Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az unokatestvérem miatt...

Az unokatestvérem miatt szüksége lenne a nagymamámnak egy olyan családsegítő szolgálatra, akik házhoz mennek. Ismertek ilyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A lényeg egyszerűen annyi, hogy a nagymamát volt, hogy már megütötte, mert kezelhetetlen dührohamai vannak 16 évesen. Én nem tudok mit csinálni, pedig 21 vagyok. Ötletem sincs, meg "hatalmam" se felette. Viszont egy pszihológus szerűség jól jönne, aki házhoz megy. Volt már pszihiátrián, emiatt nem hajlandó magától menni. SOS kéne segítség! Budapestről van szó.


2016. dec. 26. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A házhoz kimenő pszichológust nem tudod megfizetni, a pszichológus egyébként sem elmegyógyintézeti ápoló.
2016. dec. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A nagymamának vagy az unokatestvérednek lenne szüksége a segítségre? Miért vannak dührohamai az unokatestvérednek. A nagymamád neveli őt egyedül?
2016. dec. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Rendőrt kell rá hívni, az házhoz megy!

Látlelet, feljelentés, börtön. Nem kell kivárni, amíg egy taknyos kölykök agyonveri a nagymamát!

Olyan nincs, hogy senki se tud semmit csinálni! Gondolj bele, ha betörne valami idegen, és az tenné ezt a nagyival, rendszeresen, akkor mit tennél?

Annyi a különbség, hogy pontosan ismered az elkövetőt! Az nem mentség, hogy közeli rokon, sőt!!

2016. dec. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, konkrétan a helyi családsegítő központot kell felhívnod. (Ha a megyédet és a családsegítő központ kifejezést beírod a google-be, viszonylag hamar megtalálod a hozzád legközelebbit.) Szociálpedagógusok, szociális munkások mérik fel az esetet, és megteszik a szükséges lépéseket. A gyógykezelés megkezdésétől a gyámságba vételen át az intézetbe helyezésig bármit el tudnak intézni, és próbálják megkeresni a legjobb kompromisszumot. Általában dolgoznak együtt pszichológussal is, és ha nagyon indokolt, akkor a pszichológus is kimegy házhoz. (Nem szeretjük, mert a munkaeszköz tárunk nem arra lett tervezve, hogy mi lépünk be egy idegen környezetbe... de van, amikor nem lehet megkerülni.)


Pszichológus vagyok, voltam családsegítőnél gyakorlaton, nővérem pedig a helyi családsegítő központban dolgozik kistérségi családsegítőként, szóval van rálátásom. :)

2016. dec. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pszichológus vagyok és szociális munkás és nem osztom az előbb szóló kolléga véleményét, valszeg vagy nem ezen a területen dolgozik vagy pályaelhagyó.

Az a nagy helyzet, hogy az utazó pszichológusokat gyakorlatilag megszüntették, egy-egy időpontért hónapokat kell bent a központban várni. A családsegítő agresszív rokonnal jelen esetben - mivel még kiskorú és vélhetően nagymama a gyám - csak annyit tud tenni, hogy kiemeli a családból (de nem IH-val, mert nem a gyerek van veszélyben) hanem először megpróbálja a helyzetet kezelni, sajnos az a tapasztalatom, hogy sikertelenül.

Leghatékonyabb megoldásnak a fent említett rendőrséget találom.

2016. dec. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Négyes vagyok. Igen, én elhagytam a szociális és egészségügyi területeket, és átképzés után munka- és szervezetpszichológusként dolgozom, az értesüléseim nem napra készek.


Köszönöm a javítást!

2016. dec. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár ez így kicsit elszomorított. :/
2017. jan. 7. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!