletet követett el, de szerencsére - állítólag a csodával határos módon - túlélte.


Elég közelről ismerem, és ő szerencsére nagyon úgy néz ki, mint aki nagyon is "visszajött az életbe", mert azóta minden tekintetben nagyon pozitív irányban változott meg ő is és az élete. A saját bevallása szerint teljesebb és boldogabb életet él, mint amit valaha el tudott volna magának képzelni, és rendkívül hálás azért, hogy annak idején sikerült megmenteniük az életét.

2014. febr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A halál alatt nem a Kaszást érted? Csak mert kicsit furán lett megfogalmazva.
2014. febr. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem a Kaszást értem ezalatt. És a pokolra nem is helyként gondolok, hanem lelkiállapotként. Hogy aki annyira padlón van, hogy öngyilkosságra szánja magát . Én olyanról hallottam, hogy valaki öngyilkos akart lenni, depressziós volt és mielőtt végezni akart magával meggondolta magát, de azóta sem önmaga. Folyton depressziós. Egy spirituális tanító szerint "találkozott" a halállal (lelkileg) és nincs elég ereje ahhoz, hogy kihozza magát ebből a lelkiállapotból (pokolól)... Valami ilyesmi, nem igazán tudom másképpen megfogalmazni... de valaki aki jártas ebben a témában, megköszönném ha írna erről....
2014. febr. 20. 17:47
 5/7 anonim ***** válasza:
ettől a kérdéstől öngyilkosok lettek az agysejtjeim sorban :D
2014. febr. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én láttam pedig csak 12 éves vagyok.na szóval kiskoromban északa amikor még anyukám melet aludtam akkor,hirtelen Megjelent valami fekete ruhás alak és én befordultam a fal felé és egy kis idö múlva visszafordultam és már nem volt Ot. Vanak aki nem hiszik el de én nem képzelödtem!!!!
2014. febr. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vannak akik klinikai halál állapotában éltek meg figyelemre méltó dolgokat. Ennek olvass utána, Raymond Moody volt talán a legtárgyilagosabb tanulmányozója a jelenségnek.


Az öngyilkossági hajlamnak meg semmi köze ehhez és a pokolhoz.

2014. febr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!