Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit jelent a sötét zöld, a...

Mit jelent a sötét zöld, a zöld és a kék aura szín?

Figyelt kérdés

2017. aug. 26. 23:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, ki látja a színt. A válaszom szerintem nem lesz ezoterikus körökben elfogadott, legalábbis én úgy láttam, ők ezt a jelenséget túlmisztifikálják.


Szóval aki ilyeneket lát, érez, az úgynevezett szinesztétizmussal él. Nekem is és testvéremnek is van ilyen, úgyhogy tudom, miről beszélek. Én színeket látok ( ez a leggyakoribb), testvérem szagokat, illatokat érez embereken, jelenségeken. De van, aki számokat lát rá emberekre, vagy éppen ízeket érez. Az agyban máshogy dolgozódik fel az információ kissé, ez okozza. Adott gesztusokat fordít le az agy színekre, számokra, és ezt mintegy ravetíti az adott jelenségre. Egyfajta világlátás, ha úgy tetszik.


A válaszom tehát az lesz, amit én látok, gondolok erről. Merthogy mindenki máshogy értelmezi a világot, én is egyféleképpen teszem, emiatt nem lesz két szinesztétának ugyanolyan tapasztalata. Valaki a kéket a tanárokra, tanító típusú egyénekre látja, valaki pedig a rendkívül hideg emberekre. Mert a kék színt ezzel köti össze, így értelmezi a világot. Itt két jelenség agyban való (téves?) kapcsolatáról van szó.


És a kérdésedre a válasz: teljes sötétzöldet még nem láttam, de olyat igen, h az illető zöld, de vannak benne feketesebb részek. Ez sötétzölddé teheti. olyan emberekre látok ilyen színt, akik alapvetően kedvesek, de valamilyen betegségük is van. Ez leginkább lelki betegség. A zöld színt én a csupaszív embereken látom, akikben rengeteg szeret van bizonyos dolog iránt. A kék tipikus tanár szín, nagyon sok tanáromon láttam ilyet. Szerintem aki valamilyen tudást akar átadni, annak ilyen színét látom. Én magam is tanár vagyok, kékes, lilás a színem.


Ha érdekel, testvérem ezeknek a színeknek a megfelelőjeként a fenyő illatot,fűt és sós tengert érzi (bár utóbbiban nem vagyok biztos. Engem a tengerparti levegő és levendula illatúnak érez, ebből gondolom). De az, hogy ő ezt kire érzi,az már a saját emberekre vonatkoztatott interpretációja.


Nem az a lényeg tehát, hogy milyen színű az egyén. Az a lényeg, h ezt ki látja és neki mit jelent ez a szín. Lehet, hogy téged valaki kéknek lát,de lehet, hogy én narancssárganak látnálak. Kicsit elvontakoztatva: ahogy valakinek a kutyáról a hűség, úgy valakinek a veszély vagy éppen az irigység jut eszébe. Ezért fontos az, hogy ki mondta azt rád, hogy "te egy kutya vagy". Mert ettől függően utalhatott arra, hogy téged egy hűséges embernek lát, vagy éppen veszélyesnek, irigynek.

2017. aug. 27. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Akkor tehát kérdezzem ki azt,aki ezeket a színeket látja, hogy neki mit jelentenek. Az a probléma, hogy nem tudja jól megfogalmazni. Az aura szín változhat? Nekem látta a sötét zöldet, amihez hozzáteszem, hogy nemrég volt egy balesetem, ami testileg és lelkileg megterhelt. Egy 3évesnek meg kéket lát.
2017. aug. 27. 08:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Én megkérdezném. De az, hogy ő sötétzöldnek lát, az csak az ő egyfajta véleménye rólad. Ő ilyennek lát. Ugyanakkor bizonyos emberek hajlamosak ezt a jelenséget túlmisztifikálni, ahogy fentebb is írtam. Természetesen nem feltétlenül van nekem igazam, lehet, hogy tévedek, de én így tekintek erre a jelenségre.


A színről: változhat. Állandóan változik attól függően, milyen hatások érik az illetőt. En is simán átfordulok zöldes színbe, ha pl. egy kisgyereket látok a rokonságból.

De van egy alapszín, az a szín, ami általában jellemző az adott egyénre.

2017. aug. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!