Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezhetünk egy másik univerzu...

Létezhetünk egy másik univerzumban?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy most azt tapasztalom ami, de lehet pár univerzumban, meg mást, és így a lelkünk mindent megtapasztal.

megjegyzem a reinkarnációban hiszek. :)



2017. máj. 9. 17:23
 1/7 thoomas26 ***** válasza:
76%
Egyes lelkek egyszerre több testben is inkarnálódnak, hogy gyorsítsák a fejlődésüket azzal, hogy egy időben több életet tapasztalnak meg. De az - én azt gondolom - egy bolygóra korlátozódik. S mint írtam, ez csak egyes lelkekre vonatkozik. A többség egy életet vállal egyszerre. A lelked teljes energiájának legfeljebb háromnegyedét hozod le, a többit a szellemvilágban, az igazi otthonodban hagyod. Tehát fizikai életed során általában 2 helyen létezhetsz egyszerre, itt a testedben (és ritkán testeidben), és a szellemi világban, ahonnan jöttél és ahova visszamész a tested halála után. Én úgy gondolom, más univerzumban nem vagy ezzel egyidejűleg. Te most ide jöttél, ezt a bolygót választottad megtapasztalásod helyéül.
2017. máj. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm.

De nem értem, miért vágyódom vissza a múltba.

Annyi emlékem van csak, hogy egy jéghideg helyen belépek egy kocsmába, aminek, rénszarvas volt a kilincse.

mindig ezt álmodom, nem értem.

2017. máj. 9. 17:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Univerzum szoros értelemben véve csak egy van. Ennek az egynek a határairól, kiterjedéséről sincs elképzelésünk, mivel a fénysebesség véges, és így az Univerzum peremvidékeiről még nem érhetett ide a fény a keletkezése óta.


Beszélhetünk multiverzumról is, de ha van ilyen, egy másik univerzum és miénk között hogyan és miként lehetne bármilyen kapcsolat, az kérdéses.


Jó, értem én, hogy van akinek a lelke már mindent tud, akkor mondjuk közölhetné a tudósokkal az ismereteit, talán tudnának vele mit kezdeni.


A reinkarnáció eleve bukta egy olyan rendszerben, ahol a populáció nő.

2017. máj. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A reinkarnáció eleve bukta egy olyan rendszerben, ahol a populáció nő."


"Egyes lelkek egyszerre több testben is inkarnálódnak, hogy gyorsítsák a fejlődésüket azzal, hogy egy időben több életet tapasztalnak meg."


A reinkarnáció hívők megoldották.

2017. máj. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én is elgondolkodtam már ezen a kérdésen, méghozzá amiatt, mert van a bátyámmal egy közös álmunk, ráadásul annyira élethűnek éreztük mind a ketten, mintha valóban megtörtént volna miközben tudjuk, hogy itt, ezen a földön, ebben a testben biztos nem történt meg... érdekes élmény ez mind a kettőnknek, nem néztünk ki máshogy, a házunk is ugyanaz volt a családtagjaink is, csak a történet volt olyan amit biztos nem éltünk át itt... szóval én el tudom képzelni, hogy van egy másik "föld" ahol a lelkem egy része mást tapasztal és fejlődik...:)
2017. máj. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kezdhető ott hogy még az sem bizonyítható hogy van egyáltalán lélek. Az olyanok mint S. Hawking akik a lélek és Isten létét is tagadják azt mondják hogy az emberek csak automaták a Föld legfejlettebb biokomputerével (az emberi aggyal) a fejükben és minden cselekedetük csak reakció a környezetükre és az érzések is csak a biológiai alapprogram végrehajtását ösztönzik (a társadalomban és ezáltal az evolúcióban a jobb pozíciók elérését és a szaporodást).

Vagy mi a tudat? Hivatalosan nem más mint ennek a biokomputernek az a képessége hogy felfogja hogy létezik vagy hogy kicsoda ő és hogy egyszer meg fog szűnni (meghal). Ezek a fejlett biokomputerek képesek saját maguk számára létrehozni azt az illúziót hogy többek puszta anyagnál. Ettől kezdve beszélhetünk lélekről de mint látható a lélek csak az agy illúziója. Egyszer a mesterséges intelligencia is el fogja érni ezt a szintet és ugyanígy azt fogja hinni hogy lelke van. Ott már lesz lélekvándorlás mert a mesterséges intelligencia könnyen át tudja majd tölteni magát egy másik testbe. Hacsak nem a most élő emberek is ilyen mesterséges intelligenciák egy hihetetlenül fejlett szimulációban mert egyre inkább bebizonyosodik hogy a világegyetem valamiféle projekció. Ha ez igaz akkor valóban létezik már most is reinkarnáció.

2017. máj. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze, a bökkenö csupán egy.

A lélek az érzelem, a szellem ruhája.

Ha pedig egyszerre több testben lakozik, egy-egy testre kevesebb értelem és érzelmi töltöttség jut.

2017. máj. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!