Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a skizofrénia ezoterikus...

Mi a skizofrénia ezoterikus szemszögből?

Figyelt kérdés
Miért alakul ki?
2016. dec. 21. 15:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Ezoterikus szemszögből? Sehogy. Vagy a fogtündér ezzel bünteti a rossz kisgyerekeket. Vagy az annunakik átka. Vagy a Mars és az Alpha Centauri rossz fényszöge miatt alakul ki. Mindenki személyre szabottan választhatja ki a saját baromságát, semmilyen kritikus felülvizsgálatnak nem kell megfelelni - ezért jó az ezotéria...
2016. dec. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Jó kérdés, de ha ezotérikusan vizslatunk valamit, nem szabad túl bonyolizálni. A skizofrénia ami hasadásos elmezavar, ezért én valahogy úgy magyaráznám magamnak ha ilyennel szembesülnék, hogy az illető nem tudja elfogadni egyik vagy másik énjét, ezért kilép (és elfelejti azt) abból. Elég csak abból kiindulni a betegség miért lehet jelen, és mit jelent. A a quasimodo váll azt jelenti sokat vállaltál, vagy ha szorulásod van, a szorongásos érzések miatt, akkor hasonlóan kell minden komolyabb betegségeket kiolvasni. Persze ha az ember akar hinni az ilyesmiben és belátja hogy ez megállja a helyét. Sajnos sok a humbug figura, a többség aki nem hisz semmit el, ezekre asszociál, közép út itt nincs. Ezért ha itt kérdezel, többnyire komoly választ erre nem kapsz, csak a trollokét, és az annyira "ezokét", akik egyben ufo szakértők és bolondok is egyben.
2016. dec. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Sajnos sok a humbug figura, a többség aki nem hisz semmit el, ezekre asszociál, közép út itt nincs."


[link]

2016. dec. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezoterikus szemszögből nem tudom. Legfeljebb buddhista szemszögből, abból is inkább a saját tapasztalataimat tudnám leírni. Nálam volt egy átmeneti állapot amikor elkezdtem gyakorolni, igyekeztem ledobálni az addig felhalmozott azonosulásaimat, viszont kellőképpen erős volt még az egóm, akkor történt az hogy szinte hetente létrejőtt egy új személyiség a friss tapasztalatokból. Ez persze a környezetemnek is feltűnt, nekem pedig tovább rontotta a helyzetemet hogy akkor mint erős egó, kezdtem elhinni magamról hogy skizofrén vagyok. Persze a további gyakorlás megszűntette ezt az állapotot. Egyébként több társam tapasztalta ugyanezt. Akkor egymás közt abban maradtunk hogy mindenki skizofrén bizonyos szinten. Mivel senkinek nincs egy állandó személyisége élete folyamán, pl. valaki felvesz egy rocker szerepet, pár év múlva pedig repper lesz ugyanez az ember, pár év múlva meg hippi. Erre az emberre senki sem fogja azt mondani, hogy skizofrén amíg ez a folyamat szélsőségessé nem válik, és elkezdik ezek a szerepek váltani egymást mondjuk óránként. Röviden és tömören ennyi, lehetne ezt fejtegetni órákig, minden apró részletbe belemenően. De ez a teljes igaszságnak még akkor is egy apró része. Tudom, teljesen másképp is meg lehet közelíteni ezt a kérdést, ráadásul az is lehet, hogy ez csak egy hasonló jelenség. Mindenesetre manapság könnyen ráhúzunk egy-egy ilyen szót egy-egy jelenségre, amikor a szó valódi jelentését sem ismerjük és a jelenség természetét sem.
2016. dec. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
A Skizofrénia ezoterikus körökben skizotéria. Ugyanolyan csak hisznek nekik.
2016. dec. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
orbán nyavajája
2016. dec. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy embernek minden èlethejzetben van egy ènje aki azt kezelni tudja. Az alap "intim" èn akkor jön elő ha a figyelem teljesen elfordul a külvilágtól, tennivalóktól, szemèlyektől. Ez nem betegsèg. Amikor valaki elveszíti a kontrollt egy ilyen èn felett, ami lehet agykárosodás következmènye. (Alkohol,kábítószer) az betegsèg.
2016. dec. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mennyi műveletlen ember :) A skizofréniának köze sincs a több személyiséghez, énhez. A skizofrénia egy gyógyíthatatlan elmezavar, ami pont arról szól, hogy az ember túlságosan hisz az UFÓkban, sőt, hogy az életét irányítják, és paranoid megjelenései is lehetnek: pl a szomszéd meg akar ölni, a társadalmat fekete szörnyecskék uralják valahonnan a Siriusról, és befolyásolják az emberi tudatot, ez már bizony skizofrénia, kezdődő stádiumban. Vagy egy komolyabb pszichózis. Nagyon sok tapasztalatom van ilyen emberekkel, sajnos, évek óta ez megy. És az egyik legjellemzőbb tünete az, hogy képtelenség őket meggyőzni arról, hogy az állításuk esetleg valótlan. Nagyon ragaszkodnak a nézetükhöz. És az ezoterikus baromságok is ide vezethetnek, bár aki észbekap, és ninics prediszpozíciója, akkor marad a pszichotikus állapotnál, amiből még ki tud gyógyulni.


Az is fura,hogy egyes emberek már következtetéseket vonnak le, közben fogalmuk sincs, mit jelent a skizofrénia. A filmekben sajnos a buta rendezők így ábrázolják, mert nekik sincs fogalmuk erről a betegségről, és a köztudatban is ez a "többszemélyiség"es kép van berögzülve.

2016. dec. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt mar esetem ilyen beteggel, es nem skizofren volt, hanem osszeszedett egy entitast, egy szellemet aki belole taplalkozott, annyira osszebonyolitotta szerencsetlen embert, hogy az elmeje bajban lett
2016. dec. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor elolvasva a többi választ rá kellett jönnöm, hogy én azt írtam le, hogy mi az ezotéria skizofrénikus szemszögből... :D
2016. dec. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!