Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy hogy túl...

Csak én érzem úgy hogy túl gyorsan telik az idő?

Figyelt kérdés

Régen nem így volt, egészen nyolcadik osztályig (14-15 éves koromig) amíg volt rengeteg szabadidőm mintha minden percét kiélveztem volna az életnek.

De utána nem tudom mi történt...mintha minden kiesett volna nyolcadik után:D De tényleg, folyamatosan azt kérdezgettem egész gimnáziumban hogy nektek is ilyen gyorsan telik az idő? Te jó ég, már egy éve ide járok? Már eltelt két év? Már hátom éve ballagtam el általánosból?

3 hónap múlva 18 éves leszek, pár hónap és kiköltözöm itthonról, az egész életem rohan. Folyton csak várok valamit (főleg a hétvégéket, de pl.kirándulásokat, programokat, szüneteket is), és az iskola nagyon nehéz,reggel korán kelek, este érkezek haza, tanulok, így telik minden hétköznap.

Az ünnepek is csak úgy elsuhannak, már a karácsonynak sincs olyan értéke mint régen, se szülinapoknak, az egész összefolyik.

És ez megrémít, mert én nem így akarom élni az életemet, nem akarok 80 évesen arra gondolni hogy "az előbb még csak 20 voltam".

Mit tehetnék? Le fog lassulni ez a rohanó élet?

Esküszöm az egyetlen vontatott szakasz az életemben egy pár tanóra, például a történelem és matek óra, olyankor mintha vánszorognának a percek.

17/l



2017. ápr. 18. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
A szabadnapokon felgyorsul!
2017. ápr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Teljesen jól érzed,és ez még gyorsabb lesz.
2017. ápr. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 thoomas26 ***** válasza:
94%

Az idő relatív. Hiába telik egy bizonyos sebességgel, érzékelése nagyon szubjektív, egyedi. Minden ember másképpen éli meg. Általában attól függ, hogy mi történik veled és hogy hogy érzed magad. Ha sok minden történik veled és ha jól érzed magad, akkor gyorsan telik, ha ellenkezőleg, akkor lassan.

Egy kedves mondás: egy óra a szerelmeddel öt percnek fog tűnni, de öt perc meztelen fenékkel egy forró kályhalapon ülve egy órának fog tűnni. :)

Manapság túl sok inger ér bennünket, gyakorlatilag egyfolytában lehet mit csinálni, s megszoktuk ezt, az igényünk is meg van rá. A legtöbb ember már nem tud meglenni anélkül, hogy ne csinálna mindig valamit. Ráadásul az igényeket is felhúzták szándékosan, hogy a fogyasztói társadalmat fenn lehessen tartani, így állandóan vágyunk valami megvételére, melyhez pénz kell, sok pénz. Ezt pedig meg kell keresni, ami szintén sok teendő és sok idő...

Ha kicsit le tudnánk lassulni, több időt szánnánk egymásra, egymásnak, ha egy jóval stresszmentesebb világban élhetnénk, s ne a múlttal vagy a jövővel lennénk állandóan elfoglalva, meg azzal, hogy hogyan rohan az idő, és csak a mostban léteznénk, csak erre összpontosítanánk (ami nem egyenlő a holnap felélésével, vagy a múlt megtagadásával!), akkor talán nem éreznénk annyira, hogy elsuhan mellettünk az idő.

2017. ápr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat főleg az utolsónak, tanulságos volt!:)

Akkor lényegében annyit kell csinálni, hogy több időt fordítunk a jelenre és a szeretteinkre, és próbálunk csendes időket lopni magunknak mondjuk meditálással.

2017. ápr. 18. 19:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak "gyorsúlni" fog.. 20-as éveid próbáld meg, átélni/megélni mert 30 felett iszonyat gyorsan telik az idő
2017. ápr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban relatív, de egy bizonyos kor után az idő még gyorsabban fog telni. Ez van, ha öregszik az ember.

66/F

2017. ápr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt sajnos én is tapasztaltam és nagyon rossz:/ lehet ahhoz is van köze, hogy egyre kevesebb az újdonság, én legalábbis ezzel magyaráztam.. Egyébként sokan mondták, hogy a gimnázium milyen gyorsan telt el, és most, hogy már lassan 1 éve végeztem, teljes mértékben egyet tudok velük érteni.

Remélem találok valami módszert, hogy lelassuljon:)

20/F

2017. ápr. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!