Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért vannak olyan sokan a...

Miért vannak olyan sokan a megrögzött vallásosok?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet azt elhinni, hogy volt a nagy robbanás amivel létre jött a "világ", több milliárt évvel ez előtt. Az élet meg csak véletlenek sorozatával jött létre itt a föld nevű bolygón. Az evólucioval... Igy nagy eséjd adva arra hogy nem vagyunk "egyedűl" lehet több 100 vagy 1000 olyan élettel teli bolygó mint a mi földűnk. Ezt olvasva miztos azt hiszitek, hogy vallás ellenes vagyok... Nem azt mondom hogy a vallás rossz dolog, de miért nem képessek az emberek nyitottak lenni? Én nyitott vagyok mindenre de semmit sem hiszek el, amég nem vagyok benne teljessen biztos! De arra hogy "az isten teremtett mindent oszt csá" az nekem nem magyarázat. Sokan abban a tudatban élnek, hogy mi kűlönlegessek vagyunk és az eggyetlenek. Marmint az ember a világon...

2017. dec. 6. 10:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, én például hiszek a helyesírásban, te meg nem. Nem vagyunk egyformák.

Szkeptikus vagyok, azaz kételkedő. De nem tagadó. A világ túlságosan bonyolult, messze meghaladja értelmünket.

Az ősrobbanás is csak hit kérdése. Nem is megoldás semmire. Mert hiszen ami robbant, az mi volt? Az miből keletkezett?

Benyalni egy ilyen tudományos elméletet, egy vagy sok teremtő istenben hinni, vagy lumbágóiak támadását vizionálni? Sok különbséget nem látok.

2017. dec. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%

Sose fogom megérteni hogy lehet olyan dologban hinni, amire az egyetlen hiteles bizonyíték egy könyv, se több, se kevesebb, egyetlen rohadt könyv, mert az elmúlt 2000 évben semmi olyan volumenű csoda nem történt, amit ebben a könyvben leírnak. Ha Isten annyira létezne, és akarná, hogy higgyünk benne, akkor adna valami fizikailag megtéveszthetetlen jelet, ha meg nem akar, akkor ba$$za meg magát.

Belátom amit az első is írt, hogy rejtélyes dolog, hogy mi van az univerzumon kívül, meg még az is, hogy belül mi van, és persze nem zárhatjuk ki egy felsőbb lény létezését sem, de az biztos, hogy teljesen független lenne a Bibliától.

Szegény írója csak akart egy jó könyvet, ami rávilágít az emberek butaságára, erre elhülyítette az egész Földet vele.


Amúgy persze, higgyen mindenki, amiben akar, de azért nem kell mindenféle logikátlan baromságot elhinni.

2017. dec. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

"Miért nem lehet azt elhinni, hogy volt a nagy robbanás amivel létre jött a "világ", több milliárt évvel ez előtt."


Dehogynem. Az más kérdés, na oszt vajon ki robbantgatott? :DDDD

2017. dec. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors valaszokat. A nagy robbanás elmélettel nem arra utaltam hogy én ezt teljessen elhiszem. Hanem elgondolkodtatónak tartom és nem tartom hihetó magyarázatnak de kizárt dolognak sem. De a köztudatban az van, hogy az isten ide rakodt minked oszt csá... Erre a válaszra nagyon "alergiás" vagyok. :(
2017. dec. 6. 10:55
 5/19 A kérdező kommentje:
Az emberek jó 90%-a leakadt annál hogy "isten igy isten ugy". Igy "sok lúd disznót győz" alapon nem fog haladni a világ elmélet sem. Mert ha az okos elkezd okos dolgokat mondani akkor a hűlye szemében az hűlyeség, ha értitek mire gondolok.
2017. dec. 6. 11:00
 6/19 anonim ***** válasza:
55%

A zsidó/mohamedán/keresztény egy gyökerű vallásban van így, nem a föld összes hitében.

Mint írtam, szkeptikus vagyok, s vallás nélküli. Nem hiszek semmi földöntúli dologban.

De még mindig jobb egy bibliai életfilozófia, mint az a fajta ostoba rettegés földönkívüliektől, amit itt minden nap látsz (tudniillik az Ezo rovatban). Ha csak unatkozó fiatalok szórakoznak ezzel, az sem kisebb baj.

Az eretneküldözésen már túl van az egyház. Nem sütnek meg senkit. A szeretetre nevelés, a család fontossága és más hasonló dolgok meg nagyon is helyén valóak. Ha a keresztényi élet belülről fakad, nem megjátszott, nem képmutató nem árt senkinek.

És talán vigaszt is nyújt, a sok fájdalom, s létünk végessége könnyebben elviselhető a hívők számára. Nekem csak a kukacok vannak, meg hogy nem lesz rosszabb az élet után, mint előtte.

2017. dec. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Jól megfogalmaztad és igen, a vallás jó dolog. De ezt is ha tulzásba viszik, az káros...
2017. dec. 6. 11:20
 8/19 anonim ***** válasza:

Mert java részük buta. Az értelem nem a lexikális tudásban nyilvánul meg, hogy csuklóból idézgeti a biblia vagy bármely könyv passzusait, hanem a nyitottságban, elfigadásban. Higyjen amit akar, de fogadja el mások véleményét, meggyőződését. Meg a másik. Vallás = intézményesített hit. Tehát nem az "én abban hiszek", hanem a "mi abban hiszünk" (az egyháza ezt tanítja), vagyis az individumot korlátozzák ezzel. Az a szélsőség meg méginkább undorító, amikor ezen eszmék miatt gyilkolnak is.

A vallások nagy része abból a korszakböl ered, amikor még nem tudtak szinte semmit a világról (ma is csak az anyagi világnak és annak törvényszerűségeinek töredékét ismerjük, ez tuti), és megmagyarázták azzal, hogy isten így akarta. És máris kijön a vallás vs tudomány fő különbsége.

Vallás = elfogadás, meghunyászkodás, fohászkodás

Tudomány = válaszok keresése, válaszokból miértek keresése, majd ezek megválaszolása, fejlődés, felülkerekedés

Egyszerű. Imával gyógyul az influenza? Az orvostudomány fejlődése nélkül ma is nagy eséllyel halnál bele egy influenzába, vagy akár egy seb elfertőződésébe.

Nekem már az a tény, hogy az elvakult kereszténység kb 500 éves technológiai stagnálást erednényezett (akkoriban a tudós egyenlő volt az eretnekkel, aki a vallás tanai ellen beszél) bőven elég, hogy elzárkózzak minden nemű vallástól. Ennek ellenére felőlem gyakorolhatja bárki a vallását (4 fal között, vagy a templomában, le$z@rom), mindaddig, amíg másra nem erőlteti rá, és másnak anyagi, erkölcsi, embei hátrányt nem okoz. Ja, és engem ne akarjon meggyőzni egy 2000 éves "best seller" könyv igazáról.

2017. dec. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
14%
Miért akarod meghatározni, hogy mások miben higgyenek? Te ugyanolyan térítő vagy, mint a legrosszabb szektás. Hoggy, amiben akarsz, tudsz, másokat meg hagyj békén!
2017. dec. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9.válaszoló. Nem tudom hogy miért hiszed azt hogy rá akarom beszélni az embereket a nézeteimre... Minden vallást tiszteletben tartok. Azt kérdeztem hogy miért ilyen zárkózott az informálódó képességűk.
2017. dec. 6. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!