Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az hogy ugyan annyi...

Miért van az hogy ugyan annyi az óra és a perc?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mostanában észrevettem egy nagyon furcsa dolgot mégpedig azt hogy van mikor csak úgy rá nézek az órára és az óra és a perc ugyan az a szám PL. 17:17,22:22 stb tehát 4 szám ugyan az.De ez már pár napja előfordúl velem elég gyakran.Olvastamm hogy ez valami jel lehet vagy üzenet de szerintem se lehet véletlen.Nem nagyon hiszek az ilyen dolgokban de ez már tényleg fura.Valakivel esetleg előfordúlt már ilyesmi vagy valaki tudja hogy ez mit jelenthet jót vagy rosszat? Gondolom változást jelezhet vagy ilyesmi csan nem tudom hogy pozitiv, vagy negativ irányban. Válaszokat előri is köszönöm!!

2017. okt. 11. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sok éven keresztül ha ránéztem az órára mindig 43-at mutatott.Tehát 10.43,8.43..

Fogalmam sincs, hogy miért? Remélem tudja valaki a választ...

40 éves vagyok, remélem nem a megélt koromra utalt mert akkor már nem sok van hátra.

2017. okt. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Velem is elōfordul nagyon gyakran. Hidd el semmi jelentősège nincs. Èn règebben 3-at kopogtam ès kìvántam valamit ilyenkor. Szerinted teljesült? :)
2017. okt. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden órában van egy ilyen lehetőség egyszer. Tehát napi 24 alkalom van, hogy az óra és perc ugyanaz. Az együttállás 60 másodpercig tart.


24*60= 24 perc.


Magyarul minden nap van 24 percnyi esély arra, hogy pont ekkor nézel rá az órára. Ez egyáltalán nem kicsi, így semmi csoda és jel sincs benne. Egyszerű véletlen.

2017. okt. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

"17:17 tehát a 4 szám ugyanaz"

azt a leborult, vérbeli ezós színvonal :D

2017. okt. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ajj. Csak azzal törődj hogy rájöttèl erre. Felfedezted a furcsaságot. Haladj tovább ezen a szálon.
2017. okt. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Érdekes,ez nálam is így van,minden reggel amikor ránézek a telómra 6:25-öt mutat...


Ekkor csörög az óra : ))


Nyugi ,nem jelent semmit. :D

2017. okt. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
XD..$)(+
2017. okt. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azt akarja jelezni az órád, hogy ideje szakemberhez fordulnod, mielőtt elhatalmasodik a baj.
2017. okt. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom a megfejtést :)


Egyszer véletlen többször egymás után is akkor pillantottál rá az órára, amikor pont azonos óra-perc volt. Az agyad ebben mintázatot talált, és felfigyeltél rá, hogy jéé, de fura! Innentől kezdve már tudatosan koncentráltál erre, és különös jelentőséget tulajdonítottál ezen időpontoknak.

Egy nap nagyon sokszor ránézünk az órára, fel sem tűnik, hogy milyen gyakran. (Néha nem is figyelünk az időre, biztos ismered azt a jelenséget, amikor egymás után kétszer is meg kell nézni a mobilodon az időt, mert elsőre csak a szemeddel nézted, de nem fogtad fel) Elég nagy az esélye, hogy néhányszor pont óra-perc egybeesés van. Azért tűnik soknak, mert erre figyelsz, a többi 243 alkalmat meg le se tojod, amikor különböző az idő :D

Ezt egyébként tapasztalatból is tudom: pár éve volt egy időszak, amikor én is figyelgettem ezt, és láss csodát, állandóan pont akkor néztem oda :) Aztán leszoktam róla, nem akad meg a szemem ezen.

2017. okt. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Én tudom a megfejtést :)

Egyszer véletlen többször egymás után is akkor pillantottál rá az órára, amikor pont azonos óra-perc volt. Az agyad ebben mintázatot talált, és felfigyeltél rá, hogy jéé, de fura! Innentől kezdve már tudatosan koncentráltál erre, és különös jelentőséget tulajdonítottál ezen időpontoknak."


Pontosan így van. Szelektív percepciónak hívják a jelenséget, nagyon sok "csodának" ez az agyműködési hiba az oka.

Az elme működése folytán folyamatosan mintákat keres a világban, és ha talál, akkor erre ráfókuszál.


Kiváló példa erre az agy látókérgének az érzékenysége a szemekre, arcokra - ez életmentő lehetett az emberiség kialakulása során a ragadozóktól való védekezésben, ezért az evolúció ezt a működést folyamatosan erősítette.

Ezért van az, hogy véletlenszerű mintákba is nagyon könnyű arcokat belelátni. Például amikor korábban a sok hülye ember a Mars bolygó képén egy arcot vélt felfedezni.

2017. okt. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!