Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy gyermekben kamaszként...

Ha egy gyermekben kamaszként tudatosul, hogy az apja agresszív volt a családdal mindig és csalódik benne, az megváltoztathatja a korábbi emlékeket is vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kamaszként már tudatosult bennem és látom, hogy apa nem egy feddhetetlen ember, mint kicsiként hittem. Nem mindenható, hanem agresszióval akart elérni mindent. Kicsiként persze úgy fogtam fel, hogy ő nagyon is jó ember és temperamentumos, hogy elérjen dolgokat.

Azonban, ha most visszagondolok a régi emlékekre, akkor azokat is negatívnak látom, annak ellenére, hogy a megélésükkor boldog voltam.


2017. szept. 2. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs azzal baj, ha reálisan látod a szüleid hibáit, de nem kell démonizálni azt is, ami jó volt. Csak kezeld őket a helyén. :)

Már meg tudod különböztetni egymástól az agressziót és a temperamentumos személyiséget, így saját magadon még tudsz változtatni. Ha apukád volt a példakép, akkor most már azt is látod, hogy mi az, amit viszont nem szabad követni. Ez normális és jó dolog, a felnőtté válás része.

2017. szept. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy látom, te már megválaszoltad a saját kérdésedet.


Sajnos tapasztalatból én is azt mondom, hogy ez így van. Ebben az esetben csak annyit tudsz tenni, hogy elfogadod a múltat olyannak, amilyen, mert azon már nem tudsz változtatni, és tudatosítod magadban, hogy mint sokan mások, a te édesapád sem tökéletes. Ha pedig tudsz, próbálj olyan emléket találni róla, ami mentes az agressziótól és a negatív megnyilvánulásoktól. Biztosan van ilyen is.

2017. szept. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha megkérdőjelezed őket, akkor persze, hogy megváltoztatja. De ezzel mindenki így van, aki emberként kezdi nézni a szüleit is.
2017. szept. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, meg tudja változtatni. Nem egyből, de minél többet tapasztalsz apáddal kapcsolatban az új látószögből, annál inkább megkeseredsz vele kapcsolatban,végül totálisan kiábrándulsz és nem fogod elhinni, hogyan lehettél eddig ilyen vak.
2017. szept. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!