Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Egyszer hallottam egy pszichol...

Egyszer hallottam egy pszichológiai kísérletről, ami megváltoztathatja a sorsolás eredményét, igaz lehet?

Figyelt kérdés
Valami olyasmi volt a lényege, hogy ha sokan erőteljesen koncentrálnak pl. kockadobási sorozat során a 6os számra, akkor nem 1/6 valószínűséggel kapunk 6-ost, ha statisztikai méretű mintát csinálunk, hanem mondjuk 3/6 valószínűséggel. Ki mit gondol erről?

2017. okt. 13. 21:18
1 2
 1/16 anonim válasza:
25%

Fogalmam nincs, de erről a parázson járás jut eszembe.

Az is érdekes jelenség.

2017. okt. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Végeztek ilyen kísérleteket (csótányokkal), de nincs egyértelmű eredmény. Ilyen óriási eltérés, amit te mondasz, tuti nincs.

Valószínűleg nem igaz.

2017. okt. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Ezotéria kategória.
2017. okt. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 kiitos válasza:
85%

Ha kockára is hatással van a gondolat , akkor lehetséges.

Már csak az a kérdés , hogyan dönti el a kocka kinek és melyik gondolatára figyeljen.

2017. okt. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%
Tényleg jönnek az ezoterikusok, szóval ezotéria.
2017. okt. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Ez akkor lehet igaz szerintem, ha az "erőteljesen koncentráló" és a "kocka dobó" személye egy és ugyanaz. (Anno én is meg tudtam csinálni, hogy 10-ből kb. 8-szor azt a számot dobtam ami szerettem volna.)
2017. okt. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

A cinkelés hatékonyabb, mint a koncentrálás.

Én sokkal különösebb dolgokról is hallottam, mint pl. csokitojást tojó nyúl, százmillió gyereket egy éjszaka alatt megajándékozó szakállas öregemberek, egyfejű, jószívű, királyfival barátkozó sárkány, stb.

De én már nem hiszek ezekben. :-)

2017. okt. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

"Egyszer hallottam egy pszichológiai kísérletről, ami..."

Majd ha mutatsz erről valami értelmes forrást, akkor majd beszélhetünk róla.


Addig ennek a kérdésnek az ezotériában a helye. Én személy szerint arra gyanakszom, hogy szélhámosságról van szó.

2017. okt. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
egyszer hallottam arról hogy a kék sárkány budapest utcái fölött repkedett, igaz lehet!?
2017. okt. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%

Igaz lehet. A kísèrlet egyszerű. Fogsz egy kockát. Elkèpzeled, hogy mindig 6-ost dobsz ès elhiszed. Teljesen 100%-osan tudod, hogy 6-ost dobsz. Biztos vagy benne. 6-ost fogsz dobni.


Ha egy társasággal igazi pènzel pókereztek, akkor: elkèpzeled, hogy pókerból èlsz ès folyton nyersz. Ezt elhiszed. Teljesen 100%-osan tudod, hogy pókerból èlsz, ès folyton nyersz. Biztos vagy benne. Folyton nyerni fogsz.


Ennek oka az erősebbik valóság, erősebb vonzása a többi irányába.

2017. okt. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!