Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti miben hisztek és miért?...

Ti miben hisztek és miért? Illetve milyen formában?

Figyelt kérdés
2016. nov. 20. 08:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A hedonizmusban. Sötétebb óráimban néha megfordul a nihilizmus is a fejemben. Illetve a liberalizmus.

De abban hiszek, hogy mindenkinek maximalizálni kell a jót, amíg azt nem játsza el, nem fordul ez ellen. Korlátlan szabadság mindenkinek. Ami addig terjed ki, amíg más szabadságát nem sérti. Konfliktus esetén racionálisan kell ítélni.

Szkepticizmus természetesen.

Mindenre nyitott vagyok, de semmiben sem hiszek vakon. Főleg nem mások miatt.

Csak azt tudom, hogy a tiszteletet kiérdemlni lehet. Az alap tisztelet mindenkinek kijár, de eljátszható.


Nem találgatok mi van halál után.

Nem építem bizonytalan dolgokra a jövőm. Tudom, hogy a világban sok kellemetlen dolog van. Ezt ki lehet élvezni vagy lehet rajta sírni. De jobb inkább változtatni.


Nem hiszek abban, hovy bárki megsimogat majd. Nem félek büntetéstől, magamat tudatosan és büszkén korlátozom.

Nem hiszek a tisztalapban. Változni lehet, de kitörölni semmit.

Nem hiszek abban, hogy bárkivel bátmit tehetek, max újra születünk.

Nem hiszek a bulvár ezóban.


Igazábol nem hiszek semmiben.

2016. nov. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nekem a katolikusok olyan károkat okoztak, amit istenük meg tud nekik bocsátani, de én nem.


Hiszem azt, hogy ha az ember jó akaratú és nem önző, akkor lelkileg kevésbé megterhelő az élete, de aki önző és politikailag ügyesen játszik az meg is tud élni anyagi szempontból.

2016. nov. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem tudok, azzal kapcsolatban hit alakul ki bennem, ha a látóterembe kerül.


Mi az amit tudok? Nagyon kevés. Ha azt vesszük, szinte minden, amit tudni vélek, az végső soron hiten alapul, hiszen, az óvodában, iskolákban mások által írt könyvek alapján tanultam - hittem el a dolgokat. A tudásom mások által leírt, mondott dolgokból halmozódott fel, ügyelve arra, hogy a tudáshalmaz tőlem telhető konzisztenciája fennmaradjon. Még amit tapasztalatnak vélek is, egy már kialakult hiedelemvilágban jönnek hozzám.

Végső soron mindent hiszek, egyetlen dolog kivételével, hogy: vagyok. Egyedül ez az, amit nem mások tanítottak nekem, ezt magamtól tudom. Minden más hiedelem.


Kérdezted még a formát: a hiedelem formája teljesen lényegtelen.

2016. nov. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a "hisztek"? Mert ugye van a placebo. Sok ember nincsen tudatában hitének mert a világegyetem besugárzása minden lélekben más változásokat kelt.
2016. nov. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a buddhizmust követem de nem "hiszek" karmában, reinkarnációban, szivárványtestben és egyebekben. Hanem az egyetlen hitem a gyakorlásba vetett hit, hogy általa megérthetem hogy mindezek alatt mit érthetnek azok akik már megszabadultak a megkülönböztető tudattól. Így nyitva tartom azt a lehetőséget is hogy mások akik hisznek benne helyesen értelmezik, viszont én bizonyosságot akarok szerezni. Illetve az akarást és nem akarást megszűntetni. Ezért szeretem főként a zen ágat, mert az mellőz mindenféle elméletet, a gyakorlásra helyezi a hangsúlyt, gyakran szavak nélkül tanít egyszerű eszközökkel... Mellesleg minden vallást egy eszköznek tartok ami közelebb visz a végső valósághoz, ha tudjuk használni. Ha jól használod a vallást, akkor az egód feloldódik benne, ha nem akkor csak hízik tőle.
2016. nov. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A hit, "a bizonyíték nélküli tudás". Elég gyenge, megfoghatatlan valami. Nem tudom, mit sorolhatnék ide.
2016. nov. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#6 "Nem tudom, mit sorolhatnék ide." Mármint a "a bizonyíték nélküli tudás"-hoz.


Mindent. Mert ugye a másoktól hallottakat, olvasottakat, tanultakat ugye nem sorolod a bizonyított tudáshoz, hacsak nem te magad bizonyítottad azokat?

2016. nov. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem, azokat nem. De a legtöbb dolgot, amit a vallásomhoz kapcsolódóan leírhatnék, én magam tapasztaltam... Ezeket hitté minősíteni önmagam degradálása lenne, más meg nem jut eszembe.
2016. nov. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
"Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben, és egyéb, a fantázia szülte lényekben."
2016. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
én az univerzumban hiszek,és a vonzás vényében,
2016. nov. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!