Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az "ÓM NÁM, , mantrát állítóla...

Jorck kérdése:

Az "ÓM NÁM, , mantrát állítólag 7x kell elismételni. Van-e ennek valami fontos jelentősége, és ha igen hogyan tudom számolni hogy pont 7 x mondjam el?

Figyelt kérdés

Egy tanítótól hallottam (nem személyesen) hogy van ez az "ÓM NÁM - a tiszta univerzum mantrája,,.

Én egyéni gyakorló vagyok, és megtetszett ez a mantra főleg az egyszerűsége miatt. De sajnos nagyon nehéz számolgatnom belül hogy pont 7-szer mondjam el, és úgy érzem ez közben kimozdít a tantien koncentrációból (mert általában a kezemre/ujjaimra koncentrálok a számolás miatt).


Van valami fontos jelentősége hogy pont 7-szer kell ismételni?


Van-e valami egyszerű módszer a számolására?


2017. márc. 19. 07:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Mellesleg önmagában meditáció nem hoz el szellemlátó képességet. Ahhoz születni kell vagy tenni kell érte.


Meditálás: alapesetben valóban 108-szor kell, de ismerek 432-es malát. :D

2017. márc. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Tévedsz. :)

Mindenkinél idővel történik egy biokémiai változás az agyban, mely mindenkinél különböző tapasztalásokat indíthat be. Valaki érzékel olyasmit, ami nincs is ott. Mások teljesen befele fordulóvá válnak, vagy érzelmileg kiüresednek - és elvesztik önmagukat, a személyiségüket.

2017. márc. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A mantra jelentèse pont annyira fontos, mint az, hogy hányszor mondod el. Egy idegen nyelvű mantra semmivel sem èr többet egy Magyar megfogalmazásnál. Közben látni is kell amit kimondasz ès èrezni, mivel a tudatalattidból azonnali reakciót úgy tudsz csak kiváltani, ha kèpeket ès èrzèseket, vagyis èlmènyeket alkalmazol. Ezek megismètlèse szokássá válik. Új algoritmussá. A lènyeg pedig az, hogy mennyire mersz mèlyre ereszkedni. Az alapok megváltoztatásával megváltozik az egèsz szerkezet ès a működèse is. A reakcióid ès nyitottságod a kulcs a szerencsèhez, vagy a balszerencsèhez.
2017. márc. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Első válaszoló. Te valamit nagyon eltèvesztettèl.
2017. márc. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Csak óvatosan a mantrával...


Ha elvéted a varázsigét, akkor feltámad a holtak serege. :D

2017. márc. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
De ha feltámadnak csak tedd be nekik a "szegèny vagyok" című dalt ès vissza másznak
2017. márc. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Pár nap alatt azért már simán ráhangolódtam (bár engem is meglepett hogy ilyen egyszerűen ment).

Már nem kell annyira figyelgetnem (5.-nek igaza volt..), simán tudok koncentrálni is közben.

Most már csak csinálni kell.


További szép estét minden kedves élőlénynek! :)

2017. márc. 23. 19:07
 18/19 anonim ***** válasza:

Valóban megváltozik az agy biokémiája, hiszen új idegpályák aktiválódnak, javul a memóriánk, problémamegoldó képességünk fokozódik, agyunk pedig több endorfint (boldogság hormont) termel.


Rendszeres meditációval a két agyféltekénk közötti kapcsolat is intenzívebbé válik. :)

2017. márc. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Belső egyensúly kialakulása, nyugalom, felesleges gondolatok könnyebb elengedése; magasabb energiaszint, nem várt összefüggések megértése.

Nagyvonalakban ilyesmiket érzek.., az meg hogy milyen dolgok történnek a fejemben nem nagyon érdekel.

De kinek a pap kinek a papné, nem biztos hogy mindenkinek ez az út...

2017. márc. 24. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!