Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nem szabad szellemet...

Miért nem szabad szellemet idézni, ha -egyesek szerint- nem léteznek?

Figyelt kérdés
Én hiszek bennük, de rengeteg helyen olvastam, hogy nem szabad. Akkor a szkeptikusok miért nem idéznek, hogy megbizonyosodjanak róla, hogy tényleg nincsenek? Úgysem hisznek benne, tehát félni sem félnének semmitől, de legalább tapasztalattal mondanák azt, amit mondanak. De sokan csak úgy állítják hogy nem léteznek, hogy meg sem tudták cáfolni a létezésüket. Szerintem nem javasolnák, hogy ne idézzünk szellemeket, ha nem léteznének.

2017. okt. 30. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Azért nem mert ez nem játék! Ártó szándékkal is jöhetnek és meg sem szabadulhatsz tőlük vagy akármi ilyen! (Illetve nemtudom h ennél a témakörnél mit számít a MI szabad akaratunk de valszeg az ártó szándék miatt vagy rontás vagy ilyesmi...)
2017. okt. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem ugyanazok mondják, hogy nem szabad idézni, akik szerint nem léteznek.


Akik óvnak tőle, azok hisznek benne. Legalábbis valamennyire.

Akik meg nem hisznek benne, azok hiábavalóságokra nem fecsérlik az idejüket.


Éppen ezért, ne másokat figyelgess, hogy hisznek, vagy sem, idéznek, vagy sem. Ha hiszel, akkor idézz, ha ahhoz van kedved! Aztán majd meglátod.

2017. okt. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%

Az egyfajta ova intes.

Ahhoz, hogy tapasztalj, kell egyfajta belso erzekeles, egyfajta intuicio, ami valakinel aktiv, valakinek nem. Roviden egyezzunk most ki ennyiben.

Ezen kivul, van az idezesnek egy menete. Az idezes folyaman egy kapu nyilik, ami nem egy szobaba, hanem mindenhova nyilik!!!

Ezt rakd ossze. Ezert nem szabad, mert ha nem iranyitod megfeleloen az idezest, akkor azon a bizonyos ajton barmi atjohet!

Mivel te hivtad, hozzad kotodik!

Na mar most, ha egy szkeptikus ember idez egy szellemet es 0 erzekelese van, akkor biztosan nem fogja meggyozni a nagy semmi!

Ezert ez egy zsakutca.

Valaki tapasztal es ezaltal tudomasa van rola.

Valaki hisz.

Valaki total tagadja.

Bar aki tagad, az nem csak ennek a letezeset, hanem a sajat letezeset is tagadja - ertem itt a lelek megletet.


Jobb is, ha valaki nem tapasztal ebben semmit, bar nem csak egyfajta tapasztalast lehet szerezni, amely egyfajta negativ elmenykent lesz jelen, hanem vannak pozitiv tapasztalasok is.

2017. okt. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Ufókat is lehet nézni az égbolton, pedig azok sincsenek.

Szabad szellemet idézni, csak hülyeség. Helyette lehetne tanulni, vagy sportolni, mert annak lenne is értelme.

2017. okt. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%

"De sokan csak úgy állítják hogy nem léteznek, hogy meg sem tudták cáfolni a létezésüket. "

Te megtudod erősíteni a létezésüket? Nem. Na látod, ez egy olyan dolog amit egyik oldal sem tud megerősíteni vagy cáfolni.

Mint Isten létezését, vagy mint a reinkarnációt, vagy mint a többistenség elvét. Mindenki higgyen amiben akar, és ne szóljuk le azt aki nem hisz abban amiben mi!

2017. okt. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Azért, mert egy bolond százat csinál. Valaki kitalálja, hogy léteznek, idézzünk szellemet, aztán belemagyarázza a szellemet valami fuvallatba vagy kézremegésbe, és a többiek is elhiszik.
2017. okt. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én már próbáltam idézni, de nem történt semmi... :/
2017. okt. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Aki nem hisz benne, az nem mondja, hogy nem szabad idézni, legfeljebb azt, hogy felesleges, értelmetlen.


>Akkor a szkeptikusok miért nem idéznek, hogy megbizonyosodjanak róla, hogy tényleg nincsenek?


Mert a tesztelés nem így működik. Ezt sem így, sem máshogy nem lehet rendesen tesztelni, mert az egész szellemes téma nem felel meg a bizonyíthatóság feltételeinek.


>úgy állítják hogy nem léteznek, hogy meg sem tudták cáfolni a létezésüket


Valaminek a nemlétét nem lehet bizonyítani, ezért nem is csinálja senki. Pont ezért az nem igaz, hogy "szellemek nincsenek". Az igaz, hogy "nincs semmi értelme feltételezni a szellemek létezését".

2017. okt. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, szabad szellemet idézni, nyugodtan idézz. Én szkeptikus vagyok, de nagyon nyitott és kíváncsi fajta, szóval pár hónapja a hasonló gondolkodásmódú barátnőmmel életünkben először idéztünk szellemet. Sejtheted, hogy nem történt semmi (jó, utána a házunkban történt néhány "furcsaság", viszont azt betudom a véletlennek, meg most nem is ez a lényeg). Szóval idézz bátran, a legrosszabb, amit átélhetsz, az az, hogy rájössz: elpazaroltál fél órát meg néhány gyertyát ilyen marhaságokra. :D
2017. dec. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!