Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem fér el...

Csak szerintem nem fér el egymás mellett ez a két dolog?

Figyelt kérdés

Van egy nő, aki hát úgymond már a szeméből sem jól néz ki. A lényeg, hogy jár ilyen sámános, boszorkányos, szellemidézéses helyekre. (Nem tudom ezt hogy fogalmazzam meg másképp).

Azt mondja hogy beszél és látja a szellemeket. Valamihez tuti ért, mert mikor nálunk volt, előfordult hogy magától leesett a polc (ami eddig sose és azóta sem). Becsapódott a fürdőszobaajtó. Meg még pár ilyen eset. Hozzáteszem, mióta nem jár hozzánk, semmi gond nincs!

Ami viszont érdekes, hogy jár pl.Szentkútra, templomba, rengeteg angyal meg Szűz Mária dísze van. Nem tudom, de szerintem valaki vagy Istenbe, vagy az ördögbe hisz. Szerintem a kettő együtt nem megy.

Ti mit gondoltok erről?


2017. márc. 7. 19:31
 1/5 Ozmium42 ***** válasza:
60%
Emellett lehetne sok buddhista és hindu dísze is, és még járhatna burkában is, és még mindig azt mondanám, hogy egy valláskárosult elméből simán kinézek akármilyen katyvaszt.
2017. márc. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elsőre nekem is taszító, mint minden m..os ezotérikus és szent dolog. De igazából csak a mögötte lévő hazugság, gonoszság az, amtől felfordul a gyomrom.
2017. márc. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Ez elég rémisztő lehet!

Nem csak szerinted. Hanem szerintem sem fér el egymás mellett.

Úgy gondolom, hogy ő nem feltétlen a "jó oldallal szövetkezhetett le " :D ha lehet így fogalmazni.

Én még nem tapasztaltam hasonlót sem, hogy valaki hisz Istenben vagy az Angyalokban vagy ( nevezzük bárhogy) és ezidő alatt ennyi furcsaságok történjenek vele. Leesik a polc magától amikor ő is ott van, ahogy írod is, becsukodik az ajtó magától, vagy ehhez hasonló gyanús dolgai lennének.

Szerintem ő ezekkel az ereklyékkel, szentélyekkel csak próbálja körbevédeni magát, ami fesleges bálványok ilyen esetekben :)

Azt írod, szellemidézgetésekre jár itt van a válasz a kérdéshez aki ilyen helyekre jár abból jót nem nézek ki

2017. márc. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A lényeg, hogy jár ilyen sámános, boszorkányos, szellemidézéses helyekre. ...

Ami viszont érdekes, hogy jár pl.Szentkútra, templomba, rengeteg angyal meg Szűz Mária dísze van.

Nem tudom, de szerintem valaki vagy Istenbe, vagy az ördögbe hisz."


Gondolom az istenhitét honnan következtetted, de ezek szerint abból, hogy sámános helyekre jár arra következtetsz, hogy az ördögöt imádja?


A pap, a sámán, a boszorkány tud kapcsolatot teremteni a spirituális világgal, tehát a fogalmi kapcsolat megvan.

Mindháromnak van saját hitrendszere, vannak csoportjai, akik hasonló hitrendszerrel bírnak.

Ha ezt a nőt a spirituális világ foglalkoztatja, akkor nincs ellentét. A sámánosdi és a szellemekkel való beszélgetéssel nincs semmi baj, ha betartják a szabályait, és tartják a kereteket. Ahogy a papok a mise

végén bezárják a csatornákat, ezt minden hasonló rituálé után meg kell tenni, vagy olyan dolgok jöhetnek át, amire nem vagyunk felkészülve. (Ugye a templomban is gyújtanak füstölőt, aminek az a célja, hogy távol tartsa a hívatlan másvilági energiákat.)

Ez a nő valószínűleg olyan helyre jár, ahol vagy nem zárják le a dolgokat vagy felelőtlenek. Nem úgy kell elképzelni, hogy odamennek és egy délutáni tea mellett megidéznek valami gonoszt, hanem úgy, hogy csinálnak valamit unalomból, hagyományból, vagy csak úgy, de nem ismerik a dolgok következményeit, vagy elfelejtik lezárni amibe belekezdtek, és ennek következménye, hogy olyan energiát szabadítanak fel, ami nem biztos, hogy jó, nem biztos, hogy rossza, de az biztos, hogy ott nem lenne helye.


Még valami, jó szándékkal is lehet ártalmas dolgot tenni, ha nem rendelkezünk kellő tudással.

2017. márc. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akár lezárja akár nem, az okkultizmus nem jó dolog.
2019. febr. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!