Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az "ÓM NÁM, , mantrát állítóla...

Jorck kérdése:

Az "ÓM NÁM, , mantrát állítólag 7x kell elismételni. Van-e ennek valami fontos jelentősége, és ha igen hogyan tudom számolni hogy pont 7 x mondjam el?

Figyelt kérdés

Egy tanítótól hallottam (nem személyesen) hogy van ez az "ÓM NÁM - a tiszta univerzum mantrája,,.

Én egyéni gyakorló vagyok, és megtetszett ez a mantra főleg az egyszerűsége miatt. De sajnos nagyon nehéz számolgatnom belül hogy pont 7-szer mondjam el, és úgy érzem ez közben kimozdít a tantien koncentrációból (mert általában a kezemre/ujjaimra koncentrálok a számolás miatt).


Van valami fontos jelentősége hogy pont 7-szer kell ismételni?


Van-e valami egyszerű módszer a számolására?


2017. márc. 19. 07:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
9%
Ne csináld! A mantra valójában démonhívó szó,nem szabad vele elszabadítani a gonosz erőket! A gonosztól óvakodj,menekülj,nehogy a fejedre hozd! Nagy bajok forrása minden esetben! Ne hidd el a hazugságot,hogy a mantra jó,meg ártalmatlan,nem igaz!! Kerüld ki a mantrákat nagy ívben,higgy nekem!
2017. márc. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

Valamit félreértettél, mert 108x kell általában. Igen, van jelentősége. A mantrákat gyöngyökkel vagy csomókkal számolják.

Mala használata:


[link]

2017. márc. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2/


Igen hallottam már a maláról.., viszont korlátozott tudatom alapján úgy gondolom ez valami gyors módszer.

A leborulásnál is van ugye a lassabb (108), vagy a gyorsabb módszer (3), attól függően hogy milyen körülmények között használja a gyakorló.

Ezért gondoltam hogy a mantra is valahogy így van..

2017. márc. 19. 08:33
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Itt nincs "gyors módszer". A mantrának az a lényege, hogy az elméd kiürüljön, elfelejtsd arra az időre a napi gondokat, a monotonitás, a légzésed és a rezgések felszabadítsák az elmédet, és egy más tudatállapotba kerülj. Ehhez idő kell, nem lehet 3 perc alatt elérni a kívánt eredményt. A mantra nem ima, teljesen másképp működik.
2017. márc. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%

Vedd föl ahogy elmondod hétszer és hallgasd. Ha meghallgatod naponta párszor a felvételt akkor egy idő után számolás nélkül is érezni fogod, hogy mikor volt meg a 7.


Mint amikor egy zenét hallgatsz és már annyiszor meghallgattad, hogy automatikusan tudod, hogy mikor van vége a refrénnek hány ütem múlva.


Érezni fogod, hogy milyen hosszúságú hétszer elmondani a mantrát.

2017. márc. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Igaza van a 3-as válaszolónak, ha már elméd kiürítése a cél, akkor fixálj egy pontot a falon és nézd félig lecsukott szemmmel, vagy pedig csukd be a szemed és rögzíts egy képet, és tartsd lazán az elmédben. A mantrázás nekem is anno csak ártott, nagyon sokat. 1-es válaszoló hozzászólásában lehet igazság, nem is kevés sajnos.
2017. márc. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A meditációnak és a mantrázásnak a nagyon mély gyökerében az áll, hogy ezek a módszerek képesek átalakítani az agyunk szerkezetét, pontosabban az idegi kapcsolatokat frissítik fel. Emiatt nem létezhet "gyors módszer". Akik a meditációt gyakorolják, sokszor évtizedekig is eltart, amíg eredményt érnek el. Én még csak 2,5-3 éve meditálok, és most kezdek látni valami fényt az alagút végén, de még 2,5-3 év után is olyan vékonyka csak, mint egy leheletfinom hártya.
2017. márc. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem csak a meditációval az agy biokémiáját csesszük szét, és ezek hozzák majd a "szellemek" érzékelését, meg minden fura, nem megmagyarázható dolgot idővel, majd utána a végső elmagányosodást, személyiség szétesését, hajrá! :)
2017. márc. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat!


Viszont én nem úgy értettem ezt a "gyors,, hatás/eredmény stb.., hanem még nem éreztem át annyira ennek a mantrázásnak az "eredményét/hatását,, hogy 108 x csináljam, ugyanígy vagyok a leborulással is.


A meditációnak tudom hogy van valami hatása a tudatomra, ezért napi szinten gyakorlok. De a mantrázással még nem jutottam el idáig. Viszont valami megfoghatatlan változást mégis érzek, ezért gondoltam hogy minimális "befektetéssel,, is elérhetek valamiféle "eredményt,, Ezért is tetszett meg ez az egyszerű mantra, aminek lehetséges hogy 7x elmondva is van valami hatása. Majd meglátom mi lesz, egyenlőre úgy érzem még idő kell hogy megfelelően beépüljön/működjön ez a mantrázás dolog.


További szép napot!

2017. márc. 19. 11:39
 10/19 anonim ***** válasza:

#8, kíváncsi vagyok, mit gondolnának erről a buddhista szerzetesek ;)

Van akinek nincs más választása, egyszerűen muszáj végigmennie ezen az úton, még ha veszélyes is.

2017. márc. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!