Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nem vagytok egy kicsit...

Miért nem vagytok egy kicsit "fogékonyabbak"?

Figyelt kérdés

Eleinte válaszolgattam az ilyen jellegű kérdésekre, mint pl. bika nő oroszlán ascenden-sel, de mostmár kész, torkig vagyok.

1. Állandóan jönnek az antik, és fújják a magukét, hogy ez butaság, meg ilyenekben hinni... A rovat neve: EZOTÉRIA. Van pénzügy , meg autók/motorok, akinek ez a rovat nem "jön be", ne itt osztogasson észt.

2. úgy veszem észre a kérdések nagy részét is antik írják, mert smájliznak, meg ha írnak nekik valamit oda se büffentenek rá.Magyarán feltesznek egy kérdést, aztán röhögnek hogy a sok hüle még válaszol is rá...

Szóval. Akinek nem inge...de a többi ne írjon legyen szíves ilyen "ezt a butaságot" megnyilvánulást, mert ez a rovat nem erről szól, hanem pont az ellenkezőjéről.


2010. máj. 26. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:

teljesen egyetértek veled, akit nem érdekel az ezotéria, nem hisz az ilyen dolgokban, az minek olvasgatja? vagy legalábbis minek beszél bele. Van csomó más téma, engem se mind érdekel, de hát akkor istenem,el se olvasom, vagy legalábbis nem beszélek bele.


Azt vettem észre,sokan azért járnak erre az oldalra (nem csak ennél a témánál, éppúgy az állatosnál,vagy a családnál stb. is) hogy másokat bosszantsanak meg embereket összeugrasszanak. Nagyon szomorú,hogy vanaki ebben leli örömét

2010. máj. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tiszta gáz, hogy ez az állapot van. Én se szólók bele abba tmába, amihez nem konyítok. Ha meg konyítok, akkor adok szívesen tanácsot. De így....???
2010. máj. 26. 16:20
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Részemről: talán azért, mert bár nem zárom ki, hogy vannak "természetfeletti", vagyis leginkább természeti, de még meg nem magyarázott jelenségek, nem gondolnám, hogy mindenféle problémánkat automatikusan rossz karmával, meg ránk tapadt ártó szellemekkel kéne összefüggésbe hozni.


Az asztrológia (mint önismeret, és mint jobb/rosszabb időszakok valószínűségét előre jelző lehetőség) pl. komoly tudomány, csak nem azon a szinten, hogy Oroszlán nő Bika pasival hogy jön ki. Ennél sokkal komolyabban kell venni: a születés percre pontos idejéből kiszámítható egy jellemábrázolás, és a két jellemet célszerű vizsgálni, mennyire jönnek ki egymással. Erre az alapra persze rárakódnak a szerzett élmények és azok következményei, tehát értelemszerűen messze nem 100%, amit egy asztrológus kiszámít. Még egyszer tehát: iránymutatás, de leginkább önismeretet szolgáló információk.


A jövendőmondás különféle implementációit alapvetően tartom szemfényvesztésnek (hogy erősebb kifejezést ne használjak), lévén a jövő nem csak gyakorlatilag, hanem elvileg is kifürkészhetetlen. Ennek ellenére valószínűségek vizsgálhatók, de ez is csak felkészülésre jó. Nagy bajt hoz magára az, aki fátumként kezeli akár a jóslatokat, akár az asztrológia rá vonatkozó számítási eredményeit.


Ezt a fajta megfontolt és felelősségteljes hozzáállást hiányolom a kérdések java részéből, és bizony meg szoktam írásban is mosolyogni a Humor kategóriába való dolgokat.

2010. máj. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ma 16.24es!


És mi van azzal, aki intuitívan is tudja "érzékelni" ezeket a dolgokat? És itt nem elsősorban arra gondolok hogy a Szűz jól jön -e ki pl. az Ikerrel, mert totál mások ,és mégis 25 éve pl. boldog kapcsolatban élnek. Viszont azért ha már 2 jegy befolyásoló hatását ismeri valaki , pl napjegy+asc. ,egy nagyjábóli (!) dolgot tud írni. Ez persze nem jellemrajz, de ha részek az egészhez tartoznak.

2010. máj. 26. 16:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Pedig a vallásos emberek is természetfeletti "lényekben" hisznek!!!
2010. máj. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Hát igen..aki szemétkedik itt,az biztos azért jön,hogy veszítsen a százalékán,mert aki bunkó,és másokat lehülyéz,csúnyát ír,azt tuti lepontozom!Szerintem tegyetek így ti is,mert itt mi vagyunk otthon,mi vagyunk többségben,és senkit nem érdekel,ha válaszként kijelenti valaki,hogy pl nem hiszek a horoszkópban,mert marhaság,mert a kérdező nem erre kíváncsi,hogy ki mit hisz..általában..
2010. máj. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

16:24-es vagyok.

Kérdező: bizonyára van ilyen, de azért a kérdések megfogalmazásán elég jól szokott látszani, hogy mennyi bennük a vakhit. És hát a legtöbben sok. Még egyszer mondom, mindenki abban hisz, amiben akar, de könyörgöm, a mindennapi, földi, egységsugarú problémáink okait és megoldását ne keressük már a transzcendensben, mert nem fogjuk megtalálni. És csak magunknak (meg a környezetünkben élőknek) ártunk vele...


17:10-es: szerencsére nem ingem, mert nem gondolom, hogy az informatív irónia és a szemétség azonos, vagy ne könnyedén megkülönböztethető lenne. Mindenesetre én most felpontoztalak, mert nem azt vizsgálom, hogy egyetértünk-e, hanem a szándékodat, az pedig nyilvánvalóan az, hogy trolltalanítsd a topicot. (Általában is úgy szoktam pontozni, hogy a primitív válaszokhoz nem nyúlok, vagy lefele pontozom, az igényeseket pedig minden esetben fel - akkor is, ha totálisan a véleményem ellenkezőjét fogalmazza meg.)

2010. máj. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

én eléggé "fogékonynak" gondolom magam, hiszek a horoszkópban és az agykontrollban is, de amikor már a századik ember írja be, hogy "vízöntő fiú mérleg lány összeillenek?" háát felmegy bennem a pumba. Miért nem lehet beírni a keresőbe?? Vagy pl akik beírják h 1990.04.12.-n születtem, mit tudnál mondani rólam?- Basszus hát ez elvileg egy szakma, külön "szakember" foglalkozik a jóslással, aki nem fog vatikáni valutáért gyakorikérdésekre válaszolgatni...

meg persze ott van a sok ember aki minden kis zajt meg furcsa érzést szellemeknek meg angyaloknak meg démonoknak tulajdonít....

aztán csodálkoznak és meg vannak sértődve ha valaki bunkóságot ír...


mindezt amellett gondolom, hogy tényleg sok mindenben hiszek... az intuícióban is... és jósolni tanulok.... de azért néhányan a másik végletbe esnek bele és mindent a mágiának akarnak betudni...

2010. máj. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!