Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt olyan személy aki...

Van itt olyan személy aki spirituális életet él? Kort és nemet ír írjatok. Hogy fejlődtök?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én körülbelül egy éve kezdtem spirituális életet élni. Hogy fejlődtek? Könyvek olvasása? Előadás? Tudnátok nekem segíteni?
2017. jún. 11. 21:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Meditáció :)
2017. jún. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
30%

Szia!

Én rendszeresen meditálok és imádkozok, voltak már spirituális élményeim.

Én a helyedben nem költenék előadásokra meg könyvekre, ez

leginkább az emberek kihasználásáról és lehúzásáról szól.

Írj pribátban ha gondolod és nagyon szívesen megosztom veled amit eddig átéltem.

18/F

2017. jún. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Szia! ha egy éve kezdeted, akkor nagyon az elején lehetsz. Az elején én szükségét éreztem mindenféle spirituális könyv elolvasásának, előadásokra is jártam. A könyvek és előadások nagy bősége arra késztet előbb-utóbb, hogy szelektálj. Elkezded szűkíteni az érdeklődésedet néhány olyan témára, amelyik kifejezetten érdekel, mert rájössz, hogy nem tudsz foglalkozni mindennel. Ha erre nem jössz rá, akkor felületes maradsz. Menet közben légy kegyetlenül őszinte önmagadhoz. Ismerd be, mi az amit tudsz, és mi az, amit csak hiszel, vagy szeretnéd, ha igaz lenne. Ugyanígy tégy a könyvekkel, és előadásokkal. Kegyetlenül kritikusan vizsgáld meg, hogy az olvasottaknak, hallottaknak mennyi a valóságalapja. Ha ezt nem teszed, akkor nagyon félre navigálódhatsz. Évek múltával kikristályosodik a fő érdeklődési irányod. Abba próbáld magad minél mélyebbre ásni. Menet közben többször is válthatsz irányt. Én megtettem, és visszanézve szükségesnek látom mind az irányokat, mind a váltásokat. Egynél kötöttem ki, amit nem mondanék ki, mert nem az a lényeg, hogy nekem mi a konkrét irányom, neked a magadét kell megtalálnod. Több olyan komoly irány is van, amely mellett kiköthetsz, nem kell többel foglalkozni egyszerre. A végcél mindegyik esetében ugyanaz.

Szóval: őszinteség önmagadhoz, kíméletlen kritika, kitartás. Persze egyáltalán nem mellékes a benned felébredt hajtóerő a végcél elérésére, amely végcélt most nem tudnád pontosan megfogalmazni, de szíved mélyén tudod, hogy van, és senki beszólogató jános nem tud téged eltéríteni.

2017. jún. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
És még valami: ne hamarkodd el a döntésedet! Ne köteleződj el túl korán valami mellett, hagyj időt magadnak, hogy rájöjj, neked való-e, amit választani készül!
2017. jún. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
*készülsz.
2017. jún. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

kérdezz és választ kapsz.

de ne itt, hanem az univerzumtól.


az alkimistát olvasd el Coelhótól pár évente. az jó fokmérő.

2017. jún. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Mindenki spirituális életet él. Nehéz ezt belátni és főleg elfogadni, de úgy gondolom, ez az igazság. Nagyon sokan keresik a módot arra, hogyan élhetnének spirituálisabb életet, és nagyon sokan úgy gondolják, hogy tudják rá a választ. Ha nem lenne ennyi dolgom... ha kicsit többet lehetnék egyedül... ha nem kellene állandóan a számlák befizetésén/a munkámon/a párkapcsolatomon görcsölni, stb., akkor tudnék spirituális életet élni... de ehhez le kellene mondanom a szexről/a pénzről/a piáról/a cigiről/a fűről/arról hogy minden vacakot összevásárolok, amit meglátok... le kellene mondanom a hazudozásról, a csalásról, a másik eltiprásáról... ezek mind-mind hazugságok. Nem azt mondom, hogy ezek ne lennének követendő magatartásmódok, de az az igazság, hogy ettől senki sem lesz spirituális, sem attól, ha isten nevét kántálja, sem a bhaktitól, sem a meditációtól, sem magvas gondolatokon való elmélkedéstől, sem a jócselekedektől. Ezek részei az illúziónak, és az illúzió része az is, ha azt gondolod, hogy "ezt és ezt" kellene tenned, "erről és erről" kellene lemondanod, "ilyenné és ilyenné" kellene változnod, "így és így" kellene élned. Aki azt állítja magáról, hogy ő spirituális életet él, és bárki másról azt gondolja, hogy ő viszont nem, az csak átveri magát, és egy újabb csapdása esik.

Az az igazság, hogy az élet a lehető legteljesebb módon spirituális, annyira, hogy ennél spirituálisabb már nem is lehetne, és ez szó szerint így van. Nincs olyan, hogy valaki spirituálisabb, mint a másik. Nem számít, mit teszel, mit nem teszel, mit gondolsz, vagy mit nem gondolsz, mennyire vagy hasznos vagy haszontalan. Az, ahogy éled a mindennapjaid, ahogy teszed a dolgaid, ahogy gondolkodsz és érzel, mind mélységesen meg van szentelve, és ez a dolog, te meg a világ, mind-mind részei Isten tervének. Ha úgy tetszik, mindannyian Isten munkatársai vagyunk.

Soha nem tehetsz többet annál, mint amit most teszel, és soha nem élhetsz jobban annál, mint ahogy most élsz. Nem anyagilag értem, hanem spirituális értelemben. Mindaz, amit teszel, gondolsz és érzel, attól lesz a te világod, és az egész világ egyedi, és a világ épp olyan egyedi pillanatokból áll, melyek sosem jönnek el újra. Ez Isten terve, és mindig minden úgy van, ahogy Ő akarja. Nem tudod magad kivonni ez alól, a létezésed eleve erre predesztinál.

Természetesen lehet, hogy úgymond "fejlődsz" spirituálisan, elolvasol néhány könyvet, előadásokra jársz, megváltozol, jobb ember leszel ezektől a dolgoktól, stb. De igazából sosem lehetsz annál jobb vagy több, mint amilyen ebben a pillanatban vagy. Minden emberi minőség, ami jellemző rád, az illúzió része, ill. része az Isten tervének. Ahogy változol, veled változik a világ, és minden változás egyedi kreativitásból fakad. Ahogy élsz, és ahogy változol, úgy valósítod meg Isten tervét, minden egyes pillanatban. Ettől nem lehet elszakadni, és a spiritualitástól sem lehet elszakadni.

Sajnos, ez nem lehet igazán elmondani, sem írásban sem szóban, mert nagyon könnyű félreérteni.

2017. jún. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%
Még annyit, hogy éltek emberek, akik úgymond felébredettek, megvilágosodottak voltak. De végső soron, ők is csak Isten tervének részei, és többük is hangsúlyozza, hogy a felébredést csak Isten kegyelme révén lehet elérni. Minden tanítás, amit adtak, csak a spirituális kereső személy szükségleteinek kielégítése érdekében adták. Igazából nincs spirituális lecke, nincs mire rádöbenni, nincs hova felébredni. Az ember, természeténél fogva, és mivelhogy Isten része, már eleve teljesen spirituális és teljesen felébredett.
2017. jún. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%

Csőváz!

Én nemrég kezdtem el a spirituális életet úgy egy vagy több hónapja és jól megvagyok. Amit mondani tudok neked, mint spirituális testvérnek, hogy uralkodj mindenik felett és mutasd meg nekik a sötét oldaladat, mert erről szól a spiritualitás. A többi maszlag meg szleng. Aki ismeri önmagát és nem akar hazudni magának tudja, hogy élősködők vagyunk, akik el fogják pusztítani előbb vagy utóbb ezt a világot. Feléljük, amit lehet és kihasználjuk egymást, mert ez az emberi természet. Szóval használjuk ki, amit lehet és vegyük el erővel, ha nem adják ide. Több ezer könyvet olvastam el, ami undorító álszentségről szól és népbutításról, közben a társadalom próbája elnyomni az igazvalónkat nevetséges báboká téve minket. Ébredj fel végre! 😏

66 éves kisnyugdíjas.

2017. jún. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Akarom, hogy akarjam, de nem akarom.
2017. jún. 13. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!