Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit mondhatnék idős nagymamámn...

Mit mondhatnék idős nagymamámnak, akinek halálfélelme van?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a nagymamámat, 83 éves. Sajnos távol élek tőle, de gyakran beszélünk telefonon. Mostanában egyre többször előkerül a halál, mint téma. Úgy szeretnék neki mondani valamit, valami okosat, valamit, amitől megnyugszik. Miért van az, hogy nem merünk beszélni a halálról?

2017. febr. 7. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne beszéljetek róla ,ne is gondóljatok rá ,ha minden igaz így vonzátok be .

Gondolodjatok szép dolgokra ,találkozatok, kártyázzatok beszéljetek , zsíroztok ,fekete macsáztok ,römiztek ,minnél boldogabb valaki annál több kedve van élni .

Esetleg malmozatok ,vagy dáma .

Nekem mindig ott a' francia és a' magyar pakli !


Csak szorakozatok a' legyen kedve élni a' mamádnak és nem kell ilyenen aggódni !

2017. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem annál többet nem lehet mondani,h szereted..de azt hiszem elég is.nem tudom megnyugszik e,de talán a tudat,hogy szereted az elég megnyugtató,és azzal a tudattal megy el hogy gondolsz majd rá.hogy szereted.
2017. febr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bármit is mondassz neki,ő tisztában van már mindennel.Nem magát félti,hanem téged félt a szomorúságtól amit a halála okozna benned.Tetszik nekem a segíteni akarásod,jó vagy.
2017. febr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 veterán vas ***** válasza:

83 éves nagyikának ne akarjál okosat mondani, mert lehet, hogy többet tud mint Te. A nyugtatással is csak óvatosan, mert az gyakran visszafelé szokott elsülni.

Próbáld minél többet megnevettetni, vagy ha lehet legalább megmosolyogtatni. Meséltess vele olyan emlékeket, amelyek számára kedvesek, amiről szívesen beszél (nem baj ha sokadszor hallod) Ha a halál szóba kerül, ne szólj rá, és ne hagy felelet nélkül. Adj valami kitérő rövid választ, aztán próbáld meg óvatosan más irányba terelni a beszélgetést.

Legyél vele nagyon türelmes!

2017. febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Igen, türelmes vagyok vele. Mindig kérem, hogy meséljen, pedig már ezerszer hallottam, ráadásul, mindig ugyanazt a 15 történetet mondja el. De nem bánom, imádom hallgatni! Nagymama alapból nagyon jó kedélyű, vidám. Tele van élettel és éppen ezért olyan nehéz hallgatni, amikor a halálról beszél. Nem panaszkodik, de mi -úgy érzem- mindig őszintén megosztjuk egymással az érzéseinket. Elmondta, hogy fél a haláltól. Attól is persze, hogy itt hagyja majd a családját. De nyilván fél az ismeretlentől, meg hogy oda mindenkinek egyedül kell "elmenni". Eleinte azt mondogattam neki, hogy ne is gondolj rá mamikám. Meg, hogy bárcsak én halnék meg előbb- és ezt komolyan így is gondoltam. Aztán idővel próbáltam neki elmagyarázni, hogy attól nem kell félni. Egy ilyen embernek, mint ő, nincs félni valója. Meg hogy ott minden jó, ott nincs fájdalom, nem kell aggódni semmi miatt. Találkozhat azokkal, akiket szeretett, de már nincsenek velünk. Sokszor elmondom neki, mennyire szeretem. De aztán egy hónap múlva újra felhozza. Innen tudom, hogy valahogy nem elég jó, amit mondok neki, nem nyugodott meg teljesen. Én meg sokszor már csak hebegek, habogok, mondanék valami értelmeset, de inkább elterelem a szót. Pont, ahogy az utolsó kommentelő tanácsolta, de szerintem ez sem megoldás. Én nem akarom ezt elsikamikálni. Attól félek, hogy ha meghal, mindig bennem lesz, hogy nem tudtam még életében valami okosat mondani. Lehet persze, hogy ilyen "okos tanács" nem is létezik, de ha van még ötlet tényleg szívesen fogadom. Érdekel a véleményetek. Bocs, egy kicsit hosszúra sikerült :)
2017. febr. 10. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!