Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A biológiai halál utáni...

A biológiai halál utáni létezésnek lehet valami tudományos magyarázata?

Figyelt kérdés

Tehát úgy értem, hogy valami, ami ezt megengedi, de még felfedezésre vár, valami jelenség/folyamat, amit nem vettünk észre?

Akár fizikán, akár biológián belül...úgy értem van pár fizikus, aki párhuzamos világokat viziónal, meg apró időkapukat mindenhol (ezt mondjuk valamelyik Hawkingos műsorban említették)...

Szóval valami módon lehetséges?

A spekuláció szintjén...


Miközben kiírom a kérdést a polcomról ledőltek a könyvek...Ez kísérteties. Remélem nem figyelnek a szellemek...kicsit megijedtem most. xD



2017. jan. 7. 18:26
1 2
 11/20 Carragher_x ***** válasza:
*ahol az "elmélet" is teljesen megfelelő.
2017. jan. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Már leírtam mit akarok: spekulatív tudományos magyarázatot. Ami nem feltétlenül igaz, de tudományosan helytálló is lehet akár.

Jobban tényleg nem tudom elmagyarázni...vagy szándékosan nem akarjátok megérteni.

Ezért hoztam példának is olyan dolgokat, mint a párhuzamos világok, féreglyukak, stb. Feltételezem ezeket sem a wc-én kakilva nyomták ki magukból.


"semmiféle kapaszkodót nem talált eddig a halál utáni létet illetően"

Pont erre írtam ---> "még felfedezésre vár, valami jelenség/folyamat, amit nem vettünk észre?"

Tehát nem a nem létező tudományos bizonyítékokat kértem. Még hányszor írjam le?

Valaki létezik ezen az oldalon, aki érti, hogy mit akarok?

:(

Tudjátok, mint amikor azon spekulálnak, hogy hogyan nézetnek ki más bolygókon a földönkívüliek...azok sem léteznek, illetve nem tudunk bizonyítékot felmutatni rá és nem is a wc-én ülnek, mégis a biológiának és más törvényeknek nem mondanak ellent, habár csak a !spekuláció! szintjén léteznek, mégis teljesen tudományosak és meg is magyarázzák, hogy miért olyanok, amelyinek...pedig csak spekuláció, de mégsem vallási és ezoterikus kitaláció, mert tudományosan van megalapozva az egész és gondoltam akkor ezt ki lehetne vetíteni más, bizonytalan dolgokra is, mint pl. a haláli utáni élet, amiről szintén létezhet valami spekuláció, ami nem vallásos és mellette még tudományos is.

Huh...már tényleg sokszor írtam le. :(

2017. jan. 7. 20:11
 13/20 anonim ***** válasza:
25%
A más bolygón lakó lények esetében legalább ki lehet indulni valamiből (bolygó tömege, légköre, központi csillagjától való távolsága, felszíni nyomása és hőmérséklete, stb.), de a halál utáni léttel kapcsolatban még ennyi fogózkodója sincs a tudománynak. Egyszerűen nincs miből kiindulni, nincsenek semmilyen alapok, amikből spekulációkat lehetne kreálni.
2017. jan. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Lehet nem segít sokat, de a kérdésedről eszembe jutott, hogy volt valamikor egy olyan elképzelés, hogy az emberi test tömege a halála után 21 grammal csökken, azt gondolták ekkora a lélek súlya. Állítólag egy orvos méregette és bizonyította, de aztán azt is bizonyították, hogy ez nem igaz. Később volt ilyen címmel film, de az nem pont erről szól azt hiszem.
2017. jan. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A. Hippo válasza:
71%
Egy lehetőség olyan felfedezésre váró jelenségre, amit nem vettünk észre: a világ nem úgy létezik, ahogyan gondoljuk, hanem pl. egy okos elme létrehozott valamit, amit mi leginkább számítógépes szerepjátékhoz tudnánk hasonlítani, ebben fejlett mesterséges intelligenciával felruházott szereplők vannak (mi lennénk azok), akiket a program írója figyel, vágyainkhoz, szükségleteinkhez igazítja a programot, sőt 1st person nézetben néha részt is vesz a játékban. Mivel érzékeli, hogy igényünk van a halál utáni életre, ezt meg is adhatja.
2017. jan. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Oké. :)
2017. jan. 7. 21:33
 17/20 A kérdező kommentje:
Ez már jó. :D
2017. jan. 7. 21:33
 18/20 anonim ***** válasza:
52%

#9 A tudománynak jelenleg nincs elismert álláspontja róla csak az embereknek, akik eleve mellette vagy ellene vannak. Mint például te ellene vagy, mert nincs alátámasztva, mint annak idején a levegő. Mindenki tudta, hogy van csak azt nem tudták, hogy az különféle gázok elegye.

A párhuzamos világ merész ötlet, de nem hiszem, hogy erről lenne szó vagy bármiféle vallásos kissékről reinkarnációs tanokról.

2017. jan. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kell nagyobb bizonyíték a halálutáni életre és a reinkarnációra, mint az, hogy a fejlődést szolgálják.

Viszont: van negatív fejlődés is (parasztosan "elbutulás"-nak nevezik), ennek tudható be, hogy sokan hiszika "nincs!"-et.

2017. jan. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
25%
A tudomány a fizikai világban lètező dolgokat vizsgálja, amit te kèrdeztèl azt tagadja, mert nem tudja vizsgálni. Ez azonban nem zárja ki. A tudomány is vallás.
2017. jan. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!