Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Villás Béla "mester". Mi a...

Villás Béla "mester". Mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés
Van két ismerősöm, akik kb az összes pénzüket neki "adják", illetve ilyen-olyan képzések címszó alatt havonta járnak elég költséges "továbbképzésekre". Ráadásul elszigetelődtek a családtagjaiktól,barátaiktól. Jól gondolom, hogy egy szektába kerültek?

2017. ápr. 23. 21:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Nomen est omen. (Villás. Szerinted?:))
2017. ápr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Kieg.: De nem szekta amúgy.

Nem tudom, milyen összes pénzüket adják neki, mert tanfolyamokat, előadásokat tart, aminek nagy része a neten is megvan. Belépőt meg tanfolyami díjat kell fizetni, mint minden más előadáson, tanfolyamon.

2017. ápr. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A két illető konkrétan azt mondta, hogy "szinte az összes fizetésem erre költöm". Egyébként nekem is ez a véleményem: Nomen est omen. :)
2017. ápr. 23. 22:34
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Hát mert az a hobbijuk, hogy spirituális infókkal töltik fel az agyukat, és rákattantak Bélára.:) Nincs semmi szektás követelés.:)
2017. ápr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Inkább spirituális ego-hízlalásnak mondanám, egyébként bőven szektás dolog, ha van egy önjelölt próféta, aki papi és kb még 25 "képzést" kínál jó pénzért. :)
2017. ápr. 23. 22:56
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért szerintem olvasd el a szekta definícióját!;)
2017. ápr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szerintem ismerem a szekta definícióját. ;)
2017. ápr. 23. 23:07
 8/15 thoomas26 ***** válasza:
94%

Villás Béla egy sajátos stílusú előadó, tanító. Nagyon sok olyat mond, ami értékes és megszívlelendő. Mondhatnám, rosszat nem tanul tőle senki. Egész jó humora is van, nem mellesleg. Személyesen is egy kellemes jelenség. Én azt gondolom, senki nem veszít azzal, ha meghallgatja és leszűri illetve megfogadja a mondandója lényegét.

De akinek az nem elég és már-már szenvedéllyé válik mindaz, ami Villás Béla és mindaz, ami körülötte van? Arról azt gondolom, hogy letért az arany középútról, amin való haladás nem csak ebben esetben lenne ajánlott. Túlzásokba semmivel sem szabadna esni. Amikor már nem az egyén uralja a helyzetét, hanem más őt, akkor baj lehet. Sokan lehetnek, akik túlvállalva magukat, mindent az életükben Villásnak és eszméinek, tanfolyamainak rendelnek alá - ez nyilvánvalóan nem helyes út - mint ahogy semmi másnak sem lenne helyes mindent alárendelni.

Egyébként pont neki az az egyik szlogenje, hogy: "Ha úgy érzed, itt a helyed, ne hagyd Magad lebeszélni senkinek! Ha viszont úgy érzed, nincs itt a helyed, az Úristenre kérlek, ne hagyd Magad rábeszélni!" Tehát döntés az egyén kezében van.

2017. ápr. 24. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg önellentmodás, következetlenség van a beszédeiben és falra tudok mászni attól, hogy mennyit sztorizgat ahelyett, hogy a lényegről beszélne. Ha épp nagyon ráérek és olyan a kedvem is akkor néha hallgatom és olykor még értékes gondolatokat is mond. Összeollózott sok mindent sok helyről. Pénzt azért nem adnék neki semmiképp. Ha valaki ilyen spirituális, ne a pénzre utazzon már.
2017. máj. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
72%
Hiteles Mester.Semmi sincs ingyen, viszont mindenki arra ad pénzt amire akar..Van aki cigizik, van aki kokozik, van aki olvas, van aki tanfolyamokra jár..szerintem mindenkinek szive joga a választás! Ne itélkezzetek senki felett!
2017. máj. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!