Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Jelent valamit, ha egy számot...

Jelent valamit, ha egy számot látok mindenhol?

Figyelt kérdés

Az órát mindig akkor nézem meg, amikor ennyi az idő, valamint láttam már a buszon is az ablakra karcolva, meg youtube-on is visszaköszönt párszor, meg még sok helyen...

De az még érdekesebb, hogy ez a születési dátumom (11.30).

Ezt jelenthet valamit, vagy csak puszta véletlen?



2017. aug. 25. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A lottónak 2 nyerő száma lesz :)
2017. aug. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlen, de nem jelent semmit. Van erre egy magyarázat, de a neve most nem jut eszembe. Az a lényege, hogy erre koncentrálsz, ezért ez marad meg csak, erre emlékszel csak. Valójában más számokat is látsz napközben, csak azokat elfelejted. Pl ha azt mondanák, hogy nagyon szerencsés, ha látsz egy nap 10 piros kocsit, akkor látnál. Más színűeket is, csak azokat elfelejtenéd rögtön. Ha semmi jelentősége nem lenne, akkor a pirosakra sem emlékeznél. Így működik az agy.
2017. aug. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak jobban felkapod rá a fejed.
2017. aug. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a 911-et látom mindenhol és 03:30-kor minden nap felkelek.
2017. aug. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Oppsz! Valaki ráfirkálta a szemüveged lencséjére hogy 11.30

:D

2017. aug. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Tomee'd'ganjaman ***** válasza:
Persze, be vagy tépve mint az atom
2017. aug. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

tudod, ez becsapós


onnantól kezdve, hogy 3szor előfordult, már figyelni kezded, mikor látod meg újra - és így könnyebben meg is látod - kb mint amikor az ember keres egy bizonyos elemet egy kupac lego között. ha másvalaki ránéz, sokféle dolgot észre fog venni a kupacban, míg te minden más fölött átsiklasz, és a keresett kockát könnyebben észreveszed.


másrészt, mivel ez a szám neked eleve jelent valamit, méginkább felkelti a figyelmedet, ha találkozol vele, és nagyobb jelentőséget tuljdonítasz neki. Sokszor (valójában sokkal többször) ránézel akkor is az órára, ha nem ennyi az idő, de azokat az eseteket nem jegyzed meg, míg ezek megmaradnak

én pl akkor lepődök meg, mikor a digitális óra éppen az irányítószámomat mutatja. Előfordult már nem egyszer - de valójában arra már másnap nem emlékszem, mikor nem azt mutatta.

2017. aug. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

kicsit pongyolán fogalmaztam...


tehát amikor az irányítószámomat mutatta a digitális óra, az nem egyszer előfordult. De valójában lehet, hogy sokkal többször mutatott már egy random, azonos időt, mikor ránéztem, mondjuk 23:27-et. Csakhogy azt másnapra el is felejtettem, mert nem jelentett semmít. Így amikor másnap, vagy 3 nap múlva újra 23:27-et mutatott az óra, már nem emlékezhettem, hogy nem először pillantok rá 23:27-kor.

Míg az irányítószámom látványa, mivel amúgy is jelent valamit, rögződött bennem, így emlékeztem az előző esetekre ismétlődéskor.

2017. aug. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Valamiért nekem az 18:48-ra állt így rá a szemem. Meg az 19:41-re. Ami a nagyim születési dátuma, lehet, hogy ezért. :D
2017. aug. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Angolul ezt igy hivjak hogy confirmation bias. Magyarul mar szandekosan keresed, sokszor tudat alatt raall ezekre a szemed, es magyarazatot latsz benne.
2017. aug. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!